Статті

Легка Атлетика

09.01.2023

ПОТУЖНИЙ СТАРТ СЕЗОНУ ВІД ІРИНИ ГЕРАЩЕНКО ТА ІНШІ РЕЗУЛЬТАТИ «РІЗДВЯНИХ СТАРТІВ»

У п’ятницю та суботу українські легкоатлети відкрили зимовий сезон. Традиційно, це відбулося на «Різдвяних стартах» у Києві, де поруч з іменитими спортсменами, що виступають на етапах Діамантової ліги виступала молодь, для яких це, можливо, був перший шанс позмагатися з ними.

Розпочалося зі стрибків з жердиною в жінок, де виступало всього три учасниці – представниці Києва 2002 та 2007 (двоє) року народження. Набагато більш конкурентною була наступна дисципліна в програмі – змагання зі штовхання ядра серед чоловіків. Першим тут став Віктор Климчук з Києва, який у четвертій спробі штовхнув снаряд на 18.37. За ним розташувалися Вадим Журба (15.56, Чернігівська область) та наймолодший учасник змагань – 17-річний Станіслав Чирва (15.48, Київ).

В стрибках у довжину серед жінок виступали лише спортсменки, народжені після 2001 року, а найкращою стала Анна Костенко, 5.70 у завершальній шостій спробі. Другою та третьою стала Марія Слобода (5.62) та Ольга Гноєва (5.50). У чоловіків ж змагання зібрали не лише юніорів та молодь, а й дорослих спортсменів, а загальна їхня кількість – одразу 17 стрибунів. Найкращим тут став 28-річний Ярослав Ісаченков, який у четвертій спробі залетів на 7 метрів та 67 сантиметрів. Результат 7.31 дозволив Данилу Дубині з Києва стати другим, а Олександр Айко з Києва, що став третім стрибнув у найкращій спробі на 7 метрів та 14 сантиметрів.

Забіг на 60 метрів з бар’єрами у чоловіків виграв з особистим рекордом Олег Кукота (7.98), який випередив на 11 сотих Віктора Солянова. Третім прибіг представник Львівщини Максим Андрухів – 8.30. Доволі близькою до перемоги на цій дистанції в жінок була Ірина Будзинська, яка пробігла дистанцію за 8.26, показавши найкращий результат в кар’єрі, однак обійти Анну Плотіцину не вдалося (8.23). Третьою тут була Ганна Чубковцова (8.47).

Що не вдалося зробити на 60 метрах з бар’єрами, вдалося на гладкій 60-метрівці. Ірина Будзинська перемогла з особистим рекордом та часом 7.43, друга – Наталія Юрчук, яка на фініші обійшла Ірину Бобровську, хоч в протоколі час обох і однаковий – 7.62. У чоловіків золото завоював Станіслав Коваленко. Його час в протоколі – 6.68. На п’ять сотих відстав Ерік Костриця, ще майже на одну десяту пізніше фінішував Андрій Васильєв.

У жінок в змаганнях з штовхання ядра перемогла Марія Лапіна. 18-річна спортсменка в останній спробі додала до попереднього результату понад пів метра та відправила снаряд на 15.15 метра. Срібло тут у багатоборки Юлії Лобан – 13.72, бронза у Вікторії Соломенник – 13.01. Цікавим є розподіл призових місць на дистанції 400 метрів у жінок, адже всі призерки долали дистанцію в різних забігах. Переможниця Наталя Пироженко-Чорномаз зробила це останньою (56.35), трохи раніше з результатом 57.85 пробігла Світлана Жульжик, яка стала другою. А бронзова призерка Анна Дорофєєва (58.00) стартувала ще в першому з забігів.

У чоловіків було вдвічі більше забігів (10 проти 5 у жінок). Недосяжним для решти був Микита Барабанов, чий час 48.39 на понад 2 секунди кращий, ніж у найближчих переслідувачів. Срібний призер виграв свій забіг з часом 50.43 – ним став Ростислав Голубович. Третім в цій дисципліні став Андрій Єрмоленко (50.89).

В чоловічих стрибках з жердиною, які за програмою стартували на 2 години пізніше, ніж жіночі, перемогу здобув Нікіта Строгалєв (4.80), другим став 15-річний Богдан Головко (3.70), третім – Олег Кукота (3.40), що доти вже переміг на дистанції 60 метрів з бар’єрами.

Окрім цих дисциплін, у перший день «Різдвяних стартів» відбувалися також забіги на 1500 метрів та 2000 метрів з перешкодами. У других була незначна кількість учасників, а от на 1500 метрів ми побачили по 2 забіги у чоловіків та жінок. В чоловіків переміг Олександр Гонський, який з часом 3:54.35 переміг набагато більш досвідчених Василя Коваля (3:56.47) та Юрія Кіщенка (3:57.21).

У жінок перемогу здобула Наталія Стребкова, яка на фініші привезла суперницям понад шість секунд. Її час – 4:27.05. У більш щільній боротьбі другою стала Анастасія Прокудіна (4:33.84), третьою – Вікторія Шкурко (4:34.39).

На 2000 м з/п в жінок перемогла Наталія Кроль, що понад хвилину накинула Євгенії Гальцовій. Фінішерок тут було лише четверо, третьою стала Альбіна Козійчук. В чоловіків було всього три учасника, час переможця Романа Хоменка – 6:05.11.

Програма другого дня була меншою та складалася з 5 дисциплін: біг на 200, 800 та 3000 метрів, стрибки у висоту та потрійні стрибки.

На 200 метрах у жінок повторилася ситуація, яка минулого дня була на вдвічі більшій дистанції: три найкращих результати були показані у трьох різних забігах. Найкращою була Анна Дорофєєва (25.53), другою – Наталія Пироженко-Чорномаз (25.55), третьою – Марія Черкас – 25.70. У чоловіків на цій дистанції переміг Дмитро Гладкий (22.25). Данило Даниленко з часом 22.28 зупинився в кроці від перемоги. Дмитро Янчик, що здолав дистанцію за 22.50 став третім.

800 метрів завершилися перемогою Владислава Фінчука в чоловіків (1:52.93) та Анастасії Прокудіної в жінок (2:14.53). Другими стали Поліна Науменко (2:15.20) та Василь Войтюк (1:53.36), третіми – Юрій Кіщенко (1:53.59) та Вікторія Бондарєва (2:16.05).

А на 3000 метрах ще одну перемогу здобув Олександр Гонський (8:28.31), який переміг тут Романа Романенка (8:30.29) та Юрія Кузінського (8:34.32). У жінок перемогла Ксенія Пироженко з часом 9:54.55, яка на пів хвилини обійшла Софію Гордійчук (10:24.55) та Іванну Михаревич (10:27.83).

Медальні тріо у потрійному стрибку: Світлана Бойчук (12.93), Олександра Чернуха (12.51), Анна Костенко (12.47); Владислав Шепелєв (15.68), Артем Коноваленко (15.48), Олександр Айко (15.09).

Останнім видом змагань, про який ми ще не розповіли стали змагання у сектору для стрибків у висоту. Вони теж відбувалися у другий день, а прикметні тим, що участь взяли 2/3 топових стрибунок у висоту – Ірина Геращенко та Юлія Левченко. Вони й розіграли між собою золото: Ірина з 1.96 перемогла та хорошим результатом відкрила сезон, Юлія стала другою – 1.85. Третьою в секторі стала Ольга Мельничук з Житомирщини – 1.70. У чоловіків змагання серед молоді та юніорів за перемогу розбавив лише багатоборець Олег Кукота, який, втім, завершив змагання з результатом 1.80. Одразу декілька стрибунів зупинилися на 2.00, тому навіть за кількістю спроб не вдалося визначити одного претендента на третє місце. Його поділили Артем Пікаш та Павло Козловський. Другим з результатом 2.10 став Кирил Луценко, переміг Роман Петрук, що підкорив планку на висоті 2 метри 15 сантиметрів.

Так, ми бачимо, що далеко не всі спортсмени взяли участь у цьогорічних змаганнях. Хтось перебуває на зборах за кордоном та цього не дозволили проблеми з логістикою. Так вперше за декілька років ми не побачили серед учасників забігу на 60 метрів Марину Бех-Романчук. Для когось ці змагання дуже добре лягли в тренувальний план, в якому вдалося поєднати виступи (або й навіть призові місця чи перемоги) в кількох видах. Та головне – сезон стартував, попри всі обставини. Наступна значна подія легкоатлетичного сезону в Україні – львівський Меморіал Олексія Дем’янюка, який збере стрибунів у висоту вже 14 січня. В цей же день у Києві має відбутися турнір «White Panter Cup» на призи Ольги Саладухи.