Статті

Легка Атлетика

15.09.2023

В ОЧІКУВАННІ НОВИХ ВИСОТ МАГУЧІХ ТА БЕЗ БЕХ: ФІНАЛ ДІАМАНТОВОЇ ЛІГИ СТАРТУЄ ЗАВТРА

Вже завтра в штаті Орегон розпочнеться фінал Діамантової ліги - найпрестижнішого комерційного турніру у світі легкої атлетики. Впродовж двох днів змагатимуться найкращі спортсмени у десятках дисциплін, зокрема й шестеро українців та українок.День 1 - 16 вересня


У перший змагальний день ми ще кілька днів тому очікували на двох представників. Однак, як стало відомо нещодавно, від участі у фіналі відмовилася Марина Бех-Романчук, віцечемпіонка світу у потрійному стрибку, яка тут, в Юджині, мала виступати одразу у двох видах: довжині та потрійному стрибку. Тож єдиним представником у перший змагальний день буде стрибун у висоту Андрій Проценко.


Представник Херсону увійшов у число семи фіналістів з найменшим результатом в сезоні серед усіх учасників (2.28) і водночас найкращим особистим рекордом (2.40). Фаворитом тут можна вважати американця ДжуВон Харрісона, срібного медаліста ЧС-2023. До речі, у фіналі не буде чемпіона світу Джанмарко Тамбьєрі та бронзового медаліста Муртаза Баршима. Початок змагань у секторі - об 11:08.


Також в цей день буде чимало цікавих подій: протистояння на чоловічій милі, жіночий стіпльчез та стрибки з жердиною. Цікаво буде заглянути і в сектор для потрійного стрибка де ми дізнаємося чи був випадковістю доволі посередній виступ на ЧС у виконанні Юлімар Рохас (так, навіть золото у виконанні венесуелки не є приводом сказати, що її виступ був хорошим). Буде у секторі й український слід, адже виступатиме італійка Дарія Деркач, що народилася у Вінниці.


День 2 - 17 вересняУ другий змагальний день у нас буде більше представників - одразу п’ять, хоча й виступлять вони всього у двох видах. Першими в боротьбу за нагороди втрутяться Юлія Левченко, Ірина Геращенко та Ярослава Магучіх у секторі для стрибків у висоту. Як і в чоловіків, тут буде семеро фіналістів, тож шанси на призову трійку для українок - дуже високі, а очікування вболівальників - ще вищі.


Серед фіналісток троє в сезоні долали планку на висоті 2 метри, двоє з них українки. У кар’єрі планку на висоті два метри і вище долало п’ять фіналісток, з них троє - українки. Для Юлії Левченко цей фінал буде можливістю закінчити сезон на позитивній ноті, реабілітувавшись за непотрапляння до фіналу чемпіонату світу. Для Ірини Геращенко цей виступ може стати шансом взяти реванш у австралійки Ніколи Оліслагерс, яка обійшла її в Будапешті. Для Ярослави Магучіх це буде спроба підкорити собі цей сезон, додавши до перемоги на чемпіонаті світу і звання чемпіонки сезону Діамантової ліги. Не виключено, що ми знову побачимо спроби Ярослави оновити особисті рекорди, а, можливо, й не лише особисті.На півтори години пізніше стартує фінал на дистанції 400 метрів з бар’єрами у жінок. Тут у фіналі бере участь дев’ять спортсменок, зокрема й українки Вікторія Ткачук та Анна Рижикова. Фіналістки Олімпійських Ігор у Токіо в цьому сезоні часто виступали на етапах Діамантової ліги, однак нав’язати конкуренцію за призові місця не вдавалося. Фавориткою тут, беззаперечно, буде нідерландка Фемке Бол, яка цього сезону є практично недосяжною для суперниць. Цікавішою був би цей забіг за умови участі світової рекордсменки, американки Сінді МакЛафлін, однак вона готується до наступного, олімпійського сезону і тут не виступатиме.Ще два питання вечора, які можуть бути найбільш цікавими нейтральному глядачеві: чи вдасться Мондо Дюплантісу встановити новий світовий рекорд, після невдалих спроб на одному з попередніх етапів та чи зможе Раян Кроузер продовжити домінувати у штовханні ядра, а американці зібрати там весь комплект нагород. Хоча цей список інтриг далеко не повний, більш детально з розкладом двох змагальних днів ви можете ознайомитись за посиланням.


Тарас Жеребецький, Kamp-Sport

Інші Статті