Статті

Легка Атлетика

20.07.2023

ДІАМАНТОВА ЛІГА: ЯКІ В УКРАЇНСЬКИХ АТЛЕТІВ ШАНСИ НА ФІНАЛ?

Позаду вже практично ⅔ сезону Діамантової ліги. Тож саме час подивитися які в українців шанси на потрапляння у фінал.Вже завтра відбудеться етап Діамантової ліги у Монако. Україна там матиме невелике представництво: у сектор для стрибків у висоту вийдуть Ірина Геращенко та Юлія Левченко, які потрапили в призи та виконали Олімпійський норматив на етапі в Сілезії, а також Ярослава Магучіх, яка той етап пропускала через несподівану причину.


Нагадаємо, що за правилами змагань, до фіналу Діамантової ліги, який цього року відбуватиметься в Юджині, США 16-17 вересня, проходять топ-6 спортсменів у технічних видах спорту, вісім найкращих у бігових дисциплінах на дистанціях 100-800 метрів, а також десять спортсменів на дистанціях 1500 метрів та більше.


Як зараз справи в українських спортсменів?


На восьми етапах Діамантової ліги у 2023 році виступило 10 українських легкоатлетів. Унікальним є випадок Марини Бех-Романчук, адже вона представлена одразу у двох видах програми - потрійному стрибку та стрибках у довжину. Загалом вона брала участь одразу в п’яти етапах Ліги, ще троє спортсменів виступали на чотирьох етапах, один - на трьох, двоє - на двох та троє - на одному етапі Діамантової ліги.


Стрибки у висоту


У цьому виді програми українці представлені як серед чоловіків, так і серед жінок. У чоловіків єдиним українцем є Андрій Проценко, який виступив на двох етапах Ліги: на італійському етапі українець здобув 1 заліковий бал з результатом 2.15, а у шведському Стокгольмі став третім з результатом 2.16. Його загальний доробок - 7 балів та 12 поточне місце в заліку. Від топ-6 Андрія відділяє три бали, це відставання можна буде надолужити на етапах у Лондоні та Цюриху.У жінок представниць України одразу четверо. Найменше балів, як і етапів, де вона була, у Катерини Табашник. З одним балом, здобутим на етапі в Сілезії, вона посідає 13 місце, відстаючи від топ-6 на 13 балів. Окрім Монако, де Табашник виступати не буде, жінки виходитимуть у сектор ще у Шеньчжені (Китай) та Брюсселі. На межі топ-6 розташувалася Ярослава Магучіх. Лідерка сезону у світі виступила лише на двох етапах: стала першою у Рабаті (Мароко) наприкінці весни та місяць тому здобула бронзу в Лозанні (Швейцарія). Як результат - 14 балів та проміжне 6 місце.На п’ятому місці, здобувши 16 балів йде Юлія Левченко. В її активі одразу чотири етапи Діамантової ліги: третє місце у Хожуві (Сілезія, Польща), п’яте місце в Лозанні (Швейцарія) та два шостих: у Парижі (Франція) та Рабаті (Марокко).Лідером заліку, з доробком у 27 балів, йде Ірина Геращенко. 1 місце вона посідає завдяки перемозі у Хожуві, другим місцям у Лозанні та Рабаті, а також четвертому місці на етапі в Парижі.Стрибки у довжину


Марина Бех-Романчук у стрибках у довжину виступала двічі: стала третьою в Італії (6.59) та четвертою у Стокгольмі (6.55). Як результат - 11 набраних балів та поточне 2 місце. На етапі в Монако будуть стрибки у довжину серед жінок, однак його пропускатиме українка. Вона виступить 23 липня на етапі в Лондоні, а також може забезпечити собі місце у фіналі виступом на етап у Шеньчжені, де теж будуть змагання зі стрибків у довжину.Потрійний стрибок


Тут теж мова піде про Марину Бех-Романчук. Після трьох етапів, на яких виступала українка, в її активі 20 балів та 2 місце. Вище лише кубинка Леяніс Перес Ернандес, однак позаду - рекордсменка Юлімар Рохас, яка пропускала перший етап. Марина ж заробила бали після другого місця у Рабаті (14.65), третього місця в Осло (14.75) та другого на етапі у польському Хожуві (14.70). Покращити свої позиції, аби відібратися до фіналу, Марина зможе на етапах в Цюриху та Брюсселі, де буде представлено цей вид.  


400 метрів з бар’єрами


У цьому виді Україну представляє двоє спортсменок. Вікторія Ткачук за три етапи заробила 10 очок та поки йде на 5 місці. П’ятою Вікторія була на етапі в Італії, шостою - в Осло та Лозанні.Анна Рижикова мала менш вдалий старт сезону: восьмі місця на етапах в Рабаті та Римі. Після цього було сьоме  місце на етапі в Осло, а останній виступ вийшов найбільш вдалим - 5 місце в Лозанні. Наразі з 8 балами українка ділить 8 місце зі ще однією спортсменкою. Нагадаємо, що тут до фіналу потрапить вісім спортсменок, а змінитися місця в таблиці сезону можуть після забігів в Лондоні, Шеньчжені і Брюсселі.


Метання списа


Цього року на одному етапі виступив молодий представник України Артур Фельфнер. Його результат на етапі в Лозанні, 81.89, дозволив йому посісти 6 місце та набрати 3 залікові бали. У загальній таблиці сезону він наразі посідає 8 місце. Він не буде виступати в Монако, тож його єдиним шансом буде Цюрих, де відбуватиметься ще один етап Ліги.Штовхання ядра


Для Романа Кокошка сезон Діамантової ліги завершено. Він виступив лише на одному етапі, був восьмим в Лозанні та з 1 балом йде на 12 місці. До фіналу залишається всього один етап: у Монако. Однак тут Роман Кокошко виступати не буде, тому варіантів потрапити до фіналу не залишається.А як оцінюєте шанси українців на потрапляння до фіналу Діамантової ліги ви? Скільки з них зможуть потрапити до фіналу, а скільки - поборотися за перемогу?


Тарас Жеребецький, Kamp-Sport


Фото: Getty Images. 

Інші Статті