Статті

Легка Атлетика

26.09.2023

ТЕТЯНА КОГУТ: ЗА ДВА РОКИ ОРГАНІЗАТОРИ ХОЧУТЬ ЗАПРОШУВАТИ НА BATTLE MILE НАЙКРАЩИХ АТЛЕТІВ СВІТУ

На останньому чемпіонаті України Тетяна Когут фінішувала другою на дистанції 3000 метрів з перешкодами, програвши лише Наталії Стребковій - лідерці збірної у цьому виді та власниці національного рекорду. В суботу, 23 вересня, вона виступила у складі однієї з команд на Ace Battle Mile у столиці Бельгії Брюсселі - змаганнях з командного бігу, про які ми розповідали раніше. Опісля вона розповіла більше у інтерв'ю нашому сайту. Про відмінність змагань у Брюсселі з аналогічними в Україні, наступне місце проведення та амбіційні плани організаторів - читайте у інтерв'ю.Ти не вперше брала участь в Battle Mile, адже виступала кілька років тому на змаганнях, які відбувались у Києві. Як оціниш організацію попередніх змагань та якою вона була цього разу?

Брала участь у цих змаганнях раніше, а саме взимку. Розкажу трішки про змагання: на старт виходять по 5 учасників з кожної команди: 3 біжать цілу дистанцію (миля - 1609 метрів), двох учасників можуть замінити джокери(тобто поділити милю, наприклад, на двох, - по 800 метрів кожен). Відмінність від минулих змагань: цього разу два джокери, взимку був лише один.


Щодо організації: тоді вона була на високому рівні, а зараз перевершила очікування. Скажу так: батл миля вийшла на новий рівень. Місце проведення, стадіон, атмосфера змагань, все на найвищому рівні. Також учасників потішили і призові.


Як взагалі виник варіант з участю та коли ти дізналася про проведення Battle Mile у Брюсселі?

Про те, що батл миля буде проводитися знову дізналася наприкінці змагального сезону, 30 липня. Спочатку цей старт був для нас з тренером під питанням, адже мав проводитися на кілька тижнів раніше, 3 вересня, а мені потрібно було залікувати стопу. Але коли дізналися, що його перенесли на 23 вересня - одразу погодилася. Ці змагання є хорошим тренуванням у підготовці до кросу.Чи чекати нових змагань від організаторів? Якщо так, то коли?

Організатори змагань хочуть вивести Battle Mile на міжнародну арену. За їхніми словами через два роки вона має охоплювати найсильніших спортсменів світу. Принаймні, для цього зроблять все можливе. І я рада бути учасником саме першої «батл милі». Коли точно будуть наступні старти - не скажу, але знаю, що це буде Лондон.


Наскільки важко організаторам буде зібрати сильних учасників в місяці, коли є багато інших стартів? Чи не може це бути лише варіантом під кінець сезону?

На мою думку, зібрати сильних учасників неважко в будь-який період. Але в такий період як зараз у більшості спортсменів міжсезоння. Тому вони не на піку своєї форми і результати, можливо, будуть слабшими, ніж у змагальний період. Найкраще, я вважаю, проводити ці змагання на початку змагального сезону аби розбігатись або ж одразу після основних стартів.Якою є твоя мотивація брати участь в Battle Mile?

Особисто для мене кожні змагання - це, перш за все, досвід, який ти не отримаєш на тренуваннях. А до того всього, батл миля - це командні змагання. Тому на старті панує командний дух і підтримка. Ти розумієш, що біжиш не сам за себе, а за команду. Це мотивує ще більше старатись, щоб не підвести колег. Також важливим є те, що участь у змаганнях брали спортсмени з різних країн. Адже це - ще одна можливість заявити про себе, як українців і нагадати всім про війну в нашій країні, яка триває.


Kamp-Sport

Інші Статті