Статті

Легка Атлетика

18.07.2023

ДВА ЗОЛОТА, ЧОТИРИ МЕДАЛІ ТА ДЕСЯТЕ МІСЦЕ: ПІДСУМКИ МОЛОДІЖНОГО ЄВРО

На молодіжному (U-23) чемпіонаті Європи з легкої атлетики українська делегація була значною - одразу 41 атлет. Впродовж кількох днів вони змагалися за нагороди, а сьогодні ми розповімо про тих, хто зупинився за крок до подіуму та тих, хто повернувся з фінського Еспоо з нагородами.

Ще задовго до початку чемпіонату Європи Україна втратила шанси на нагороди в одному з видів. І мова не про Ярославу Магучіх, адже про її пропуск молодіжного Євро було відомо заздалегідь, а про Владислава Шепелєва. Бронзовий призер Європейських Ігор та лідер сезону серед молоді у потрійному стрибку захворів та не зміг вийти на старт.

Всього Україна змагалася у восьми фіналах.

Марія Буряк, Тетяна Харащук, Анна Орлова, Світлана Жульжик (жіноча естафета 4х400) вийшли до фінального забігу де, з часом 3:36,60 стали восьмими, поступившись шістьма секундами чемпіонкам Європи - збірній Франції.

Сьоме місце посіли спринтер Андрій Васильєв (100 метрів) та Еріка Лукач (метання списа). У півфіналі наш спринтер показав четвертий час серед усіх учасників - 10.24, однак у фіналі дістатися цього ж місця не зміг - 10.41 та підсумкове сьоме місце. Еріка ж у фіналі у секторі для метання списа у своїй найкращій спробі відправила снаряд на 54 метри та 31 сантиметр

Також в активі українських легкоатлетів два шостих місця. Окрім фіналу в естафеті 4х400, до фіналу Марія Буряк вийшла і на дистанції 400 метрів з бар’єрами. У півфіналі вона покращила особистий рекорд, а у фіналі показала результат 56.92, оновивши його вдруге. Ще одне шосте місце в активі Миколи Рущака (спортивна ходьба, 20км). Дистанцію він здолав з часом 1:25:23 (особистий рекорд).

Два срібла завоювала Україна у секторі зі стрибків у висоту серед чоловіків. Адже і Олег Дорощук, і Роман Петрук витратили однакову кількість спроб у секторі та показали однаковий результат - 2.19. Цього зовсім трохи не вистачило до золота, яке завоював представник Туреччини з результатом 2.22.

Переходимо до золотих нагород. Їх завоювали спортсмени, які їхали у Фінляндію у статусі фаворитів своїх видів. Михайло Кохан впевнено пройшов кваліфікацію, а у фіналі метання молота переміг з результатом 77.61, продемонстрованим в заключній спробі. Варто зазначити, що загалом три спроби українця були кращими, ніж результати німця Мерліна Хуммеля (75.61), що став другим.

Друге золото в активі Артура Фельфнера у метанні списа. Йому вдалося двічі впродовж змагань оновити результат сезону в Європі, а найкращою стала шоста спроба, у якій атлет відправив спис на 83 метри та 4 сантиметри.

Вітаємо українську команду, яка у загальному заліку стала десятою.