Статті

Легка Атлетика

08.06.2021

ОЛЬГА САЛАДУХА: ПЕРЕНЕСЕННЯ ОЛІМПІАДИ ПІШЛО МЕНІ НА КОРИСТЬ

Українська легкоатлетка та народний депутат України Ольга Саладуха розповіла про поєднання двох зайнятостей, а також поділилася очікуваннями від Олімпіади. Ольго, як проходив ваш тренувальний процес у період жорстких обмежень?


Все йшло згідно з планом, тренувалися на стадіоні, деколи в залі. Так, були дні, коли доводилося займатися вдома. Як голова парламентського Підкомітету з питань спорту вищих досягнень та спортивної діяльності з самого початку жорсткого карантину у 2020 році наголошувала на тому, щоб дозволити національним збірним командам, спортсменам-професіоналам тренування. Звісно, з певними карантинними обмеженнями, дотриманням карантинних норм. Неможливо на піку навантаження взяти й раптово припинити тренувальний процес. Нехай не відразу, але до нас дослухалися і щодо спортсменів були впровадженні окремі правила, які регламентували тренувальний процес.


Наскільки складно поєднувати депутатство та  тренувальний процес професіонального спортсмена?


Є деякі нюанси, адже не вдається дотримуватися режиму, тренування проходять рано вранці, або пізно ввечері. Але все можливо, якщо є бажання. До того ж розумію, що до Олімпіади не так багато часу і маю витримати цей ритм, щоб завершити спортивну кар’єру на мажорній ноті.

 

Восени 2019 року на чемпіонаті світу в Катарі ви посіли п’яте місце з результатом 14.54. Можна сказати, що на той момент це був ваш максимум?


Так, на той момент я після тривалого відновлення у зв’язку з травмою хребта змогла стрибнути за позначку 14.50. Я була першою серед європейок та п’ятою у світі. Тоді для мене це вже була перемога.Розкажіть, де проходить ваша підготовка до Олімпіади? Чи все з запланованого вдається виконати?


Пройшла тренувальний тритижневий збір у квітні в Португалії. Ґрунтовно виклалася, адже півтора року не було змагального досвіду. Востаннє виступала ще до пандемії, аж в жовтні 2019-го. Токійська Олімпіада буде довгоочікуваною. Зазвичай Олімпіаду чекають 4 роки, а через коронавірус термін збільшився. Зараз багато вікових спортсменок, в тому числі і я, тому всі будуть боротися по максимуму. Мета - тільки медаль.


Нещодавно венесуелка стрибнула на 15.43 і їй не вистачило 7 см до світового рекорду Інеси Кравець. Переконана, що боротьба на Олімпіаді буде жорсткою.


Наскільки невизначеність у період пандемії тиснула на вас у психологічному плані? 


Навпаки, перенесення Олімпіади пішло мені на користь. Минулого року серйозно захворів мій тренер і без нього тренування були би вкрай складними.


Як вдається тримати спортивну форму у період відсутності повноцінної змагальної практики?


Це складно, адже змагальна практика потрібна кожному спортсмену. Зараз на жаль, був лише один старт. До Олімпіади планую ще 3-4. Треба відчути атмосферу драйву, емоцій, адреналіну і сформувати впевненість у власних силах.


Відсторонення від етапу Діамантової ліги в британському Гейтсхеді за порушення правил санітарного протоколу вас здивувало? Можете розповісти детальніше про цю ситуацію?


Незнання правил не звільняє від відповідальності. Ми жили окремо, спілкуватися ні з ким не можна було. Вийшли перед обідом на 10 хвилин на вулицю подихати повітрям. Ні з ким не спілкувалися і не перетиналися. Організатори вирішили не ризикувати та зняли нас зі змагань. Нові реалії дуже складні, але правила однакові для всіх.Які очікування від Олімпіади в Токіо? Проблеми зі спиною вас не турбують?


Навіть коли я була першою у світі, забороняла собі щось очікувати. Я завжди працювала і робила все на максимум. І якщо ти розумієш, що все зробила правильно, то і результат буде гідний. Кожен спортсмен, що себе поважає, їде на Олімпіаду боротися за медалі, високі місця. Конкуренція буде дуже високою.


Влад Пригода, Kamp-Sport

Поділитися

342

Тут може бути ваша Реклама

Інші Статті