Статті

Легка Атлетика

26.02.2023

НАЙМЕНШИЙ СКЛАД, ОДНАК З СЕРЙОЗНИМИ НАДІЯМИ НА НАГОРОДИ: ЧОГО ОЧІКУВАТИ ВІД ЧЕМПІОНАТУ ЄВРОПИ?

Вже 2 березня стартує чемпіонат Європи з легкої атлетики у приміщенні. Господарі турніру - турки, старт відбудеться у Стамбулі. Україну на європейському форумі представлять десять спортсменів, ще одна відправляється у статусі запасної. Що ж чекає на нашу збірну та які види будуть найбільш очікуваними для глядача? Спробуємо розібратися.Україна боротиметься за 7 комплектів нагород: серед чоловіків та жінок у стрибках у висоту, на 60 метрах з бар’єрами (серед жінок) та гладкій 60-метрівці (серед чоловіків), у штовханні ядра (чоловіки), п’ятиборстві та стрибках з жердиною (жінки).


Серед усіх учасників чемпіонату Європи у приміщенні будуть сім Олімпійських чемпіонів: Марсель Якобз (60м), Карстен Вархольм (400м), Якоб Інгебрітсен (1500-3000м), Мілтіадіс Тентоглу (стрибки у довжину), Педро Пічардо (потрійний стрибок), Малайка Міхамбо (стрибки у довжину) і Нафіссату Тіам (п’ятиборство). Також одразу 15 чинних чемпіонів Європи у приміщенні змагатимуться, аби захистити свій титул. Тому, конкуренція буде чималою. Найбільша втрата для організаторів - Арман Дюплантіс, що вирішив пропустити чемпіонат Європи та вже завершив зимовий сезон. Навряд чи він сумує, адже свій зимовий сезон закрив новим світовим рекордом - неймовірні та недосяжні для інших 6.22.В перший день (Day 0 в офіційній програмі) ми побачимо виступи чотирьох спортсменів: у кваліфікації виступлять Роман Кокошко (штовхання ядра), Ярослава Магучіх, Юлія Левченко та Катерина Табашник (стрибки у висоту). У штовханні ядра змагатимуться 18 атлетів з 14 країн. Роман Кокошко є одним з семи спортсменів, що в сезоні метали далі, ніж норматив на ЧЄ (21.20). Найкращим результатом сезону серед учасників володіє Боб Бертемес з Люксембургу, найкращий PB - у поляка Міхала Харатика (22.32). У секторі для стрибків у висоту серед жінок теж маємо 18 учасниць (зокрема й Ірину Геращенко, яка їде у статусі запасної). Саме в України найбільше представництво, і саме українки мають найвищі шанси на нагороди. Хто може їм скласти конкуренцію? Цікаво буде спостерігати за тріо молодих спортсменок: Ангеліною Топіч (Сербія), Крамен Бруус (Естонія) та Бріт Веерман (Нідерланди). Зважаючи на результати сезону вартує остерігатися Морган Лейк з Великої Британії та Крістіни Гонзель з Німеччини. У випадку кваліфікації, фінал для Романа Кокошка буде у вечірній програмі п’ятниці, 3 березня.Фінал стрибків у висоту серед жінок стартує у ранковій програмі неділі, 5 березня.


Ранок другого дня, 3 березня, розпочнеться з виступу в п’ятиборстві Юлії Лобан на 60 м з/б. Всього тут виступлять 13 учасниць, зокрема й Нафіссату Тіам з Бельгії, Олімпійська чемпіонка Токіо. Останній вид програми, 800-метрівка, відбудеться вже ввечері того ж дня, тож на Юлію чекатиме насичений змагальний день. В ранковій програмі п’ятниці на нас також чекає кваліфікація Яни Гладійчук у секторі для стрибків з жердиною, а ввечері - чоловіча кваліфікація стрибків у висоту, де змагатимуться Андрій Проценко та Вадим Кравчук. В ранковій програмі суботи нас чекатиме виступ Ганни Плотіциної у першому раунді на 60 м з/б та Станіслава Коваленка на гладкій 60-метрівці. 


У випадку кваліфікації до фінальних забігів в суботу ввечері ми вболіватимемо за Яну Гладійчук та Станіслава Коваленка. Фінал стрибків у висоту серед жінок ми побачимо в ранковій програмі неділі, чоловічих стрибків у висоту та жіночі 60 метрів з бар’єрами - у вечірній програмі. 


Корисні посилання:

Розклад змагань

Склади учасників


Тарас Жеребецький, Kamp-Sport

Інші Статті