Статті

Легка Атлетика

15.01.2023

МЕМОРІАЛ ДЕМ’ЯНЮКА: НАЙКРАЩИЙ РЕЗУЛЬТАТ СЕЗОНУ ВІД МАГУЧІХ, НАПРУЖЕНА РОЗВ’ЯЗКА ЧОЛОВІЧОГО ГРАН-ПРІ

Вчора у Львові відбулися одні з найбільш очікуваних змагань зимового легкоатлетичного сезону в Україні - Меморіал пам’яті Олексія Дем’янюка.Розпочинали виступи в суботу з найменших - категорії до 16 років серед хлопців. Серед 11 учасників найкращим був дует з Хмельницької області: Андрій Кшемінський лише за додатковими показниками (меншою кількістю спроб на попередніх висотах) обійшов Артема Чапая. Обоє в найкращій спробі взяли 165 сантиметрів. З результатом у 160 сантиметрів третім став Максим Карп’юк з Волині. В аналогічній віковій групі в дівчат перемогу святкувала Ярина Тарнавська (150 сантиметрів, Івано-Франківська область). Анна Сухова з Ужгорода була другою (145 сантиметрів). Аналогічний результат показали й Тетяна Марків та Анастасія Вацяк, які посіли 3 та 4 місце відповідно через більшу кількість зроблених спроб.


Дівчата до 18 років стрибали разом з молодшою групою та демонстрували результати близькі, до них. Перемогла тут Єлизавета Чорна (1.50, Вінницька область), другою стала Юлія Воробей (1.45, Волинь), третьою - Анна Ковригіна (1.40, Львівська область). А от хлопці до 18 років змагалися пізніше, а результати відчутно відрізнялися від тих, що були показані в групі U16. Перемогу тут святкував Арсеній Гаврилов з Львівщини (1.90), Владислав Балакін з Волині стрибнув 1.85 та став другим, а третім - ще один представник Львівщини Роман Кінаш (1.75).


Завершували ранкову програму змагання юніорів. У дівчат виступали всього четверо учасників, одна з яких завершила без результату. Призове тріо має такий вигляд: Роксолана Петришин (1.55, Львівщина), Алевтина Дубіль (1.55, Львівщина), Єлизавета Ільєнко (1.45, Тернопільщина). У хлопців перемогу святкував Кирил Луценко, чий результат (2.10) був на 10 сантиметрів кращим, ніж Дениса Карімова (Львівська область) та Нікіти Ващука (Київ), що стали другим та третім відповідно.


Після завершення денної програми розпочалося нагородження, яке перервала повітряна тривога. Через тривалу тривогу та чергову ракетну атаку росіян поновилися змагання лише о 5 годині. Як у чоловічому, так і в жіночому Гран-Прі, побачили виступи восьми учасників.


У чоловіків боротьбу за розподіл місць на подіуму повели представники Львівщини, Житомирщини та Кіровоградщини: Вадим Кравчук, Роман Петрук та Дмитро Яковенко. І якщо двом більш досвідченим брати всі висоти було не вперше, то Роман Петрук на Меморіалі оновив свій personnal best. В підсумку третім став Дмитро Яковенко (2.18), Роман Петрук з особистим рекордом став другим (2.21), відмовившись від стрибків на наступній висоті. Вадим Кравчук теж показав 2.21 та здобув перемогу. Після цього він у флеш-інтерв’ю сказав: 


“Одразу хочу звернутися до всіх: мій друг, Владислав Оксенчук, у полоні. Він боронив «Азовсталь» і кращої за нього людини я не знаю. Якщо можете розмістити пост у соціальних мережах або якось допомогти, зробіть це, будь ласка, якщо вам не складно. Рік я почав у лавах ЗСУ. Це позитивний досвід на майбутнє, хоча зізнаюся, було нелегко. Сидіти в окопах при мінус дев’ять, бути в нарядах – це щось незвичне для мене. Це виховує чоловічий характер. Я дуже пишаюся тим, що я українець. І так має думати кожен”.
Склад жіночого Гран-Прі був з максимально гучними іменами: Юлія Левченко, Ярослава Магучіх, Ірина Геращенко. Власне вони й розіграли між собою призові місця, відірвавшись від інших учасниць, що завершили змагання до висоти 1.76. Серед призерок раніше за інших розпочала стрибати Юлія Левченко - з висоти 1.72. Їй з першого разу підкорбвалис висоти до 1.89, з третього разу вдалося взяти 1.91. Власне з таким результатом Юлія і завершила свої виступи: season best та третє місце.


На другому місці завершила змагання Ірина Геращенко: розпочавши з 1.80, вона без помилок пройшла до підняття планки на висоту 1.93. На цій висоті перші дві спроби були невдалими, однак з третього разу планка таки встояла, що викликало захват у вболівальників. Доти в секторі залишалася тільки вона та Ярослава Магучіх. Ярослава відкрила свій сезон на висоті 1.86 і, на диво публіки, не змогла за дві спроби підкорити її. Перенісши свою останню спробу на 1.89 вона продовжила виступи, а після змагань жартувала, що це просто вже надто низько для неї і треба розпочинати пізніше. Після 1.89 наступного разу Ярослава вийшла в сектор вже для стрибка на висоті 195 сантиметрів і взяла її з першої спроби.Цю висоту не взяла Ірина Геращенко і після першої спроби вирішила перенести спроби на 1.97. Підкорити її не взялося, тому результат у протоколі - 1.93 та друге місце. Ярослава Магучіх перемогла вже на висоті 1.97, однак продовжила стрибати. На 2.00 вдалою була друга спроба, після цього планка піднялася на висоту 203 сантиметри. Нагадаємо, що рекордом Меморіалу Дем’янюка є висота 2.01, показана Ярославою у 2020 році.Однак в цей день рекорд встояв, а Ярослава у флеш-інтерв’ю для Kamp-Sport розповіла, що хотіла прокайфувати цю висоту і вважає, що 2.00 на старті сезону - хороший результат.


Тарас Жеребецький, Kamp-Sport

Інші Статті