Статті

Легка Атлетика

21.10.2022

МАГУЧІХ ЗАВТРА МОЖЕ СТАТИ НАЙКРАЩОЮ АТЛЕТКОЮ ЄВРОПИ: ЗА ЩО ВРУЧАЮТЬ НАГОРОДУ?

Допоки в Європі щовихідних відбуваються десятки шосейних стартів, сезон у стадіонних видах закрито. А його логічним завершення має стати відзначення найкращих спортсменів, яке заплановане на 22 жовтня. Вже завтра ми дізнаємося, зокрема, й ім’я найкращої атлетки сезону в Європі. Чому акцентуємо саме на цій нагороді? Бо за неї побореться українка Ярослава Магучіх.Ще в середині вересня European Athletics оголосила номінанток на звання найкращої європейської атлетки 2022 року. Список складався з десяти спортсменок, зокрема й українки Ярослави Магучіх. На цьому етапі експерти та вболівальники обирали топ-3, серед яких й буде оголошено найкращу на церемонії Golden Tracks. Окрім Ярослави, до фінальної трійки потрапила нідерландка Фемке Бол, суперниця Анни Рижикової та Вікторії Ткачук на 400 метрів з бар’єрами та бельгійка Нафіссату Тіам - чемпіонка Європи та світу у семиборстві.


Хто не увійшов до фінальної трійки? 

  • Кілі Годжкінсон (Велика Британія) - 800 м

  • Муджинґа Камбунджі (Швейцарія) - 100/200 м

  • Малайка Мігамбо (Німеччина) - стрибки у довжину

  • Лора М'юр (Велика Британія) - 1500 метрів

  • Антігоні Дрісбіоті (Греція) - спортивна ходьба

  • Сандра Перкович (Хорватія) – метання диска

  • Івана Вулета (Сербія) – стрибки в довжину


Як бачимо зі списку претендентів, список мав широке представництво як серед країн, так і серед видів. Що ж показали в сезоні тріо фіналістів?


Ярослава Магучіх (Україна) – стрибки у висоту: "срібло" чемпіонату світу, "золото" Євро, "золото" чемпіонату світу в приміщенні, "золото" фіналу Діамантової ліги, авторка рекорду сезону (2.05 м).

Фемке Бол (Нідерланди) – біг: два "срібла" чемпіонату світу (400 м/б, змішана естафета 4х400 м), три "золота" Євро (400 м, 400 м/б, жіноча естафета 4x400 м), два "срібла" чемпіонату світу в приміщенні (400 м, жіноча естафета 4x400 м), "золото" фіналу Діамантової ліги (400 м/б).

Нафіссату Тіам (Бельгія) – семиборство: "золото" чемпіонату світу, "золото" Євро, авторка рекорду сезону (6948 очок).


Чому Магучіх має стати переможницею?


По-перше, хоч Ярослава і не має золота чемпіонату світу, на відміну від бельгійки, саме українці належить один з знакових перформансів сезону – спроба світового рекорду. 2.10 – планка, яку ще ніхто не підкорював. Однак спроби українки довели, що страху перед невідомим немає.


По-друге, українка – єдина представниця Європи, що увійшла до десятки претендентів на звання найкращої у світі. Адже її перемоги не завершуються тоді, коли серед конкуренток з'являються американки чи представники інших частин світу. А от для Фемке Болю шанси на золото зникають одразу з появою на старті Сінді МакЛафін.


По-третє, Ярослава Магучіх є представницею українських стрибків у висоту. А вже наші внутрішні змагання можуть за рівнем легко дорівнятися до найпрестижніших змагань серії від World Athletics, або й Діамантової ліги.


Kamp-Sport

Інші Статті