Статті

Легка Атлетика

20.06.2021

ЧЕМПІОНАТ УКРАЇНИ З ЛЕГКОЇ АТЛЕТИКИ: РЕЗУЛЬТАТИ ДРУГОГО ДНЯ

Програма другого змагального дня, який, до речі, був найбільшим за кількістю видів та, відповідно, учасників, розпочалася з сектору для потрійного стрибка. Чоловіки визначали 12 учасників фіналу. Далі 15 метрів, кваліфікаційного нормативу для гарантованого потрапляння у фінал, стрибнули всього четверо. Чотири таких результати було і в жінок, які вийшли в сектор наступними. Ми побачили повернення Ольги Саладухи на чемпіонатах України, а найкращим результатом кваліфікації стали 13.56, показані Тетяною Пташкіною.

На доріжках першим видом програми була пре-кваліфікація у чоловіків на дистанції 200 метрів. Також в ранковій програмі почали змагання семиборки.

СПОДОБАЛАСЬ СТАТТЯ? ПІДТРИМАЙ НАС ПІДПИСКОЮ НА FACEBOOK, INSTAGRAM ТА YOUTUBE.

Вечірня програма відкрилася фіналом у стрибках у висоту серед чоловіків. Перемогу тут з результатом 2.26 здобув Андрій Проценко. На висоті 2.23 виступи завершили два представники Кіровоградської області, однак Дмитро Яковенко опинився вище Олега Дорощука через меншу кількість спроб на одній з попередніх висот. Богдан Бондаренко, який повернувся в сектор, завершив виступи на одній висоті з Юрієм Кримаренком – 2.20.

Кваліфікацію у вечірній програмі проходили дистанції 800 метрів у жінок та чоловіків. Цікаво, який результат у фіналі продемонструють чоловіки, адже напередодні чемпіонату Євген Гуцол шукав пейсера на фінал, який міг би провести їх на 400-500 метрів.

По-різному склалися фінали у стрибках в довжину серед чоловіків та жінок. Марина Бех-Романчук вже у першій спробі стрибнула краще, ніж будь-яка з учасниць за увесь фінал – 6.64, а найкращим став її стрибок на 6.76. Другою стала Ірина Нерубальщук (6.46), третьою – Оксана Мартинова (6.35). Інтрига в чоловіків трималася до останнього. Сергій Никифоров та Владислав Мазур вже в першій спробі продемонстрували 7.91 та 7.89 відповідно. Вже в другій Влад стрибнув на 7.90, однак перевага Сергія в один сантиметр трималася до останньої спроби… в якій Мазур покращив результат до 7.94, а Сергій Никифоров зробив спробу з заступом. Тож золото у Владислава Мазура, Сергій залишився зі сріблом. Така ж ситуація у боротьбі за бронзу: Ярослав Ісаченков до останнього стрибка програвав один сантиметр Ігорю Гончару, але зумів зібратися та вибороти медаль.

Перед чемпіонатом Анна Рижикова та Вікторія Ткачук робили спробу спрогнозувати результати одна одної. Вчора відбувався півфінал на 400м з/б, де Вікторія Ткачук з першим часом вийшла у фінал. Пробігла трохи повільніше 56 секунд. До часу Анни ми ще повернемося. Кваліфікація відбувалася і в чоловіків на 400м з/б, а також ми побачили півфінали на дистанції 200 метрів як у чоловіків, так і в жінок.

Чемпіонат Європи в мініатюрі, зважаючи на силу учасників, ми побачили у секторі для стрибків у висоту серед жінок. Четвірка, що пройшла максимально далеко та боролася за медалі – це Ірина Геращенко, Юлія Левченко, Оксана Окунєва та Ярослава Магучіх. 194 сантиметри – результат на якому завершили виступи Юлія та Оксана. Саме Оксана Окунєва стала третьою, адже використала на її підкорення на одну спробу менше (одна проти двох у Юлії). Ірина Геращенко взяла разом з Ярославою Магучіх і вирішила пропустити 198. Два метри їй не підкорилися, а от більш молода спортсменка і 198 і 200 взяла з першої спроби. Далі були три спроби на висоті 205 вже в ранзі чемпіонки України, однак повторення рекорду України Ярославі не підкорилося.

У метанні диска в чоловіків результат переможця лише трохи більше, ніж на метр поступається олімпійському нормативу. Микита Нестеренко переміг з результатом 64.91 метра. Також медальними стали виступи Руслана Валітова (59.32) та Віталія Римарука (47.74). У жінок перемогу здобула Наталя Семенова (56.84), срібло у Дар’ї Гаркуші (47.31), бронза – у Валерії Дейкун (45.97).

На 1500 метрів своє чергове золото національних чемпіонатів здобула Орися Дем’янюк (4:17.50), яка на фініші виграла боротьбу в Анни Міщенко (4:18.02) та мала відчутну перевагу над Анастасією Прокудіною (4:31.77). У чоловіків золото розіграли Юрій Кіщенко (3:46.51) та Олег Каяфа (3:47.31). Зовсім близько був і Владислав Коваленко (3:47.98). У стрибках з жердиною серед чоловіків переміг Іван Єрьомін (5.40), срібло в Кирила Кіру (5.20), бронза – в Івана Онуфрієва (5.10).

Після фіналу у стрибках у висоту в жінок, ще одним важливим фіналом були 400 метрів у жінок. Адже він фактично був відбором в естафету, яка виступатиме та ОІ, тож швидкі секунди тут були дуже очікувані. 51.21 – саме такий результат дозволив перемогти Анні Рижиковій. Для неї це друге за два дні оновлення особистого рекорду, а ще – норматив у Токіо. Другою фінішувала Катерина Климюк (51.89), третьою – Аліна Логвиненко (52.60). Четвертою, що теж важливо з огляду на естафетну четвірку, фінішну лінію перетнула Яна Качур (52.88).

У чоловіків переможцем з часом 46.19 став Олександр Погорілко, другий – Микита Барабанов (46.86), третій – Данило Даниленко (46.94). На 3000 метрів з перешкодами Роман Ростикус лише на фінішній прямій відірвався від Василя Коваля. Їхній час (9:08.20 та 9:11.97 відповідно) є відчутно кращим, ніж у володаря бронзи Владислава Кавецького (9:34.06).

Час третього місця серед чоловіків є майже таким же, як і в переможниці серед жінок. Порівнювати час Наталії Стребкової з іншими учасницями фіналу важко, адже від початку вона побігла сама, орієнтуючись на норматив в Токіо – 9:30.00. Виконати його не вдалося (9:39.08). Можливо, причиною є саме відсутність конкуренції. Адже Вікторія Дуткевич та Ганна Жмурко, срібна та бронзова призерки фінішували з часом 10:35.87 та 10:44.74.

Завершували програму другого дня естафети. На 4х100 серед жінок трійку призерів сформували Київ, Харківська та Сумська області. В чоловіків перемогла Чернівецька область, друге місце у команди Києва, третє – у Харківщини.

Естафети 4х400 завершилися перемогою Львівщини у жінок та Сумщини в чоловіків. Трійку призерів в жінок доповнили Сумська та Житомирська, а в чоловіків - Рівненська та Львівська області.