Статті

11.10.2023

ВАЛЕНТИН КОРЧАК: У КЛАСИЧНОМУ РЕГБІ «СОКОЛУ» БАНАЛЬНО ЗАБРАКЛО ФАРТУ

У вересні-жовтні в Україні офіційно відновився національний чемпіонат з класичного регбі, яке востаннє грали ще кілька років тому. В напруженій боротьбі львівський «Сокіл» поступився у двох матчах чемпіонату – 8:9 у матчі проти збірної Києва у Львові та 17:19 у виїзному поєдинку проти «Кредо-63» в Одесі. У підсумку, колектив зі Львова став бронзовим призером чемпіонату України.

Виступ «Сокола» у відновленому чемпіонаті з регбі-15 в ексклюзивному інтерв’ю з журналістом Kamp-Sport оцінив багаторічний гравець команди Валентин Корчак.

Як оціните сезон у регбі-15 для львівського «Сокола»?

Я вважаю, що сезон для нас невтішний – не пощастило. У першій грі все наче було гаразд, давали бій супернику і мали просто набирати більше очок та перемагати. Ми добре нападали, а вони захищалися. Хоч ми не були зіграні, але намагались розігрувати всі комбінації, які рекомендував тренер Дмитро Кірсанов. Ми створили більше, але реалізувати менше. Перед першим матчем у нас було два тренування – шестеро людей із «Сокола», семеро – з Харкова, двоє – Рівного, Тернополя та Івано-Франківська. В такому складі ми вперше грали, хіба що з кимось зустрічались у збірній України. Деякі гравці вже під час гри почали губитись, оскільки відчули іншу відповідальність, аніж на тренуванні.

Тобто фарту не вистачило тільки в першому матчі чи в другому також?

Першу гру прикро програли з рахунком 8:9 – якби реалізували наші моменти, то було б набагато краще, і на нашу користь. З командою «Кредо-63» зовсім інша історія. Вони хотіли, щоб ми грали в Одесі, де постійно лунає повітряна тривога. Можливо, це зіграло їм на руку, оскільки ми зіграли фактично 15 хвилин, потім півтори години не грали через тривогу, після чого знову розминались і грали. Далі знову 40 хвилин перерви через тривогу.

Коли ми дивились їхній матч зі збірною Києва, то їх вистачало десь на 30 хвилин – потім вони втомлювались, мали багато втрат і відповідно пропускали спроби. Тому якби «Сокіл» грав в Одесі без перерв, нам би вистачило сили та витривалості, аби перемогти «Кредо». А матч почався о 14-ій і завершився о 18-ій – всі були втомлені і не зібрані. Було питання про те, щоб перенести матч, але все-таки дограли до кінця. До того ж під час гри чимало гравців «Сокола» зазнали ушкоджень. Складно було грати в таких умовах – п’ять-десять хвилин розминатись, а згодом більше години очікувати на відбій тривоги.

Чи виникли проблеми з добиранням додому через такі затримки в матчі?

Звичайно. У нашій команді хлопці з Харкова мали потяг на 18-ту годину. Після матчу їм довелося ловити його вже в дорозі. Одеситів щоправда трохи зачепило, що в «Соколі» грають харківські регбісти.

Що можеш сказати про відновлення чемпіонату України з регбі-15?

Звичайно, це чудово, що знову є регбі-15. Але знову-таки – в Одесі не варто було проводити матчі. Для регбістів – це мука.

Як в цілому оціниш сезон для львівського регбі?

Чемпіонат України з регбі-7 фактично був провальним для нас, оскільки не вдалося виконати заплановане. Те саме можна сказати про регбі-15. Лише в регбіліг-9 вдалося вибороти друге місце і здобути Кубок. Також приємно, що змогли провести пляжний турнір, але це було більше для задоволення. Ну і, звичайно вітаю львівську жіночу команду "КІВС-Левиці", які виграли чемпіонат України і Кубок.

Які подальші плани? Кого з «Сокола» викликали до збірної України?

Національна збірна України має готуватись до міжнародних матчів. Я тренуватимусь до регбіліг-13. З 19 до 26 жовтня відбудуться збори збірної України з регбіліг-13. Гратимемо на міжнародному турнірі в Афінах проти збірних Сербії та Греції. З «Сокола» викликали мене, Ореста Адамика, Остапа Грищенка та Данила Козака.