Статті

19.05.2023

ВАЛЕНТИН КОРЧАК: РЕГБІ – ЦЕ АДРЕНАЛІН. ЗА НИМ ПРИХОДИМО НА СТАДІОН


У суботу, 20 травня, у Львові на стадіоні «Юність» відбудеться перший тур прем’єрного чемпіонату України з регбіліг-9. Згідно положення змагань, перший чемпіонат України з регбіліг-9 відбудеться у два тури. Після змагань у Львові команди визначать сильнішого у Хмельницькому. Другий і водночас заключний тур чемпіонату відбудеться 17 червня. Очікуваннями від премєрного чемпіонату України з регбіліг-9, а також від першого туру з регбі-7, який відбувся у Хмельницькому, поділився багаторічний гравець львівського «Солола» та Lviv Tigers Валентин Корчак.


Валентине, чи готувалася команда конкретно під премєрний чемпіонат України з регбіліг-9? Чи десь більша підготовка була направлена під перший тур чемпіонату України з регбі-7, що відбувся у Хмельницькому? 

Більше готувалися до першого туру чемпіонату з регбі-7. Фактично ця команда «Сокола» під назвою Lviv Tigers зіграє у чемпіонаті України з регбіліг-9. Основне було навантаження, щоб ми вибігалися, розрухалися і побачили взаємодію один з одним безпосередньо на ігровому полі. Можна сказати, що після першого туру з регбі-7 у Хмельницькому почали готуватися уже до першого туру регбіліг-9. Якщо відверто, то зараз наша підготовка сконцентрована більше на фізичну витривалість, а не на комбінаційні дії. Також робимо ставку на той командний досвід, який ми уже здобули роками, виступаючи на всеукраїнській арені. Також ми зіграли кілька тренувальних матчів з нашою молодшою командою.


Як оціните виступ команди «Сокола» на першому турі з регбі-7 у Хмельницькому? (За підсумками першого туру «Сокіл» посів пяте місце – авт.)

Ніби старалися у цих матчах, і вигравали на початках матчів, однак губили цю взаємодію і гра сипалася. Можливо, десь бракувало витривалості, і тому такий результат. Будемо пробувати виправити ситуацію на другому турі у Львові, який відбудеться на стадіоні «Юність» 10 червня. Щоб потрапити в призи чемпіонату, нам потрібно у цьому турі перемагати. Звісно, буде складно. Перемоги легко ніколи не даються.


Чи могла команда краще зіграти у Хмельницькому? 

Так. Чогось трішки забракло. Можливо, навіть того таки фарту. За складом команди, думаю, ми нікому не поступалися. Вважаю, що багато команд мають приблизно рівних за силою гравців. Єдина відмінність – у деяких команд були важчі гравці, а відповідно нашим «легким» було складінше їх захопити. Але я схиляюся до думки, що всі команди приблизно одного рівня.Фахівці схиляються до думки, що харківський Легіон ХІІІ буде фаворитом першого чемпіонату України з регбіліг-9. 

Також так думаю. Вони – багаторазові чемпіони України. Наскільки мені відомо, кістяк команди, який грав за збірну Харківської області, гратиме у Львові. Ймовірно, хтось не приїде, хтось зараз за кордоном чи захищає Україну в зоні бойових дій.


Незважаючи на це, харківянам можна дати бій. 

Однозначно. Ми завжди стараємося це робити, однак не завжди все виходить. Вважаю, нам бракує старших гравців. У нас багато молодих гравців в команді, а там є чимало хлопців, яким уже за 30. Коли ти розумієш, що ти психологічно витриваліший, сильніший і на досвіді, то грати набагато легше. Бувають випадки, коли суперника можна задавити морально. Молоді проти старших не завжди можуть зіграти добре, інколи бояться.


Минулого року Lviv Tigers вперше у своїй історії виграли Кубок України з регбіліг-9 і у фіналі перемогли збірну Донецької області, за яку виступало чимало харківян. 

В цьому складі Донецької області лише було кілька старших гравців з Харкова, було і достатньо молодих гравців.

Чи допоможуть команді рідні стіни? 

Стовідсотково.


Lviv Tigers - володарі Кубка України з регбіліг-9 у 2022 році


Наскільки, на Вашу думку, крута ідея провести в два тури перший чемпіонат України з регбіліг-9? 

Ми взагалі раді, що є можливість проводити змагання. Звісно, класно, що перший тур такого турніру завдяки нашим воїнам відбудеться у Львові. Хлопці раді кожним змаганням, адже в цьому регбійному житті намагаються якось виживати (сміється). Усі приходять отримати адреналін, який ти отримуєш під час регбійного бою. Після регбі ти себе відчуваєш зовсім по-іншому. Ти борешся не тільки з командою, а й сам з собою. Вважаю, що це – психологічний фактор, який допомагає в житті.


Регбі-7 і регбіліг-9. В чому основна різниця для гравців, окрім відмінностей в правилах гри? 

Правила, думаю, найголовніше. Мені більше подобаються ігри, де треба менше бігати (сміється). Маю на увазі такі ігри, де можна десь трішки схитрувати і більше відпочити. Регбіліг-9, як і регбі-7, гра доволі швидка і там не відстоїшся і не віддихаєшся. Там треба постійно працювати. У регбіліг-13 можна знайти хвилинку-другу для відпочинку. Тут велике поле, гравців мало.


Вам уже 38. Як Ви можете грати на такому рівні у такому віці? 

Поки серце тримає, я граю (сміється). Регбі – це в крові. Цим видом спортом я займаюся близько двадцяти трьох років. Будучи ще юніором, грав навіть на чемпіонаті світу в Парижі. Це був 2003-ий рік.


Про Вашу насичену карєру ще обовязково напишемо, де згадаємо не тільки чемпіонат світу у Франції. Скажіть ще чи робить команда ставку на чемпіонат України з регбіліг-9, зважаючи на не дуже вдалий виступ команду на першому турі регбі-7 у Хмельницькому? 

Вважаю, що регбіліг нашій команді вдається більше. У нашій команді є чимало «пробивних» хлопців. У регбі-7 потрібно багато таких, які можуть обіграти один в один.


І на останок: який турнір важливіший для команди зі Львова: чемпіонат України з регбіліг-9 чи Кубок України з регбіліг-9? 

Два рівноцінні турніри. Сподіваємося, що нам вдасться перемогти і там, і там (сміється).


Kamp-Sport

Інші Статті