Статті

25.09.2023

БИТВА ХАРАКТЕРІВ


У неділю, 24 вересня, на стадіоні «Юність» у Львові офіційно стартував чемпіонат України з регбі-15. Востаннє у класичне регбі в Україні грали ще кілька років тому. Коронавірус та війна внесли серйозні корективи у всеукраїнський календар, а відтак поновлення чемпіонату саме з регбі-15 – особлива подія без перебільшення. 


Петро Адамик уважно спостерігає за оновленим "Соколом". У такому складі львів'яни грають вперше.


Перед початком матчу між львівським "Соколом" та збірною Києва обидві команди привітали ветерани ЗСУ Володимир Рудницький, Єгор Олійний, а також президент Федерації регбі Львівщини Петро Адамик. Усі в один голос подякували нашим захисникам та захисницям за можливість грати в улюблену гру. До слова, зараз понад 20 (!) гравців львівського «Сокола» захищають Україну у війні з російськими терористами.Участь у відновленому чемпіонаті з регбі-15 візьмуть три колективи – зі Львова, Києва та Одеси. Хмельничани в останній момент відмовилися від участі, оскільки так і не змогли як слід укомплектувати свою команду. Звісно, чемпіонат з чотирьома командами виглядав би ще цікавішим, аніж з трьома, втім, і навіть з трьома колективами першість буде цікавою, і причин на це кілька. По-перше, у складі кожної з команд виступатимуть чимало гравців з інших міст України та інших команд, а відтак питання зіграності, звісно, не найсильніша сторона кожної з команд. Так звана кадрова «солянка» у кожному з колективів, ймовірно, вирівняє шанси трьох команд на успіх у турнірі. Принаймні, такий висновок можна зробити по першому матчі, коли в абсолютно рівній боротьбі команд львівського «Сокола» та збірної Києва більше пощастило саме киянам. Вони перемогли з рахунком 9:8, однак, якщо проаналізувати побачене і глянути на статистику, можна зробити висновок, що рахунок у цьому матчі аж ніяк не за грою.


Усі свої очки у цьому матчі (9) кияни заробили вдало виконуючи штрафні удари. У них ідеальна статистика – три з трьох, чого не скажеш про львів’ян – один з п’яти. І навіть господарям поля не допомогла одна вдала спроба у другому таймі, яку також не вдалося підкріпити реалізацією. Під час матчу, коли гравець «Сокола» і національної збірної України Олег Косарєв двічі схибив зі штрафного, промайнула думка, що тренер «Сокола» Дмитро Кірсанов у наступних випадках дозволить пробивати Данилові Козаку. Втім, цього не сталося. Косарєв явно не добрав балів, виконуючи усі штрафні удари і цього забракло львівській команді. Іншими, словами, якби реалізація у Косарєва була б хоча два з п’яти, результат у цьому матчі був на користь галичан.В загальному поєдинок видався яскравим. Це було помітно і з багатокамерної трансляції, і з трибун стадіону «Юність». Ймовірно, десь відчувалася не найкраща зіграність в обох команд, однак і одні, і інші мали що компенсувати взамін цього. Тут бажання здобути перемогу та характер виходили на перший план. Звісно, і самовіддача в окремих гравців також зашкалювала. Не жаліли своїх голосів і тренери обох команд, які своїми підказками додавали грі справжнього драйву та робили більше інтриги.


Зважаючи на одноколовий турнір між трьома командами, поразка «Сокола» від збірної Києва з рахунком 8:9, звісно, зменшує шанси львів’ян на чемпіонство, однак тут далеко ще на кінець історії. У наступну суботу кияни зіграють з одеситами, а львів’яни гостюватимуть в Одесі через два тижні. Шанси на чемпіонство наразі зберігають усі команди, однак перемога киян з стовідсотковою реалізацією можливістю набраних очок у Львові додає їм трішки більше шансів.Фото Віталія Шульги


Kamp-Sport


Інші Статті