Статті

13.11.2021

У ДОБРОТВОРІ ПРОХОДИТЬ РЕКОНСТРУКЦІЯ УНІКАЛЬНОГО ВЕСЛУВАЛЬНОГО КАНАЛУМабуть, в усіх веслувальників, при згадуванні селища міського типу Добротвір, відразу виникає асоціація з тренуваннями у непростих умовах. Але саме так розпочинають розповідь про унікальний веслувальний канал, тренуватися на якому можна навіть взимку, на сторінках Федерації каное України. На щастя, йдеться про те, що канал, як і спортсменів, що тренуються на ньому, чекають позитивні зміни, що дозволять займатися у комфортних умовах.


Соціальний проєкт «Від комфорту - до результату» повинен слугувати прикладом. Ініціатива двох людей – яскравий приклад того, що зміни на краще можуть початися з кожної людини.Ідея реконструкції каналу належить тренеру Роману Повху - тренеру Волинської області, а також Андрію Федині - тренеру Львівської області. Мета проєкту – чистка каналу та покращення умов для тренування спортсменів.


Чим канал у Добротворі унікальний? Схожі канали в Україні є, і головна їхня перевага – можливість працювати взимку, адже вода, через те, що поступає з ТЕС, не замерзає. Його протяжність майже 7 кілометрів, що робить його кращим для тренувального процесу. До прикладу, найближчий від Добротвору схожий канал у Бурштині, що на Івано-Франківщині (там теж працює ТЕС), має протяжність близько 5-ти кілометрів.


Також у добротвірського каналу трохи вищі береги, що захищає спортсменів від неприємного зимового вітру. Це, а також кілька інших моментів, і приводять до того, що на ньому в зимовий час займаються практично усі спортсмени. Втім, раніше не було умов де залишити човни, де можна було би перевдягнутися. Веслування на байдарках і каное – такий вид спорту, де вода потрапляє у човен, а ти виходиш мокрим. Потрібно швидко перевдягнутися, аби зменшити ризик захворіти. Плюс канал позаростав, у ньому були повалені дерева.Перший крок, до якого вдалися в рамках проєкту, – чистка каналу. Позабирати всі повалені дерева, порозчищати його. На ці роботи коштів не виділяють: кожних вихідних приїжджають тренери та спортсмени з Львівщини, Волині та Рівненщини та власними силами проводять чистку. Ріжуть дерева, витягують їх з води, замовляють трактор, аби їх вивезти. Станом на зараз в воді дерев майже не залишилося. Також прибрали береги, тренування на каналі вже є доволі комфортними.


Для того, аби човни зберігати у відведених для цього місцях, заплановано збудувати елінги (гаражі для човнів). Бо раніше їх зберігали у гаражах поблизу, домовляючись з місцевим населенням, або й просто на городах. Окрім елінгів, вже встановлені сходи, адже береги круті і важко виходити на воду в негоду. Було вирішено зробити сходи з хорошим причалом, металевий каркас вже зварений, оббитий дошками. Приємно констатувати той факт, що етап будівництва причалу (протяжність 20 метрів) та сходів уже завершено. На черзі – будівництво елінгів для човнів, а це, як відомо, найзатратніша частина реконструкції каналу.Частина коштів покриється з місцевого бюджету, завдяки проєкту «Своїми руками», поданого Андрієм Фединою. Ще частина коштів – меценатські внески та внески самих тренерів.


Активну фінансову та організаційну участь у проєкті беруть керівники обласних федерацій веслування на байдарках та каное Львівщини (президент Андрій Маслюк) та Волинської області (президент Андрій Шевчук).


На каналі вже 3-го листопада розпочалася підготовка до нового сезону, яку й проводить тренер Андрій Федина. І в листопаді, грудні там завжди навчально-тренувальні збори. Окрім того, вже після нового року туди з’їжджатимуться збірні областей, спортивні школи. І процес чистки каналу паралельно теж продовжуватиметься. Канал вже готовий, однак можна ще покращити видимість для тренерів, аби було краще стежити за спортсменами. І для запобігання майбутніх завалів.


Тарас Жеребецький, Kamp-Sport

Інші Статті