Статті

19.09.2023

ЛЬВІВСЬКА РЕГАТА: УСІ ДОРОГИ ВЕДУТЬ НА НАВАРІЮ

 

Минулого вікенду озеро Наварія (водно-веслувальна база ШВСМ) прийняла традиційні змагання з веслування на байдарках і каное – ХХІ International Lviv Regata. Якщо в минулі роки на Львівщину приїжджало чимало спортсменів з з-за кордону, то цьогоріч з зрозумілих причин географія була всеукраїнською. Увесь тягар відповідальності за організацію, проведення та фінансування такого масштабного заходу, який по суті, закриває веслувальний сезон в Україні, взяла на себе Львівська обласна федерація веслування.



Львівська регата зібрала юних спортсменів 2006-2007, 2008-2009, 2010-2011 року народження з різних куточків України, а саме з Львівської, Волинської, Київської, Одеської, Вінницької, Хмельницької та Івано-Франківської областей. На учасників, а їх було близько трьохсот двадцяти чоловік, чекали дві дистанції – 200 та 500 метрів. Без перебільшення цю регату вони зробили справжньою водною феєрією, незважаючи на сильний попутний вітер у перший змагальний день.



«В минулі роки до нас на змагання приїжджали угорці, поляки, німці та білоруси, - каже Роман Бундз, - старший тренер національної збірної України з веслування на байдарках і каное. – Організацію змагань я б хотів відзначити. Як на мене, це один з кращих турнірів в Україні, де навіть колись змагалися ветерани. Звісно, зважаючи на сильний попутний вітер, можливо, якісь нюанси щодо старту наймолодших учасників змагань виникали. Втім, це прекрасні змагання, на яких було абсолютно усе, в тому числі гарні подарунки для дітей та ведучий заходу. Це справжня популяризація веслування на байдарках і каное і радує те, що федерація зробила усе своїми руками».



До слова, сильний попутний вітер у перший день створював проблеми юним каноїстам та каноїсткам. Все-таки втримувати судно на старті при попутному вітрі було не так просто, однак юні спортсмени кожного разу знаходили вихід з цього положення. Трішки легше було на старті тим веслувальникам, хто змагався у байдарці. Ну і, звісно, спортсменам було б легше, якщо б вітер був зустрічний. Для розуміння на топових веслувальних стартах, скажімо як Олімпійські Ігри, застосовують спеціальну систему для старту, яка допомагає втримати човен на старті. Втім, це задоволення насправді є дуже дороговартісним.



Окрім тренерів, спортсменів та вболівальників захід відвідали вищезгаданий тренер Роман Бундз, а також відомі в минулому веслувальники - Леонід Камлочук, Мирослав Герцик, Павло Редько, Роман Карбівник (Карбівник та Редько стали першими чемпіонами Європи в каное-двійці з Львівської області), Юрій Майборода, Юрій Дідик. До слова, Роман Бундз та Леонід Камлочук, який сьогодні є президентом Рівненської обласної федерації веслування, виступали на каное-двійці на Олімпійських Іграх в Сіднеї, де на дистанції тисячу метрів посіли підсумкове 11-те місце.



Серед почесних гостей Львівської регати, до слова, 21-ої за своїм ліком, президент Федерації каное України Ігор Слівінський. Він же – головний суддя змагань.



Знайшов час у період відпочинку між зборами збірної України приїхати на регату і Віталій Вергелес – чемпіон світу у каное-четвірці на 500 метрів, а також Олексій Слівінський, до слова, рідний брат Ігоря Слівінського, - чемпіон світу 2003 року у байдарці-четвірці на 200 метрів. Сьогодні Олексій Слівінський навчає азів веслування на байдарках і каное у Хмельницькому. Цього разу він також в якості тренера, оскільки змагаються його вихованці. Відвідала львівську регета Валерія Терета – чемпіонка Євроігор у Кракові у каное двійці на 500 метрів (разом з титулованою Людмилою Лузан).



«На львівській регаті чимало спортсменів пробують себе уже у віковій групі, у якій змагатимуться уже наступного року, - каже Андрій Маслюк, президент Львівської обласної федерації веслування. – Цей старт з попутним вітром для усіх також безцінний досвід. З нашої сторони ми старалися зробити всеукраїнську географію змагань і, вважаю, нам це вдалося. На Львівській регаті свої вміння показали представники двадцяти п’яти спортивних шкіл. В організації – головне команда однодумців та спортивний ентузіазм. Вважаю, у нас це все є. Наша веслувальна громада є дружньою та згуртованою. Змагання нам вдалися і ми отримали чимало позитивних відгуків».


Фото Володимира Якимчука


Результати змагань дивіться за ЦИМ посиланням.


Kamp-Sport

Інші Статті