Статті

15.06.2022

«ПОВОДИТЬ СЕБЕ ЯК ОКУПАНТ». ВЕСЛУВАЛЬНИКИ ЗГАНЬБИЛИ ГОЛОВНОГО ТРЕНЕРА ІГОРЯ НАГАЄВА

Веслування на байдарках та каное – вид програми, що подарував Україні не одну, а одразу декілька медалей на Іграх в Токіо. Продовжилися успіхи і на чемпіонаті світу, що дарувало надії на ріст та розвиток цього виду спорту в Україні та ще більше нагород в Парижі у 2024. Однак спортсмени вже зараз заявляють, що можливий лише регрес. І чи не головною причиною називають нового головного тренера збірної України з веслування на байдарках та каное Ігоря Нагаєва, що прийшов на зміну Юрію Чебану.Одним з перших в публічній площині про невдоволення заявив чемпіон світу-2021 в складі байдарки-четвірки на 500 м Іван Семикін:


«Я вважаю, що головний тренер України з веслування на байдарках та каное повинен бути компетентним менеджером та ідейним лідером, володіти знаннями у практичних та теоретичних сферах. Думаю, що на теперішній час головний тренер національної збірної команди України не є ефективним менеджером, не викликає поваги серед спортсменів та тренерів, та не має будь-яких інших переваг. Дії головного тренера України з веслування на байдарках та каное Ігоря Нагаєва не ведуть нашу команду до Олімпійського п’єдесталу Парижа, а тільки деморалізують команду», - сказав Іван Семикін на початку червня.


Ще більше запитань до тренера може виникнути у вболівальників та знавців цього виду спорту після прочитання допису від Анастасії Горлової, майстрині спорту міжнародного класу, чемпіонки Європи та призерки чемпіонату світу. За її словами тренер ставив доволі жорсткі рамки в підготовці, вимагаючи слідувати його плану, а в підсумку не делегувавши жіночу байдарку на чемпіонат світу та не дозволивши провести заключний навчально тренувальний збір через погану підготовку. Більше деталей за посиланням.


Однією з причин незадовільних, на думку головного тренера, результатів Анастасія Горлова вважає погану скатаність екіпажу, адже Ігор Нагаєв проводив постійну ротацію позицій в байдарці-четвірці. На реальну важливість такого поняття як «скатаність» вказує і Олег Кухарук, член збірної України, який розповідає про власний приклад як досвід, спільна робота та віра тренера може давати результат (більше на скріншоті).Окрім цих спортсменів, висловлювалося й чимало інших. Одна з титулованих українських спортсменок Анастасія Четверікова поширювала дописи колег, прохаючи інших прочитати, аби зрозуміти що насправді зараз відбувається з веслуванням в Україні, Дмитро Даниленко говорить, що вони вклали роки своєї праці, аби досягнути того результату, що є зараз (Дмитро перемагав у складі байдарки-четвірки на ЧС-2021) та не дозволять новому тренеру це все зруйнувати.


«Окупант - ось як поводить себе новий головний тренер Ігор Нагаєв. Людина, що заплямувала свою репутацію задовго до приходу в нашу веслувальну сім’ю. Вважаю, що основне завдання головного тренера - це максимально можлива комунікація зі спортсменами та тренерами, підтримка морального духу команди, та правильний менеджмент. Ігор Нагаєв, за пів року співпраці з командою лише втратив залишки свого авторитету, взаємоповаги та довіри. Тому ця людина, не є компетентною на своїй посаді, та не відповідає жодному критерію лідера команди!», - емоційно написав Дмитро на сторінках у своїх соцмережах.


Якщо просто висловлювань спортсменів недостатньо для формування думки, то є і факти: тренерський штаб відправив збірну України перед чемпіонатом Європи серед молоді готуватися в Україну. До цього вони тренувалися у Болгарії, яка як логістично є кращим варіантом добирання до сербського Белграда. І мова вже навіть не йде про повітряні тривоги в Україні, час на перетин кордону і тому подібне.


Через ситуацію, що склалася спільнота реагує майже одноголосно. «Коли найкраща команда року знищується просто на очах…», - каже шестиразова чемпіонка світу з веслування в марафоні 25-річна Людмила Бабак.


Не змовчав у цій ситуації і ексголовний тренер збірної Юрій Чебан. На початку 2022 року він навіть не претендував на посаду, котру займав раніше, зізнавшись журналістам XSPORT, що в Федерації «коїться безлад» і самотужки боротися в такій ситуації він не бачить сенсу, оскільки його «з часом все одно б з’їли», змішали б його ім’я «з гівном». Тепер же він поширив звернення Івана Семикіна з недвозначною фразою «у веслуванні на байдарках та каное з’явився свій льодокол».


Тож питання відкрите: як на посаду головного тренера потрапив Ігор Нагаєв, що зумів за пів року згуртувати колектив, але лише проти себе та обрости такою кількістю скандалів, що під час війни удостоївся від спортсменів терміну «окупант»?


Kamp-Sport

Інші Статті