Статті

22.09.2021

ЧЕМПІОН СВІТУ ВІТАЛІЙ ВЕРГЕЛЕС: ОКРІМ ПЕРЕМОГИ В ЧЕТВІРЦІ, МАЛИ БРАТИ МЕДАЛЬ І У ДВІЙЦІВеслувальник зі Львова Віталій Вергелес, який переміг у складі каное-четвірки на чемпіонаті світу з веслування у Данії, розповів про підготовку до цих змагань, основні здобутки в році та те, що у 2021 році не вдалося. А також розповів про перспективну львівську молодь.

 

Віталію, вітаємо Вас з перемогою на чемпіонаті світу. На який результат розраховували, відправляючись на ці змагання?


План, з яким їхали на світ – максимально добре виступити на своїх дистанціях. Першою була четвірка. Оскільки у нас є хороші традиції в цьому виді, на останніх чемпіонатах ми займали четверте та друге місце, то відчували та знали, що боротимемося за медалі. Вірили, що можемо перемагати. Склад команди дозволяв вірити у те, що буде максимальний результат.

 

Як і де відбувалася підготовка до цього чемпіонату світу? Чи задоволені умовами, у яких доводилося готуватися?


Готувалися на Київщині, в Обухові. Там нас все задовольняло, та й готувалися вже не перший збір там. Усе відбувалося у звичному режимі. Думаю, що підготовка там відбулася на хорошому рівні.

 

Окрім 500 метрів у четвірці та двійці Ви також виступали у міксті-двійці на дистанції 200 метрів разом з Анастасією Четверіковою. 


Дистанція 500 метрів справді більш звична, ще й тому, що готували цю дистанцію і в двійці, і в четвірці. Двійка-мікст ще й була в кінці змагань: для мене це була друга дистанція за день, а для Насті – уже третя. Тобто підходили не зі свіжими силами.

 

Цей результат збірної (3 золота, 1 срібло та 1 бронза) – це повторення найкращого результату кількісно та найкращий результат у медальному заліку. Чи може це бути підтвердженням того, що веслування в Україні розвивається та зараз переживає чи не найкращі часи у своїй історії?


Веслування у нас точно розвивається. Навіть якщо дивитися як маркер на Олімпійські Ігри. І в Лондоні, і в Ріо, і в Токіо у нас завжди є щонайменше дві медалі в веслуванні. Плюс цей рік теж був достатньо затяжним. Чемпіонат світу зібрав, можливо, не всіх світових лідерів, але продемонстрував наш хороший рівень. Ми ніколи до того не здобували одразу три золотих медалі.

 

Якщо говорити про веслування у Львові, місті яке Ви представляєте. Чи бачите тут розвиток та наявність молодого покоління, що в майбутньому теж боротиметься за найвищі місця?

 

Розвиток є. На цей чемпіонат їздили лише я та Настя Горлова. Вона, до речі, теж достойно виступила, була п’ятою в байдарці-четвірці. Але є молодь та юніори. На молодіжному чемпіонаті світу перше місце в четвірці зайняв представник Львова Василь Смілка, призове місце в міксті на 500 метрів мала Валерія Терета. У юніорів теж є призове місце: срібло в каное-четвірці на 500 метрів взяла Христина Осіпчук.


В загальному вважаю, що молодь у Львові є. І молоде покоління, як і розвиток є. Зрозуміло, що завжди хочеться ще кращого: і умов, і забезпечення, і результатів.

 

Якщо підбивати особисті підсумки року, що можете назвати головною перемогою, а що – річчю, яка не вдалася так, як того хотілося б?


Те, що не вдалося – поїздка на Олімпійські Ігри в Токіо. Нам з напарником (Андрієм Рибачком), не вдалося відібратися в Токіо, програвши відбір в Україні. Також вважаю, що на світі ми могли та мали у двійці на 500 метрів, тепер вже олімпійській дистанції, взяти медаль. Але заїхали п’яті. Якщо брати четвірку, то там все зрозуміло – результат максимальний.

 

Цей сезон завершено. Які головні старти та цілі на сезон наступний?


Основна ціль – чемпіонат світу в Канаді та виступ в олімпійських видах.


Тарас Жеребецький, Kamp-Sport

фото - Володимир Якимчук

Інші Статті