Статті

27.08.2023

НА ПЛЯЖНОМУ ВОДНОМУ ПОЛО – ВАТЕРПОЛЬНА ЕЛІТА УКРАЇНИ

У боротьбі за позицію Роман Грищук та Дмитро Алєксєєв


На озері Задорожньому (пляж Sky lake), що поблизу Львова, федерація водного поло України провела перший чемпіонат України з пляжного ватерполо. Якщо раніше Ви бачили класичне водне поло та міні-водне поло, то це щось подібне, але зовсім інший вид спорту. Він відрізняється багатьома правилами, хоча також є дуже результативний та видовищний для вболівальників.Прекрасний турнір з пляжного водного поло зібрав вісім команд. Що цікаво, тут і молоді ватерполісти – гравці збірної України різних вікових категорій, так і знані ветерани. Для прикладу одному з гравців київської команди лише 16 років (Артем Грибов), в той час як його одноклубнику – 63 (Олександр Юрченко). У київській команді також Вадим Скуратов – саме той Скуратов, який грав на Олімпійських Іграх в Атланті 1996 року. До слова, майстру спорту міжнародного класу стукнуло уже 56.У команді з Ужгорода грають сім’ями – Микола Багрій та його батько Юрій, а також Артем Гавриленко та його батько Володимир. Останній, до слова, 25 років водним поло не займався, однак уже у ветеранському віці він повернувся у цей вид спорту і дебютував в українській Суперлізі. Як популяризувати водне поло, добре знає Віктор Пушавер – президент Закарпатської федерації водного поло. Він – один з основних гравців команди Ужгорода на турнірі.


Президент Федерації водного поло України Олександр Свіщов нагороджує команду Ужгорода

 

Три команди КІВСу – здебільшого вихованці тренера Олександра Цвіркуна різного віку та інших відомих тренерів. Цвіркун грав за «Динамо» на професійному рівні, однак доволі рано почав тренувати та навчати азів гри на воді молоде покоління. У командах КІВСу також можемо зустріти ще кількох ветеранів львівського водного поло – Максима Гука та Костянтина Прокопенка. Ветерани здебільшого склали кістяк команди Акватіко-2 (Василь Пижевський, Дмитро Завадовський, Ростислав Добуш, Ігор Терличко). Загалом на турнірі дуже багато гравців, які свого часу у різні роки грали за львівське «Динамо». Серед них і чимало молодих хлопців, які через різні причини свою спортивну кар’єру завершили доволі рано – Дмитро Алєксєєв, Андрій Коноварт, Станіслав Дубелір, Гліб Шульженко та інші. А найголовніше, мабуть, те, що у двох командах – гравці національної збірної України на чолі з її капітаном Олександром Дядюрою. Останній грає за команду Lviv Lions разом з Костянтином Нікольським, Костянтином Алєксєєвим, Дмитром Алєксєєвим, Ігорем Панчишиним, Чінгізом Агаджановим та Данилом Соколовим. Більше того, тренером «левів» є знаний «стовп» львівського «Динамо» Юрій Бегень.


Ігор Зінкевич та Олександр Свіщов


Перший склад львівського «Акватіко» - це команда також колишніх відомих ватерполістів Олега Добуша та Віталія Свіщова (тренери команди). У команді чимало професіоналів – Нестор Бабський, Максим Осика, Владислав Бабаєнко, Роман Грищук, Гліб Шульженко, а також двоє молодих гравців – Максим Ярмолюк та Олег Рудник (вихованець КЗДЮСШ імені Юрія Кутенка та СОК «Євроспорт»).


ВК "Акватіко" - срібний призер першого чемпіонату України


Справжньою окрасою дводенного турніру стає фінал між першою командою «Акватіко» та Lviv Lions. Команди до останнього періоду не могли виявити сильнішого і грали так, що вболівальники просто прикипіли до цих баталій, при чому серед них чимало й тих, хто суботнього дня приїхав відпочити на озеро та вперше побачив гру у водне поло. У підсумку рівніше всю дистанцію чотирьох періодів по п’ять хвилин «чистого» часу краще проходять «леви». У напруженій боротьбі у фіналі вони перемагають з рахунком 11:9. У матчі за третє місце ВК Ужгород з рахунком 19:9 перемагає київську «Хвилю». За доброю ватерпольною традицією тренера чемпіонів Юрія Бегеня кинули у воду в одязі. Кращі три команди отримують цінні нагороди від федерації водного поло України. Нагороджує спортсменів президент федерації Олександр Свіщов та головний суддя змагань Ігор Зінкевич. А розпочинається церемонія нагородження з подяк для ЗСУ за можливість проведення таких змагань, виконання гімну України та хвилини мовчання за полеглими Героями та всіма українцями, які загинули внаслідок агресії російських терористів.


Lviv Lions - переможці першого чемпіонату України з пляжного водного поло


Ще одна окраса турніру – багатокамерна трансляція другого ігрового дня від компанії Наживо-ТВ. Насолодитися за прекрасними баталіями пляжного водного поло можуть у будь-якому куточку світу (посилання на трансляцію нижче). Погодьтеся, така організація - це справжній рівень. Ігор Зінкевич, головний суддя змагань:

"Турнір пройшов на високому рівні. У фінал вийшли ті дві команди, які я розраховував там побачити. Гра пройшла на хорошому рівні, від чого я отримав задоволення. Хотілося б, щоб в Україні було багато таких команд. Дай Боже після нашої перемоги цей турнір проведемо на ще вищому рівні, але перший чемпіонат України з пляжного водного поло пройшов на ура", - сказав Ігор Зінкевич. 


Трансляція другого ігрового дняАтмосфера змаганьKamp-Sport

Фото Федерація водного поло України


Інші Статті