Статті

17.07.2021

РЕГБІЙНІ БИТВИ У ЛІТНЮ СПЕКУ НА БЕРЕЗІ ЧОРНОГО МОРЯ

У чемпіонаті України з регбі серед клубів Суперліги сезону 2021 року настала літня перерва. Тож підведемо підсумки першої частини сезону, більшість матчів якої видалися достатньо видовищними та цікавими, а інтрига в них зберігалася практично упродовж усього ігрового часу.

фото – rugby.od.ua

Весняно-літня частина чемпіонату завершувалася першим туром другого кола. Календар цьогорічної регбійної Суперліги є дзеркальним, тож у восьмий ігровий день грали між собою ті самі пари команд, що зустрічалися в очному протистоянні у сьомому, заключному турі першого кола. Щоправда, з трьох поєдинків було зіграно два – в Одесі місцеві «КРЕДО-1963» та «Політехнік» приймали відповідно харківський «Олімп» і «Поділля» з Хмельницького. Ще один матч восьмого ігрового дня, між львівським «Соколом» та київським «Політехніком», за згодою клубів, перенесено на 16-е жовтня.

Звісно, головна увага була прикута до матчу між одеським «КРЕДО-1963» та харківським «Олімпом» – відповідно другою та першою командами національного рейтингу упродовж останніх років. Нагадаємо, здобувши перемоги в п'яти іграх поспіль зі старту, «КРЕДО-1963» захопив лідерство у турнірній таблиці і на поєдинок першого кола проти «Олімпа» в Харкові приїхав з наполеонівськими планами – не лише дати бій чинним чемпіонам, а й здобути перемогу і тим самим зробити серйозну заявку на «золото». Однак у підсумку підопічним Дмитра Федишина вдалося втілити у життя лише першу частину плану. Вони насправді зіграли зовсім непогано, але в підсумку, програвши з різницею у вісім ігрових очок (15:23), не тільки поступилися «олімпійцям» першим місцем у поточній турнірній таблиці, а й не зуміли бодай набрати один бонусний пункт – забракло одного єдиного ігрового очка…

Звісно, виходячи на гру восьмого туру, що відбулася на полі одеського стадіону «Академія Спорту», регбісти з Південної Пальміри сподівалися за допомогою підтримки рідних вболівальників взяти реванш у слобожанців. Однак, як засвідчив хід розвитку подій упродовж гри, команда гостей не менш по-бойовому налаштувалася на гру. Мало того, підопічні Валерія Кочанова, розібравши, що називається, по кісточках гру суперника у попередньому поєдинку на своєму полі, у першому таймі матчу в Одесі просто на відмінно зіграли в обороні. Господарі поля, попри всі свої зусилля, упродовж сорока хвилин так і не зуміли відкрити лік своїм результативним діям. Втім, перекривши усі підходи до свого залікового поля, гості ефективно використовували свої шанси в атаці. Завдяки швидкому переходу від захисту в контрнаступ, харків'яни пішли на перерву за більше ніж комфортної переваги в рахунку у 23 ігрові пункти – 23:0. Тож в принципі, долю зустрічі було вирішено уже в першому таймі.

Однак слід віддати належне професіоналізму керманича «КРЕДО-1963» Дмитра Федишина. У перерві він знайшов потрібні слова, а підопічні його не лише слухали, а що головне, почули свого тренера. Втім, єдине, чого вони досягли в плані результату, це здобули дві технічні спроби, кожна вартістю в сім ігрових очок. Водночас «Олімп» до свого доробку додав ще 12 ігрових очок і в такий спосіб здобув перемогу з рахунком 35:14 (23:0). А героєм зустрічі став штатний виконавець стандартів харків'ян Олег Косарєв, який не лише ефективно виконав свою «обов'язкову» програму (реалізував по три спроби та штрафні удари), а й оформив дві спроби та в такий спосіб самотужки приніс 25 ігрових очок з 35, які сумарно набрали підопічні Валерія Кочанова.

Двічі поспіль обігравши «КРЕДО-1963», свого головного конкурента в боротьбі за титул, «Олімп» не лише спочатку (після домашньої звитяги) повернувся на звичну для себе позицію лідера турнірної таблиці, а тепер (після виграшу у гостях) ще й зміцнив своє становище, відірвавшись від одеситів на п'ять очок та зігравши при цьому на один матч менше. Тож за великим рахунком, коли реально оцінювати ситуацію, уже сьогодні можна не сумніватися, що восени «олімпійці» без особливих надзусиль в черговий раз оформлять чемпіонство.

В принципі, не викликає сумнівів й «срібний» фініш «КРЕДО-1963». Адже як би нам не хотілося інтриги в чемпіонаті коли не за перше місце, то принаймні справжньої боротьби за друге, мусимо визнати, що команда Дмитра Федишина помітно переважає тих, хто в турнірній таблиці займає місця з третього по сьоме. А тут ще й хмельницьке «Поділля», яке йде третім у турнірній таблиці та перед початком чемпіонату заявляло про свої «срібні» амбіції, полегшило життя одеситам.

Поєдинок «Політехнік» (Одеса) – «Поділля» (Хмельницький) відбувся наступного дня після гри «КРЕДО-1963» (Одеса) – «Олімп» (Харків). Тож подоляни виходили на поле стадіону «Академія Спорту» чітко усвідомлюючи, що в разі перемоги вони можуть скоротити своє відставання в турнірній таблиці від другого місця до чотирьох, а в разі виграшу з бонусом, навіть до трьох очок. Та в підсумку досягти хмельничанам вдалося лише другої частини поставленого завдання. Тобто бонусний бал до свого турнірного доробку «Поділля» заробило, однак не за чотири чи більше виконаних спроби, як це передбачено правилами для переможця конкретного поєдинку, а за поразку з різницею не більше ніж в сім ігрових очок – втішний бонус для невдахи зустрічі.

У першому таймі господарі відзначилися штрафним Дениса Примушенецького і спробою Дмитра Продеуса, а в гостей вдало пробив штрафний Вадим Сівак – 8:3. По перерві головними героями стали брати Примушенецькі: Роман записав на свій рахунок спробу, а Денис ще тричі успішно пробив штрафні. Подоляни зусиллями Владислава Рудова і Максима Шевчука, які відзначилися заносами м'яча в залікове поле одеситів, а також реалізаціями обох спроб у виконанні вище згаданого Вадима Сівака, намагалися врятувати гру, але підопічні Вадима Яскіна та Віктора Гуленка цього разу були помітно краще налаштовані на успіх.

У підсумку фінальний свисток арбітра в цій грі зафіксував перемогу одеського «Політехніка» з рахунком 22:17 (8:3). А враховуючи, що за сумою двох очних ігор «політехніки» з Південної Пальміри мають кращу статистику, ніж «Поділля» (в Хмельницькому одесити програли з рахунком 19:22), зав'язується серйозна інтрига в боротьбі за бронзовий комплект нагород. Адже тепер подоляни випереджають київський «Політехнік» у турнірній таблиці на шість очок (16 проти 10), але при цьому мають зіграно на один матч більше.

Втім, не втратили шансів включитися в боротьбу за місце в призовій трійці й решта учасників цьогорічної Суперліги. І одеський «Політехнік», і львівський «Сокіл», і столичний «Антарес» лише одною вдало проведеною грою, тобто перемогою, можуть одразу включитися в боротьбу за «бронзу». А головне, усі п'ять команд, що наразі займають місця з третього по сьоме, по грі плюс-мінус одного рівня і передбачити підсумок їхніх очних протистоянь майже неможливо.

Фактор свого поля в цій ситуації відіграє дуже велику роль. Тому вирішальним, зважаючи на аматорський статус цих клубів, в значній мірі буде календар матчів другої частини Суперліги. Але ще більш важливе значення, звісно, матиме той факт, хто з команд в другій половині літа краще підготується до осінньої, вирішальної частини сезону. Як відомо, у регбі, аналогічно народній мудрості, курчат по осені рахують.

Турнірна таблиця після восьмого туру: 1. «Олімп» Харків – 28 очок (6 матчів), 2. «КРЕДО-1963» Одеса – 23 (7), 3. «Поділля» Хмельницький – 16 (6), 4. «Політехнік» Київ – 10 (5), 5. «Політехнік» Одеса – 9 (6), 6. «Сокіл» Львів – 6 (6), 7. «Антарес» Київ – 4 (4).