Articles

06.08.2023

У ЛЬВОВІ – СВЯТО ПЛЯЖНОГО РЕГБІ


У найсильніших дивізіонах України чемпіонати з регбі-7 та регбігліг-9 серед чоловіків уже завершилися, попереду ще два тури у жіночій Суперлізі і регбійне свято у Львові під назвою Кубок України. До слова, місто Лева прийме кубок України з регбі-7 серед чоловіків (19 серпня), серед жінок (27 серпня), а також регбіліг-9 (чоловіки, 26 серпня). У суботу, 5 серпня, Львів став столицею і пляжного регбі. Цього разу Федерації регбі Львівщини за підтримки партнерів організувала прекрасний турнір на відпочинковому комплексі Emily Resort.


«Пляжне регбі – дуже гарний літній спорт, - каже один з лідерів львівського регбійного «Сокола», багаторічний гравець команди та організатор цього свята Валентин Корчак. – Пляжне регбі ми пропагуємо і даємо можливість пограти наших хлопцям. Цей вид спорту народився близько моря, де хлопці хотіли грати в регбі і не мали можливість піти на стадіон. Вид спорту швидкий, агресивний. Тут мусиш постійно бути в тонусі».Правила пляжного регбі також особливі. Грають 5 на 5, тривалість одного з двох таймів – 5 хвилин. За вдалу спробу зараховують одне очко, реалізації немає. Арбітр також один. Ще одна особливість пляжного регбі, щоправда це уже за спостереженнями автора цих рядків, доволі дружня атмосфера на майданчику, хоча поступатися у тому чи іншому ігровому епізоді не хоче ніхто.


Географія турніру – Львів, Тернопіль, Івано-Франківськ та Київ. Змагаються дорослі команди чоловіків та жінок, а також юніори та юнаки. В ігровій формі тренер львівського «Сокола» та чоловічої юніорської збірної України Дмитро Кірсанов. На цьому турнірі він уважно слухає головного тренера команди Євгена Тарасенка і навіть не пробує «скоротити» свій ігровий час на майданчику серед значно молодших суперників. До слова, Львів представлений двома командами чоловіків, кістяк однієї та іншої команди – гравці львівського «Сокола». Серед почесних гостей турніру – президент Федерації регбі Львівщини, віцепрезидент Федерації регбі України Петро Адамик, легенда львівського регбі Юрій Грабовський та начальник управління молоді та спорту Львівської ОВА Роман Хім’як. Позитивна атмосфера турніру з пляжного регбі супроводжується музикою та живим коментарем ведучого.«На цьому турнірі не буде команд, які програли. Кожен з гравців отримає медаль, - каже в коментарі Kamp-Sport Петро Адамик, президент Федерації регбі Львівщини та головний організатор змагань. – Переможцем цього турніру буде українське регбі, яке розвивається. Свого часу ми п’ять років поспіль проводили турнір з пляжного регбі, однак згодом взяли перерву, оскільки на цьому місці будувався прекрасний комплекс Emily Resort. У 2023 році ми відновили нашу традицію. У час війни ми маємо показувати, що спорт живе. Дякую за це нашим славним хлопцям та дівчатам, які зараз на передовій та дають можливість це робити. Завдяки ним ми маємо можливість проводити турнір з пляжного регбі «Кубок Emily Resort» і насолоджуватися своєю улюбленою грою. Для нас це ще один з’їзд регбійного братства.


Пляжне регбі – дуже динамічний вид спорту. Є окрема федерація, яка займається розвитком саме пляжного регбі. Ігри короткі, насичені, але цікаві. Хочу, щоб діти приходили до нас в секції та ставали членами колективу. Регбі дозволить їм виборювати в собі командних та спортивний дух та гартували силу волі.


Наступного року буде 20 років як я очолюю Федерацію регбі Львівщини. До цієї дати хотіли б зробити цей турнір на рівень вище. Звісно, мова йде про географію учасників. Щиро вірю, що цей турнір нам вдасться організувати уже після нашої головної перемоги» - сказав Петро Адамик.Результати кубок Emily Resort

Чоловіки

1.Сокіл (Львів) – 2

2.Сокіл (Львів)

3. Терен (Тернопіль)

Жінки

1.Галка (Івано-Франківськ)

2.Левиці (Львів)

Юніори

1.ОДЮСШ – Сокіл (Львів) – 2

2.ОДЮСШ – Сокіл (Львів)

3.Терен (Тернопіль)

Юнаки

1.Київські Соколи (Київ)

2. Терен (Тернопіль)

3.Станіславів (Івано-Франківськ) – 1

4.Стаіславів (Івано-Франківськ) – 2

5.ОДЮСШ Сокіл (Львів)

6. ОДЮСШ Сокіл – 2 (Львів)
Kamp-Sport

Others Articles