Articles

21.05.2023

РЕГБІЛІГ-9: ЯСКРАВІ МАТЧІ З ВЕЛИКОЮ ЧЕМПІОНСЬКОЮ ІНТРИГОЮ

Фото Управління спорту Львова (Євген Кравс). На фото: Багаторічний лідер львів'ян Валентин Корчак стримує атаку суперника


У суботу, 20 травня, у Львові відбулися матчі першого туру чемпіонату України з регбіліг-9. До слова, після проведеного кубку України з регбіліг-9 у 2022 році, в якому перемогу святкували КІВС Lviv Tigers (КІВС – клуб ігрових видів спорту), цьогоріч чемпіонат України з регбіліг-9 проводять вперше. Чемпіон України визначиться у двох турах: після баталій у Львові другий тур чемпіонату, який і визначить підсумкову турнірну таблицю, відбудеться 17 червня у Хмельницькому.


Перший тур у Львові, який зібрав шість команд, вдався на славу. Віцепрезидент федерації регбі України, президент федерації Львівщини Петро Адамик під час урочистого відкриття чемпіонату перш за все подякував славним нашим воїнам, завдяки яким ми маємо можливість грати в улюблений вид спорту. Також Петро Михайлович додав, що багато регбістів, в тому числі і з львівської команди, сьогодні перебувають у зоні бойових дій. На відкриття чемпіонату України з регбіліг-9 завітав і міський голова Львова Андрій Садовий.


Петро Адамик під час відкриття турніру


Оскільки чемпіонат України з регбіліг-9 проводився вперше, перед початком змагань відбулося жеребкування з поділом команди на дві групи. До групи А потрапив один з фаворитів чемпіонату харківський Легіон ХІІІ, збірна Донецької області та ДЮСШ-2 Станіславів з Івано-Франківська. У групі Б сильнішого визначали КІВС Lviv Tigers, Збірна Києва «Kyiv Rhinos» та «Khmelnytskyi Eagles» з Хмельницького.

Солідності змаганням долали ще якісна багатокамерна пряма трансляція від компанії Наживо та хороша погода, яка на трибунах стадіону «Юність» зібрала кілька сотень поціновувачів гри у регбі.За підсумками групового етапу, великих несподіванок не сталося: до півфіналів з групи А вийшли команди з Харкова та Івано-Франківська, з групи Б – Львова та Хмельницького. До речі, в одному з півфіналів колектив з Івано-Франківська трішки покусав львівських «тигрів», оскільки першим у матчі відкрив рахунок. Щоправда, львів’яни змогли не тільки відігратися, а й вийти вперед. Іншими словами, путівка до головного поєдинку львівського туру «тиграм» далася непросто: з кожною грою кількість травмованих гравців збільшувалася і, ймовірно, це далося взнаки у фінальному поєдинку. Зрештою, саме про це в інтерв’ю після матчу скаже головний тренер львів’ян Євген Тарасенко.


Фото Управління спорту Львова (Євген Кравс). На фото - Капітан харків'ян Олександр Скорбач провів чудовий матч у фіналі


Для харківського Легіону ХІІІ півфінальний матч з командою Хмельницького не став надскладним, чого не скажеш про фінальний поєдинок з командою зі Львова, який став справжньою окрасою першого туру змагань. По ходу матчу львів’янам кілька разів вдалося виходити вперед: інтрига та напруга була надзвичайно високою. В одному з епізодів також суперечливе рішення прийняли і арбітри. За навмисний удар суперника ногою гравець Легіону так і не отримав покарання. Зрештою, про цей епізод гравці та тренери львів’ян поговорили уже після гри, однак в публічну площину виносити його не захотіли. Це якраз підтверджує той факт, що регбі – гра справжніх мужчин, які готові достойно прийняти поразку і бути вище незрозумілих суддівських рішень. По ходу матчу, особливо у другому таймі, регбістам Харкова вдалося знайти ключі до оборони львів’ян, оформивши кілька заносів з реалізацією. У підсумку, 28:14 – на користь харків’ян, щоправда доля чемпіонства вирішиться у другому турі 17 червня.


Результати усіх матчів:

Група А. Легіон ХІІІ – ДЮСШ-2 Станіславів – 26:0

Група Б. КІВС Lviv Tigers – Збірна Києва «Kyiv Rhinos» - 30:6

Група А. Збірна Донецької області - ДЮСШ-2 Станіславів – 0:30

Група Б. «Khmelnytskyi Eagles» - Збірна Києва «Kyiv Rhinos» - 31:6

Група А. Легіон ХІІІ - Збірна Донецької області – 32:4

Група Б. КІВС Lviv Tigers - «Khmelnytskyi Eagles» - 18:4


Півфінали

Легіон ХІІІ - «Khmelnytskyi Eagles» - 32:6

ДЮСШ-2 Станіславів - КІВС Lviv Tigers – 4:14

За 5 місце. Збірна Донецької області - Збірна Києва «Kyiv Rhinos» - 4:12

За 3 місце. «Khmelnytskyi Eagles» - ДЮСШ-2 Станіславів – 22:0

Фінал. Легіон ХІІІ - КІВС Lviv Tigers – 28:14


Зайняті місця за підсумками 1 туру:

1.Легіон ХIII (Харків) – 6 балів

2. КІВС Lviv Tigers – 5 балів

3. «Khmelnytskyi Eagles» - 4 бали

4. ДЮСШ-2 Станіславів – 3 бали

5. Збірна Києва «Kyiv Rhinos» - 2 бали

6. Збірна Донецької області – 1 бал


Коментарі після 1 туру:


Євген Тарасенко, головний тренер КІВС Lviv Tigers


Олександр Скорбач, капітан та тренер команди Легіон ХІІІДанило Козак, гравець КІВС Lviv Tigers


Kamp-Sport


Others Articles