Articles

07.07.2021

ПЛАНОВИЙ ТРІУМФ ХАРКОВА ТА БРОНЗОВИЙ ФІНІШ ОДЕСИ

У Харкові, на полі стадіону «Динамо» відбулися матчі третього, заключного туру чемпіонату України з регбі-7 сезону 2021 року серед клубів чоловічої Суперліги. Як і прогнозували фахівці перед початком звітних поєдинків, золоті та срібні медалі завоювали відповідно харківський «Олімп» і хмельницький «Evolution 7’s». А головна інтрига третього туру полягала в тому, хто стане бронзовим призером. Адже на третє місце практично з рівними шансами претендували одразу три команди – одеський «КРЕДО-1963», львівський КІВС «Сокіл» та ще один клуб зі столиці Слобожанщини «Легіон XIII»-ШВСМ. 
Перед третім, заключним туром чемпіонату України з регбі-7 серед чоловічих команд Суперліги ситуація у турнірній таблиці склалася таким чином, що харківському «Олімпу» для завоювання 12-го титулу достатньо було зайняти на домашньому турі друге місце, тобто вийти у фінал. За великим рахунком, реально оцінюючи гру та шанси решти команд, завадити підопічним Олега Кочанова у цьому могли тільки регбісти хмельницького «Evolution 7’s». Нагадаємо, на двох попередніх турах саме подоляни були суперниками слобожанців у фіналах, двічі зазнавши поразок – 7:12 в Одесі та 0:10 у Львові.


Звісно, команда Дмитра Мацюка мріяла на фініші турніру підставити підніжку «вічним чемпіонам», а тому на першому етапі звітного туру робила усе, щоб зустрітися з «олімпійцями» у півфіналі. Для цього «Evolution 7’s» треба було посісти у своїй групі не перше, а друге місце. Адже «Олімп», розгромивши київський «Політехнік» (61:0) та впевнено обігравши одеський «КРЕДО-1963» (33:5), виграв групу «А» і виходив у півфіналі туру на друге місце квартету «Б». Тому не потрібно звинувачувати хмельничан у грі в піддавки в матчі за перше місце у групі «Б» з іншим харківським клубом «Легіон XIII»-ШВСМ. У спорті інколи трапляється така ситуація, що заради продовження боротьби за найвищі підсумкові місця, стратегічно необхідно зазнати локальної невдачі. Подоляни з поставленим завданням впоралися на оцінку «відмінно» – програли з рахунком 10:28, заодно заощадивши сили на вирішальну битву.Втім, як засвідчив розвиток подій у півфінальному очному протистоянні двох претендентів на «золото», у співвідношенні сил двох найкращих вітчизняних команд з регбі-7 наразі нічого не змінилося. «Олімп», як і в попередній грі у Львові проти «Evolution 7’s» виграв з перевагою у десять ігрових очок. Різниця лише в тому, що у столиці Галичини слобожанці обіграли подолян на «сухо» 10:0, а тепер з рахунком 22:12. А вже у статусі 12-разових чемпіонів підопічні Олега Кочанова в фіналі виграли й у одеського «КРЕДО-1963», причому зробили це, не дозволивши суперникам з Південної Пальміри набрати жодного ігрового очка. Підсумкові цифри на табло заключного матчу чемпіонату – 19:0 – якнайкраще характеризують те, що відбувалося на полі стадіону «Динамо».


Натомість гравці «Evolution 7’s», розчаровані поразкою у півфіналі від «Олімпу», в матчі за третє місце на звітному турі проти «Легіону XIII»-ШВСМ не зуміли реабілітуватися за планову поразку «легіонерам» у групі й удруге за день зазнали від них поразки. Цього разу з різницею лише у два ігрові пункти – 17:19… Тож, можливо, поразка подолян слобожанцям у групі й не була стратегічною?... Хоча з іншого боку, результат цього матчу не мав для хмельничан жодного турнірного значення – два других місця на попередніх двох турах достроково гарантували їм «срібло» цьогорічної Суперліги.Водночас перемога в цій грі та відповідно третє місце на турі не допомогли харківському «Легіону XIII»-ШВСМ здобути за підсумками чемпіонату бронзовий комплект медалей. Адже підопічні Геннадія Веприка, обігравши у першій грі групового етапу одного з своїх конкурентів в боротьбі за «бронзу» львівський КІВС «Сокіл» з рахунком 19:10, а потім взявши гору у вже вище згаданому матчі проти хмельницького «Evolution 7’s» (28:10), у півфіналі зустрілися з одеським «КРЕДО-1963».


Нагадаємо, перед третім туром у регбістів з берегів Чорного моря було десять турнірних очок, а в харківських «легіонерів» та львівських «соколів» по дев’ять. Втім, на момент початку гри «КРЕДО-1963» – «Легіон ХІІІ»-ШВСМ галичани вже були поза боротьбою за місце на медальному подіумі. Тож цей півфінальний поєдинок ставав фактично вирішальною битвою за «бронзу» чемпіонату.


Одразу скажемо, що цей матч виправдав далеко не всі очікування вболівальників. Звісно, обидві команди заради перемоги віддали всі сили і робили на полі усе, що могли. Та все ж перевага одеситів в майстерності та їхня тактична гнучкість далися взнаки, тож інтрига в грі згасла задовго до його завершення. У підсумку підопічні Дмитра Федишина здобули перемогу з перевагою у 16 ігрових очок – 28:12 – і тим самим гарантували собі бронзовий комплект медалей.Наостанок назвемо імена чемпіонів та срібних і бронзових призерів чемпіонату:


«Олімп» (Харків): Олег Косарєв, Олександр Ломакін, В’ячеслав Пономаренко, Сергій Гарькавий, Сергій Куценко, Володимир Войтов, Максим Ковалевський, Сергій Черняченко, Андрій Царевський, Олексій Новиков, Олександр Маршуба, Євген Давидов, Ярослав Давидов; головний тренер – Валерій Кочанов.


«Evolution 7’s» (Хмельницький): Андрій Орін, Віталій Кузнєцов, Олег Юзиков, Владислав Рудов, Андрій Лещенко, Олексій Лещенко, Вадим Сівак, Максим Шевчук, Тарас Марченко, Руслан Шостоцький, Андрій Шакура, Мирослав Шуляк; головний тренер – Дмитро Мацюк.


«КРЕДО-1963» (Одеса): Андрій Матківський, Денис Матківський, Клим Заровний, Валетин Порохончук, Олександр Минарський, Максим Котляров, Микола Делієргієв, Руслан Безуглий, Даниїл Адєєв, Іван Чернишов, Микита Самсонов, Дмитро Муляревич, Євгеній Калиновський, Євген Залевський; головний тренер – Дмитро Федишин.РЕГБІ-7. ЧЕМПІОНАТ України. ЧОЛОВІЧА СУПЕРЛІГА – 2021 


ТРЕТІЙ ТУР (4 липня. Харків. Стадіон «Динамо»)


Перший етап (ігри в групах)

 

Група «А»

1 місце – «Олімп» (Харків)

2 місце – «КРЕДО-1963» (Одеса)

3 місце – «Політехнік» (Київ)


Результати матчів

«КРЕДО-1963» (Одеса) – «Політехнік» (Київ) – 29:0

«Олімп» (Харків) – «Політехнік» (Київ) – 61:0

«Олімп» (Харків) – «КРЕДО-1963» (Одеса) – 33:5


Група «Б»

1 місце – «Легіон XIII»-ШВСМ (Харків)

2 місце – «Evolution 7’s» (Хмельницький)

3 місце – «Антарес» (Київ)

4 місце – КІВС «Сокіл» (Львів)


Результати матчів

Півфінали в групі

«Evolution 7’s» (Хмельницький) – «Антарес» (Київ) – 29:5

КІВС «Сокіл» (Львів) – «Легіон XIII»-ШВСМ (Харків) – 10:19

Матч за 3-є місце в групі

«Антарес» (Київ) – КІВС «Сокіл» (Львів) – 19:7

Матч за 1-е місце в групі

«Evolution 7’s» (Хмельницький) – «Легіон XIII»-ШВСМ (Харків) – 10:28


Фінальний етап (матчі плей-оф)


Матчі за 5-е – 7-е місця

«Політехнік» (Київ) – КІВС «Сокіл» (Львів) – 12:17

«Політехнік» (Київ) – «Антарес» (Київ) – 7:35

КІВС «Сокіл» (Львів) – «Антарес» (Київ) – 12:14


Півфінали за 1-е – 4-е місця

«Олімп» (Харків) – «Evolution 7’s» (Хмельницький) – 22:12

«Легіон XIII»-ШВСМ (Харків) – «КРЕДО-1963» (Одеса) – 12:28


Матч за 3-є місце

«Evolution 7’s» (Хмельницький) – «Легіон XIII»-ШВСМ (Харків) – 17:19


Фінал

«Олімп» (Харків) – «КРЕДО-1963» (Одеса) – 19:0


Підсумкова класифікація 3-го туру

1. «Олімп» (Харків) – 8 очок

2. «КРЕДО-1963» (Одеса) – 7 очок

3. «Легіон XIII»-ШВСМ (Харків) – 6 очок

4. «Evolution 7’s» (Хмельницький) – 5 очок

5. «Антарес» (Київ) – 4 очка

6. КІВС «Сокіл» (Львів) – 3 очка

7. «Політехнік» (Київ) – 2 очка


ПІДСУМКОВЕ ТУРНІРНЕ СТАНОВИЩЕ 

1. «Олімп» (Харків) – 24 очка

2. «Evolution 7’s» (Хмельницький) – 19 очок

3. «КРЕДО-1963» (Одеса) – 17 очок

4. «Легіон XIII»-ШВСМ (Харків) – 15 очок

5. КІВС «Сокіл» (Львів) – 12 очок

6. «Антарес» (Київ) – 10 очок

7. «Політехнік» (Київ) – 8 очок

8. «Політехнік» (Одеса) – 3 очка


ТОП-5 найрезультативніших гравців чемпіонату

Олег Косарєв («Олімп» Харків) – 93 (17)

Володимир Войтов («Олімп» Харків) – 89 (5)

Данило Козак КІВС «Сокіл» (Львів) –77 (11)

Олександр Скорбач («Легіон XIII»-ШВСМ Харків) – 70 (6)

Олександр Маршуба «Олімп» (Харків) – 62 (12)


Іван Дупнак, Kamp-Sport


фото - сайт РК "Олімп"

Others Articles