Articles

06.09.2021

ПЕРЕМОЖНИЙ ВОЯЖ РЕГБІСТІВ ЛЬВІВСЬКОГО «СОКОЛА» ДО СТОЛИЦІ ТА ДОМАШНІ ЗВИТЯГИ ХАРКІВ'ЯН І ХМЕЛЬНИЧАН

У чемпіонаті України з регбі серед клубів Суперліги сезону 2021 року минулими вихідними трьома матчами дев'ятого туру розпочалася осіння, заключна частина турніру. Як і прогнозували фахівці, у двох з них чинний чемпіон харківський «Олімп» та бронзовий призер хмельницьке «Поділля» вдома перемогли «Політехнік» – київський і одеський відповідно. Натомість ще один столичний клуб «Антарес», повністю проваливши другий тайм, на своєму полі поступився львівському «Соколу». А тепер про деталі цих поєдинків.

«Поділля» Хмельницький – «Політехнік» Київ – 13:10 (6:7)

Матч першого кола між «Поділлям» і київським «Політехніком», який мав відбутися у столиці в межах шостого туру Суперліги 29-го травня, було перенесено у зв'язку з поїздкою збірної України з регбі-7 на міжнародний турнір в Молдову. Тож звітне побачення цих команд на полі стадіону ГПК у Хмельницькому стало першим їхнім очним протистоянням у поточному сезоні.

Зазначимо, що упродовж літніх канікул подоляни втратили одного з своїх провідних гравців Андрія Шакуру, який перейшов у московське «Динамо» і тепер гратиме в російському чемпіонаті. Безумовно, це дуже серйозна втрата для бронзових призерів попереднього чемпіонату України. Втім, отримало «Поділля» влітку й вагоме підкріплення. У розпорядженні керманича хмельницької команди Андрія Мацюка з'явилося одразу три гравці національної збірної з регбі-7, тепер уже екс-виконавці харківської ШВСМ – Олександр Щербина, Олександр Скорбач і Анатолій Гранковський. Усі троє були заявлені на матч проти столичного «Політехніка».

Що ж стосується киян, то вони також зазнали кадрових втрат: у літнє міжсезоння двоє їхніх лідерів – Олександр Хоменко та Данило Коровін – перебралися до чемпіонату Латвії. Втім, грузинський наставник колективу столичних студентів Дімітрі Басілаіа перед грою говорив, що його підопічні націлені поборотися за третє місце, і в цьому плані гра в Хмельницькому буде в значній мірі вирішальною для «Політехніка». І забігаючи трохи наперед, треба сказати, що це не були просто гучні слова. Гості, показавши достатньо хороший рівень майстерності та виявивши неабиякий бійцівський характер, були дуже близькими до вольової звитяги, однак в підсумку втратили перемогу на останніх хвилинах зустрічі, задовольнившись бонусним очком у захисті.

«Поділля» на правах господарів поля початок зустріч провело дуже активно. І хоча підкорити «місто» суперників подолянам у дебюті гри не вдалося, саме вони відкрили рахунок. Вадим Сівак влучно пробив по цілі зі штрафного. Згодом він не змарнував й другий подібний шанс. Тож у середині першого тайму на табло горіли цифри 6:0 на користь підопічних Андрія Мацюка. У ці хвилини хмельничани контролювали гру. Зокрема, вони помітно краще виглядали в силовій боротьбі, перештовхуючи навіть чужі сутички. Та тільки-но варто було господарям віддати ініціативу суперникам, як «Політехнік» заніс спробу з реалізацією і пішов на перерву з мінімальною перевагою у рахунку – 7:6.

У другому таймі в «Поділля» вже не було такої помітної ігрової переваги, як у першій половині зустрічі. Більш того, кияни забили штрафний і збільшили відрив до чотирьох ігрових очок – 10:6. Матч плавно йшов до свого завершення, тож господарям нічого було втрачати і вони влаштували справжній штурм володінь суперника. Могли регбісти «Поділля» неодноразово пробивати штрафні, але відмовлялися від них, розраховуючи на спробу. І як засвідчив розвиток подій на полі у останні хвилини гри, вони таки мали рацію. Вже під завісу зустрічі гравець першої лінії подолян Олег Васюченко прорвався в «заліковку» столичних студентів, а штатний виконавець стандартів у команді господарів Вадим Сівак реалізував спробу і тим самим поставив крапку в цій насправді дуже напруженій та драматичній дуелі – 13:10 на користь «Поділля». Зауважимо, що у «Політехніка» буде можливість взяти реванш в кінці жовтня, коли команди зіграють у Києві вище згаданий перенесений поєдинок першого кола.

«Антарес» Київ – «Сокіл» Львів – 18:36 (18:21)

Домашня перемога «Сокола» (на фото вище) над «Антаресом» з переконливим рахунком 49:6 в матчі першого кола була єдиною у активі львівських регбістів перед звітним поєдинком. Звісно, до столиці підопічні Дмитра Кірсанова приїхали з бажанням знову обіграти принципового суперника. Однак при цьому перспективи «соколят» не виглядали аж надто райдужними. Адже як це частенько трапляється у вітчизняній Суперлізі, аматорські клуби на гостьові поєдинки практично ніколи не приїздять у стовідсотково оптимальному складі. Не став винятком і вояж регбістів з міста Лева до столиці. Аби не бути голослівними, назвемо тих гравців «Сокола», які з тої чи іншої причини не приїхали до Києва – Артем Глинка, Богдан Ханьков, Павло Чеховський, Ігор Ващук, Юрій Колосівський, Орест Адамик, Максим Свалеба… А Павло Галан отримав ушкодження вже по дорозі на гру – оступився і підвернув гомілкостоп. Втім, на уколах участь у матчі, що відбувся на полі столичного стадіону «Академії Оборони України», він таки взяв.

Перед тим, як перейти до розповіді про власне сам матч, треба сказати, що незважаючи на гостьовий статус, гравці «Сокола» у Києві почувалися немов вдома. Справа в тому, що на звітну гру підтримати своїх земляків прибуло понад пів сотні футбольних фанатів львівських «Карпат», серед яких, між іншим, була й низка регбістів львівського клубу «Батяри», який на початку 10-их років нинішнього століття кілька сезонів грав у чемпіонаті регбійної Вищої ліги України. Суботнього вечора вони на НСК «Олімпійський» разом з усією Україною палко підтримували нашу футбольну збірну в матчі відбірного турніру чемпіонату світу проти французів, а вдень не менш гаряче вболівали за «Сокіл» в поєдинку з «Артаресом». І треба сказати, що їхні енергозатрати на трибунах допомогли галичанам в підсумку здобути гостьову звитягу.

Перший тайм поєдинку пройшов у дуже напруженій боротьбі на зустрічних курсах. Втім, слід сказати, що при цьому все таки більшу частину ігрового часу у перші 40 хвилин протистояння трохи активніше діяли підопічні Віталія Роганова. Втім, це не стало несподіванкою для гостей. Адже «Антарес» практично в кожному матчі, причому немає значення, де відбувається гра – вдома чи на виїзді, завжди починає дуже напористо і намагається ще до перерви заробити якомога більше ігрових очок. Цього разу вони за перші 40 хвилин оформили дві спроби, одну з яких реалізували та ще й двічі влучно пробили штрафні, що в сумі склало 18 пунктів. Однак, аби зробити заділ у рахунку на свою користь, цього киянам не вистачило. Більше того, на п'ятихвилинний перепочинок вони пішли, поступаючись гостям трьома ігровими очками – 18:21. Галичани також двічі підкорили «місто» господарів та реалізували одну з двох спроб. Але при цьому ефективно виконали на один штрафний більше, ніж кияни.

Здавалося, у другому таймі на глядачів очікує неймовірно цікаве видовище, а драматургія зберігатиметься, як і в грі у Хмельницькому, до самого фінального свистка. Однак реалії життя виявилися зовсім іншими. По перерві на полі стадіону «Академії Оборони України» фактично була, як то кажуть, одна команда, а гравці іншої виконували роль статистів. У другій 40-хвилинці підопічні Дмитра Кірсанова завдяки помітно кращій функціональній підготовці (місячні збори львів'ян далися взнаки) переграли киян за всіма компонентами регбі. Як наслідок, «Сокіл» по перерві збільшив свій доробок ще на 15 ігрових очок. Водночас «Антарес» у другому таймі не спромігся провести бодай одну результативну дію. Тож гра завершилася перемогою гостей з подвійною перевагою у рахунку – 36:18.

Додамо, що у складі «Сокола» 10 ігрових очок до свого бомбардирського реєстру записав Данило Козак, який поклав дві спроби. Вісім пунктів (одна спроба і один штрафний) набрав його старший брат Остап. П'ять ігрових очок (одна спроба) у новачка команди Володимира Сімчука, який влітку поступив на навчання у Львівський державний університет фізичної культури імені Івана Боберського і перейшов у «Сокіл» з РК «Рівне». А найрезультативнішим гравцем у складі переможців став Олександр Кірсанов, якому лише в цьому місяці виповниться 16 років. Син головного тренера львівської команди Дмитра Кірсанова набрав 13 ігрових очок – вдало реалізував дві спроби та тричі влучив у ціль, виконуючи штрафні удари.

«Олімп» Харків – «Політехнік» Одеса – 85:9 (38:9)

У поєдинку першого кола поточного чемпіонату на полі одеського стадіону «Академія Спорту» тамтешні студенти дещо несподівано вдома дали непоганий бій беззмінному чемпіону Суперліги з 2008 року. У тій грі харків'яни перемогли всього лише з рахунком 38:0. У разі «Олімпу» це дійсно виглядає як «всього», так як частенько підопічні Валерія Кочанова набирають не менше 50-ти – 60-ти, а то і більше ігрових очок за матч. Безперечно, шансів у «Політехніка» в гостьовому поєдинку, що відбувся на полі стадіону «Динамо» столиці Слобожанщини, практично не було. Тому головних питань перед звітною грою було два: чи вдасться одеситам не програти «на сухо» та чи зуміють вони й цього разу не дати супернику набрати півсотні і більше ігрових очок. Одразу скажемо, що підопічні Вадима Яскіна и Віктора Гуленка одне з двох завдань таки виконали.

Харків'яни очікувано діяли першим номером і, як це часто буває в матчах національного чемпіонату, особливо в рідних стінах, «тигри» свою норму – понад 50 ігрових очок і більше – виконали, що називається, з солідним запасом. У підсумку гравці «Олімпу» 13 разів поклали м'яч у «заліковку» студентів з Південної Пальміри. Найчастіше, тричі, це робив Сергій Черняченко. По «дублю» оформили Олександр Цапенко, Віталій Орлов і Олег Косарєв, по одному разу – Микола Кірсанов, Євгеній Давидов, Іван Залізняк та В'ячеслав Пономаренко.

Доволі надійно підопічні Валерія Кочанова та Вадима Колишкіна діяли і в обороні – усі намагання гостей бодай раз підкорити «місто» господарів завершилися нічим. Однак й зберегти «сухий» рахунок на свою користь гравцям «Олімпу» не вдалося. «Політехнік» зусиллями свого граючого тренера Вадима Яскіна, який ще в першому таймі влучно пробив три штрафних удари, таки уникнув неприємної поразки на «0». Фінальний свисток арбітра зафіксував перемогу «тигрів» з рахунком 85:9.

Додамо, що матчі наступного, десятого туру Суперліги відбудуться у найближчу суботу, 11-го вересня. Цього дня одноосібний лідер чемпіонату харківський «Олімп» у столиці Слобожанщини екзаменуватиме аутсайдера – київський «Антарес», львівський «Сокіл» на своєму полі прийматиме одеський «Політехнік», а в центральній грі туру в очному протистоянні у Хмельницькому зустрінуться тамтешнє «Поділля» та одеський «КРЕДО-1963» – цей поєдинок з великою ймовірністю може стати ключовим в боротьбі за срібний комплект медалей.

Турнірна таблиця після дев'ятого туру: 1. «Олімп» Харків – 34 очка (7 матчів), 2. «КРЕДО-1963» Одеса – 23 (7), 3. «Поділля» Хмельницький – 20 (7), 4. «Політехнік» Київ – 11 (6), 5. «Сокіл» Львів – 10 (7), 6. «Політехнік» Одеса – 9 (7), 6. 7. «Антарес» Київ – 4 (5).