Articles

07.11.2023

ОРЕСТ АДАМИК: СЕЗОН ДЛЯ ЛЬВІВСЬКОГО РЕГБІ ОЦІНЮ НА ТВЕРДУ ЧЕТВІРКУ


Наприкінці жовтня національна збірна України з регбіліг-13 стала володарем UNITY CUP 2023. В обох матчах турніру наша команда перемогла збірну Греції: у першому матчі з рахунком 38:24, а у другому - 24:12. Обидва матчі відбулися в Афінах. Зазначимо, що у складі збірної України успішно виступили четверо гравців Lviv Tigers - Валентин Корчак, Орест Адамик, Остап Грищенко та Данило Ведлер. Ці хлопці також є основними бійцями регбійного «Сокола», який цього року виступав у чемпіонаті України з регбі-7 та регбі-15. Враженнями від поїздки до Греції, а також від сезону з журналістом Kamp-Sport поділився Орест Адамик.


Оресте, як відреагували на запрошення до національної збірної України з регбі-13? 


Звичайно, зрадів. Правильно буде сказати, що я не особливо чекав запрошення потрапити в збірну на поїздку до Греції, це стало приємною несподіванкою для мене. Це особлива подія для кожного спортсмена, оскільки в збірну України тебе не викликають щодня. Щодо самого турніру, то він пройшов чудово. Навіть погода сприяла гравцям проявити свої найкращі якості. Вважаю, що у нас не було взагалі часу на підготовку до цього турніру, але команда зіграла дуже добре. Ми швидко зігралися разом і результат не забарився. Ми перемогли у двох матчах і це не може не радувати. 


Як оціните свою гру у двох поєдинках проти греків? 


Непогано, але, думаю, міг зіграти і ще краще. Як кажуть, вдосконаленню немає меж. Найголовніше те, що команда зіграла добре. Можливо, і були допущені якісь неточності у грі, але вони були мінімальними. На загальні враження від двох ігор вони аж ніяк не вплинули.Яким цей сезон був для Вас у командах «Сокіл» та «Lviv Tigers»? («Сокіл» грав у чемпіонаті України та Кубку України з регбі-7, а також у чемпіонаті з регбі-15, а «Lviv Tigers» - у чемпіонаті та Кубку України з регбіліг-9 – Авт.)? 


Якщо говорити про регбі-15, то дуже добре, що цього сезону відновили класичні змагання. Як відомо, вони пройшли в одне коло і там грали три команди, де, можна сказати, абсолютно усі мали шанси на чемпіонство. На регбі 15 нам складно було зібрати команди виключно з гравців «Сокола», а відтак до нашої команди приєдналося чимало хлопців з інших міст України. Станом на сьогодні чимало гравців «Сокола» перебувають на передовій. Вважаю, нам забракло часу, щоб зігратися з хлопцями з інших міст. Вони приїжджали фактично за день-два до офіційного матчу. Ключовий матч, мабуть, був в Одесі, який кілька разів переривався через повітряні тривоги. Коли ти почав бігати, розігрів м’язи, а потім півтора години відсидів в укритті, це не дуже добре. В когось з гравців через це появлялися травми, дехто уже не міг повернутися в гру. Тривоги дали про себе знати і точно нам не допомогли. Якби ми грали цей матч без тривог, думаю, суперника нам вдалося б дотиснути. Ми почали доволі активно, однак після першої тривоги один з основних гравців команди уже не міг повернутися на поле через травму. На Вашу думку, доцільно взагалі такі поєдинки проводити в Одесі, де тривог зазвичай більше, аніж на західній Україні? 


З цим не вгадаєш, але те, що в Одесі тривоги частіше, аніж у нашому Львові, це факт. Що скажете про виступ «Сокола» у чемпіонаті України з регбі-7? («Сокіл» завершив чемпіонат на п’ятому місці – Авт.)


Щось не склалося з першого туру. Причини, мабуть, будуть дещо схожі. Не всім гравцям вдалося регулярно приходити на тренування. Це вплинуло на такий результат. В регбіліг-9 ми, мабуть, отримали компенсацію за невдалі результати у регбі-7 («Lviv Tigers» другий рік поспіль виграли Кубок України з регбіліг-9, а у чемпіонаті стали срібними призерами – Авт.). Останнім часом у регбіліг нам чомусь все вдається краще. Чому? Я не можу пояснити (сміється). Думаю, це збіг обставин і певна компенсація за наші результати. Думаю, при певному збігу обставин у чемпіонаті з регбіліг ми також могли бути чемпіонами. 


Які плани після завершення сезону? 


Будемо підтримувати спортивну форму та поступово готуватися до наступного. Зараз один раз на тиждень збираємося на стадіоні «Юність». Кожна неділя у нас ігровий день. Граємо між собою. Думаю, незабаром уже розпочнеться нормальний тренувальний процес, який переросте у підготовку до наступного сезону. Яку б оцінку поставили всім командам львівського регбі у цьому сезоні? 


Окремо хотів би привітати нашу команду КІВС-«Левиці», яка у цьому сезоні виграли абсолютно все. В загальному ми могли кращі результати показати у сезоні, тому за п’ятибальною шкалою сезон оціню на тверду четвірку. 


Kamp-Sport

Others Articles