Articles

30.09.2021

ДВА РЕГБІЙНИХ ДЕРБІ ТА ІСПИТ ЧЕМПІОНАМИ ДЛЯ ЛЬВІВСЬКОГО «СОКОЛА»

Свідками одразу двох дербі стали шанувальники регбі у матчах чергового, 12-го туру чемпіонату України серед клубів Суперліги сезону 2021 року. У Києві мірялися силами столичні «Антарес» і «Політехнік», а в Одесі – тамтешні «КРЕДО-1963» та ще один «Політехнік». А в третьому поєдинку, що відбувся у Львові, регбісти місцевого «Сокола» складали іспит харківському «Олімпу», який на гру до міста Лева приїхав у новому статусі – 17-разового чемпіона країни. При цьому «тигри» зі столиці Слобожанщини, впевнено обігравши в попередньому турі у домашній зустрічі столичних «студентів», здобули національне «золото» 15-й рік поспіль.

«Сокіл» Львів – «Олімп» Харків – 3:40 (0:14)

Обігравши в попередньому, 11-му турі вдома київський «Політехнік», регбісти «Олімпа» достроково у 15-те поспіль, а загалом у 17-й раз стали чемпіонами української Суперліги. Втім, приймаючи після того поєдинку привітання від президента свого клубу, відомого харківського бізнесмена Олександра Ярославського, який вже багато років опікується не лише місцевим футболом, а й регбі, головний тренер «тигрів» Валерій Кочанов сказав, що, попри перемогу і чергове чемпіонство, він не надто задоволений грою своїх підопічних і наступному поєдинку у Львові команда продемонструє більш потужну гру.

Одразу скажемо, як засвідчив звітний матч, що в цілому слова керманича «Олімпу» не розійшлися з тим, що ми побачили упродовж протистояння на полі львівського стадіону «Юність», який знаходиться у Парку культури і відпочинку столиці Галичини. Підопічні Валерія Кочанова вийшли на гру дуже добре налаштованими в плані боротьби за максимальний результат. Втім, треба віддати належне й гравцям «Сокола». Команда Дмитра Кірсанова з перших хвилин дала зрозуміти, що робитиме усе можливе, аби не тільки показати гідну гру в очному протистоянні з беззаперечним лідером вітчизняного регбі, а й намагатиметься досягти якомога кращого підсумкового рахунку. Тож коли абстрагуватися від фінальних цифр на табло, то треба сказати, що в цілому львівські вболівальники, які прийшли подивитися матч наживо, залишилися задоволеними побаченим, навіть незважаючи на поразку своєї команди з різницею у 37 ігрових очок.

Втім, треба зазначити, що «Сокіл», складаючи іспит чемпіону, з різних причин не зумів виставити оптимальний склад. Зокрема, через травми не могли цього разу допомогти своїм партнерам Остап Козак, Павло Чеховський, Артем Глинка, Павло Галан, Валентин Корчак і Михайло Черняк. Двоє останніх є гравцями першої лінії. Так само, як і Вадим Полюхович, який не зміг зіграти в цій грі через зайнятість на роботі. Тож так вийшло, що у «Сокола» в звітному матчі була відсутня уся (!) перша лінія сутички. Тому цілком закономірно, що перш за все «зелено-чорні» поступалися «жовто-чорним» у силовій боротьбі. І саме цей компонент, в сумі з низкою необов'язкових втрат м'яча при розіграші комбінацій, не дозволив господарям поля бодай раз підкорити залікове поле гостей.

Тим не менше, в першому таймі гра була більш-менш рівною. Зокрема, в першій десятихвилинці «соколи» навіть трохи більше володіли м'ячем. Однак до спроби справа не дійшла. Натомість «тигри» на 11-й хвилині зуміли продавити оборону львів'ян і Олексій Новіков поклав «диню» у «заліковку» галичан, а Олег Косарєв влучно реалізував спробу. Аналогічну атаку, що призвела до взяття міста господарів, гості провели й на 24-й хвилині. Причому знову спробу оформив Новіков, а штатний виконавець стандартів у складі «Олімпу» Косарєв її реалізував. «Сокіл» до перерви міг «розмочити» рахунок, тричі отримуючи право на виконання штрафного з доволі таки забійних позицій. Однак Данилові Козаку так і не вдалося хоча б раз забити гол у ворота слобожанців, хоча щоразу до цілі бракувало зовсім трішечки… На перепочинок суперники пішли за рахунку 14:0 на користь харків'ян.

Другий тайм пройшов майже за аналогічним сценарієм. Різниця полягала лише в тому, що десь з середини другої 40-хвилинки оборона «зелено-білих» трохи, що називається, підсіла функціонально і, як наслідок, по перерві харків'яни ще чотири рази оформили взяття «заліковки» львів'ян (Сергій Куценко, 49; Олег Литвиненко, 59; Матвій Бочаров, 64; Євгеній Давидов, 73), три з яких (окрім другої) вдало реалізував Олег Косарєв. Втім, на «сухо» господарі не програли. У другому таймі вони отримали право на ще два штрафних. Данило Козак, вирішивши, як то кажуть, що це був не його день, право виконати удар надав партнерам. І якщо Олександру Кірсанову також трохи забракло влучності, то Даниїл Гапон на 70-й хвилині влучив у ціль. Фінальний свисток арбітра зафіксував перемогу «Олімпа» з рахунком 40:3. А завершилася гра загальним фото обох команд.

«КРЕДО-1963» Одеса – «Політехнік» Одеса – 43:26 (38:6)

Друге одеське дербі в рамках чоловічої Суперліги, в якому на полі стадіону «Академія Спорту» «КРЕДО-1963» приймав земляків з клубу «Політехнік», викликало чималий інтерес у шанувальників регбі Південної Пальміри. Воно й не дивно, адже перемога в цій зустрічі гарантувала підопічним Дмитра Федишина срібні медалі чемпіонату України за два тури до фінішу турніру.

Саме з цієї причини «червоно-білі» максимально активно розпочали гру і дуже впевнено та ефективно провели перший тайм. Стартова 40-хвилинка пройшла за тотального домінування регбістів «КРЕДО-1963». Дві поспіль спроби Руслана Радчука (на 4-й і 13-й хвилинах) та по одній Євгенія Залевського (21), Даніеля Адєєва (29), Іллі Води (38) і Дениса Матківського (40), а також чотири реалізації Олега Заровного дозволили «червоно-білим» не переживати за результат. На все це «смугасті» відповіли тільки двома успішними штрафними у виконанні юного Георгія Львова (36, 39). Тож на невеличкий перепочинок суперники відправилися за рахунку 38:6 на користь підопічних Дмитра Федишина.

Другу ж половину відмінно провів «Політехнік», який оговтавшись під час перерви від психологічного удару, дав справжній бій фавориту – реалізовував свої штрафні, скористався численними замінами в складі номінальних господарів поля і чотирма (!) попередженнями з вилученнями, якими «кредівців» по перерві покарав головний арбітр зустрічі Валерій Максюк з Києва. Причому, останні хвилини «КРЕДО-1963» грав 12-ма гравцями проти 15-ти у складі «студентів». Тому немає нічого дивного у тому, що «політехніки» відзначилися в другому таймі двома спробами (перша на рахунку Вадима Яскіна на 55-й хвилині, а другу на 80-й хвилині організував Олександр Руденко), які чітко реалізував Георгій Львов. Він же влучно пробив ще два штрафних (44, 66) і в такий спосіб набрав у цій зустрічі 16 очок та став найрезультативнішим гравцем матчу.

Підсумок другого тайму – 20:5 на користь підопічних Вадима Яскіна і Віктора Гуленка. Проте поєдинок з рахунком 43:26 виграв «КРЕДО-1963», який ще й заробив бонусне турнірне очко в атаці. Тим самим «червоно-білі» достроково завоювали срібні медалі.

«Антарес» Київ – «Політехнік» Київ – 19:29 (6:26)

У матчі першого кола в київському дербі столичний «Політехнік» поступився землякам з «Антаресу» з рахунком 15:17. Однак у звітній грі саме «студентам» дуже важливо було виграти у «зоряних». І справа не лише у жазі реваншу, що є цілком природньо. Виграш в принциповому протистоянні дозволяв підопічним Дімітрі Басілаіа не лише задовольнити власне его, а й що значно важливіше, зберегти гарні шанси в боротьбі за бронзові медалі, на які також цілком реально претендують львівський «Сокіл» і «Поділля» з Хмельницького.

З цим завданням номінальні гості впоралися відмінно. Причому в цей раз «біло-сині» не просто взяли реванш, а й заробили максимум турнірних очок, додавши до чотирьох за перемогу ще й бонус в атаці. Цікаво, що «політехніки» занесли чотири спроби (три з яких реалізували) ще в першому таймі, пропустивши два пенальті. Тож перша 40-хвилинка завершилася на їхню користь з більше ніж комфортним рахунком – 26:6.

Втім, як засвідчив другий тайм, гравці «Антаресу» не мали наміру достроково здаватися на милість переможця. Після перерви «зоряні», що називається, перевернули гру, вигравши другу половину зустрічі з рахунком 13:3, але ніяких дивідендів підопічним Віталія Приймака і Віталія Роганова це не принесло, так як вони занесли лише одну спробу. У підсумку фінальний свисток зафіксував звитягу «Політехніка» з перевагою у десять ігрових очок (29:19), а для бонусу в захисті необхідно програти не більше семи.

Додамо, що матчі наступного, 13-го туру Суперліги будуть зіграні у найближчу суботу, 2-го жовтня. О 14:00 на стадіоні «Динамо» в Харкові новий-старий чемпіон України – місцевий «Олімп» прийматиме «Поділля» з Хмельницького. Годиною пізніше, о 15:00 на столичному стадіоні Військово-повітряних сил України київський «Політехнік» спробує відібрати турнірні бали у одеського «КРЕДО-1963», який за підсумками поточного сезону вже гарантував собі срібний комплект медалей. Ще в одному суботньому поєдинку, що відбудеться на полі стадіону «Академія Спорту» в Одесі, у очному протистоянні зійдуться аутсайдери чемпіонату – місцевий «Політехнік» зіграє з київським «Антаресом». Зазначимо, що матчі 13-го туру особливо важливими будуть для столичних «студентів», подолян та львівського «Сокола», який цього ігрового дня має плановий вихідний. Адже саме ці три колективи наразі ведуть боротьбу за бронзові медалі.

Турнірна таблиця після 11-го туру: 1. «Олімп» Харків – 54 очка (11 матчів), 2. «КРЕДО-1963» Одеса – 36 (10), 3. «Поділля» Хмельницький – 20 (9), 4. «Політехнік» Київ – 16 (8), 5. «Сокіл» Львів – 15 (10), 6. «Політехнік» Одеса – 9 (9), 6. 7. «Антарес» Київ – 8 (9).