Articles

07.05.2024

ДМИТРО КІРСАНОВ: СКЛАД «СОКОЛА» ОМОЛОДИВСЯ. ПРАЦЮЄМО НА ПЕРСПЕКТИВУ

Фото Віталія Шульги


У Хмельницькому відкрили новий сезон в чоловічій Суперлізі з регбі-7. Цьогоріч боротьба за нагороди точитиметься між шістьма командами. За підсумками стартового туру львівський «Сокіл» посів п’яте місце. В інтерв’ю Kamp-Sport поділився враженнями від початку сезону в чемпіонаті України з регбі-7 наставник «Сокола» Дмитро Кірсанов.

 

З яким складом «Сокіл» підійшов до нового чемпіонату та наскільки він змінився, порівняно з попереднім сезоном. Відомо, що багато гравців зараз захищають Україну на фронті.

Склад дуже змінився. У першому турі взяло участь багато хлопців, яким зараз по 16-17 років. Звичайно, є й досвідчені виконавці: Данило Козак, Орест Адамик, Остап Грищенко, Роман Мархевка. Маємо в складі молодих гравців з Покровська, які переїхали до Львова на початку повномасштабної війни. Ще троє хлопців – з Тернополя.


Можна сказати, що команда дуже омолодилась і ми працюємо на перспективу. Дехто з гравців має невеликий міжнародний досвід гри, адже виступали за збірну України U-18. Але ще треба дуже багато працювати, щоб досягати високого рівня. Не опускаємо руки, а готуємось до наступних матчів. Сподіваюсь, що в другому турі покажемо кращий результат.


Оцініть матчі команди в стартовому турі.

Дуже тяжко було грати, оскільки приїхали за годину до старту. Хлопці рано прокинулися та вирушили в дорогу. В першому матчі бачив, як складно гравцям було грати. «Політехніку» ми програли по рахунку, але за грою не все було однозначно, адже ми нав’язували боротьбу. Зі збірною Харківщини використали всі заміни, щоб кожний міг пограти та зрозуміти як це – грати проти команди високого рівня. У складі суперника виступає не один гравець із досвідом гри за національну збірну України з регбі-7. Непоганим видався поєдинок проти «Ребелза» (33:0). Саме на останню гру хлопцям вдалося прокинутися та по-справжньому ввімкнутися.Скільки гравців «Сокола» зараз перебувають у складі Збройних сил України та інших підрозділах, які боронять нашу країну?

Точно сказати наразі важко, але приблизно понад двадцяти людей.


Як ви зазначили, склад кардинально омолодився. На що команда може розраховувати, які цілі під силу молодим виконавцям? Чи робите ви ставку в цьому сезону саме на сезон у регбі-7?

Важко сказати, чи ми зосереджуємо всі зусилля саме на регбі-7. Поки невідомо, чи буде цьогоріч чемпіонат з регбі-15. Я сподіваюсь, що «Соколу» буде під силу посісти четверте місце в змаганнях з регбі-7. Нам наразі рано думати про конкуренцію з командами Харкова та Хмельницького, в яких стабільний і досвідчений склад. Всі колективи загалом хороші та перспективні, але маємо поборотися за четвірку з «Політехніком» чи іншими суперниками.Минулоріч команді зі Львова більше вдалося в регбіліг-9. Чи може в цьому сезоні повторитися успіх в регбіліг, враховуючи, що тоді команда також не зовсім добре провела перший тур з регбі-7?

Так, тоді стартували також з п’ятого місця. Мабуть, було трохи легше в минулому році, оскільки конкуренція була трохи слабшою. Зараз у регбі-7 намагатимемось достойно витримувати цю конкуренцію та здобувати досвід.


У першій грі зазнав ушкодження один із лідерів колективу Данило Козак. Як це вплинуло на результат і наскільки серйозний характер має травма?

Це надрив зв’язки. Потрібно підлікуватись. Якщо без операції, то потрібен місяць на відновлення. Данило, як і Остап Козак, – лідери команди, без них все-таки досить важко чіплятися за результат. Не було також і Гапона – невідомо наразі, чи буде він грати в цьому році. Вони досвідчені гравці, які дуже нам потрібні. Але нічого, зараз в інших хлопців є шанс взяти на себе лідерські якості та відчути більше відповідальності.
Гапон та Остап Козак будуть грати за «Сокіл» у чемпіонаті з регбі-7 у цьому сезоні?

Я розраховую на їхню участь в другому турі, який відбудеться в Одесі. Думаю, що вони будуть з нами.


Минулоріч чемпіонат з регбі-15 проводили в Одесі, де досить часто матчі переривались через повітряні тривоги. Як ви вважаєте, чи доцільно зараз грати матчі з регбі в Одесі?

Складно сказати, адже в нас є федерація, котра ухвалює рішення. Все-таки в Одесі багатьом хочеться, аби в них провели домашній тур. Багато людей у цьому місті люблять регбі. Будемо грати та сподіватись, що не буде стільки тривог у цей день.


На вашу думку, наскільки хороші шанси були в «Сокола» потрапити до четвірки кращих за підсумками туру? Чого забракло команді?

Якби прокинулися не в останній грі, а десь під час гри з «Політехніком», то результат цілком міг би бути іншим. Дорога все-таки сильно вплинула на хлопців. Ми програли проти «Політехніка» всього одну спробу через безглузду помилку.


Фото Віталія Шульги


Що відомо про змагання з регбі-13 та регбі-15 у цьому році?

Чемпіонат з регбі-13 має бути. Наразі не знаю, в якому форматі будуть відбуватися змагання. Класичне регбі? Зазвичай це планується на осінь, а зараз ми не можемо передбачити, яка ситуація буде через кілька місяців. Сподіваюсь, що знову буде бодай три команди.


Щодо Кубка України, то традиційно його планують провести на День Незалежності. Завжди грали в Хмельницькому, але цьогоріч є велика можливість, що турнір прийматиме Київ.


Зараз чемпіонат України з регбі-7 проводиться за системою трьох турів. Вам до вподоби така система проведення чемпіонату? Чи є вона справедливою для визначення чемпіона?

Раніше були чотири тури, зараз це три тури та Кубок. Це питання вже більше для команд з Харкова та Хмельницького, які протягом останніх років боряться за чемпіонство. Для інших команд, можливо, три тури достатньо.Результати 1-го туру.

Група А

1 місце – Збірна Харківської області

2 місце – «Політехнік» (Київ)

3 місце – «Сокіл» (Львів)

Політехнік – Збірна Харківської області - 5:38

Сокіл – Політехнік - 0:7

Сокіл – Збірна Харківської області - 0:40


Група Б

1 місце – «Поділля» (Хмельницький)

2 місце – «Кредо-1963» (Одеса)

3 місце – «Ребелз» (Київ)

Кредо-63 – Ребелз - 33:7

Поділля – Кредо-63 - 14:7

Поділля – Ребелз - 33:10


Півфінали

Збірна Харківської області – Кредо-63 - 38:7

Політехнік – Поділля - 12:31


Гра за 5-е місце

Сокіл – Ребелз - 33:0

Гра за 3-є місце

Кредо-63 – Політехнік - 24:0

Фінал

Збірна Харківської області – Поділля - 14:19


Підсумки 1-го туру:

1 місце – «Поділля» (Хмельницький) - 6 очок

2 місце – Збірна Харківської області - 5 очок

3 місце – «Кредо-1963» (Одеса) - 4 очки

4 місце – «Політехнік» (Київ) - 3 очки

5 місце – «Сокіл» (Львів) - 2 очки

6 місце – «Ребелз» (Київ) - 1 очко

Others Articles