Articles

20.07.2023

ДМИТРО КІРСАНОВ: ЗІГРАЛИ ЯК ЗМОГЛИ. ХЛОПЦЯМ НЕ ВИСТАЧАЄ МІЖНАРОДНОГО ДОСВІДУ


Тренер чоловічої юніорської (до 18 років) збірної України Дмитро Кірсанов в ексклюзивному інтерв’ю Kamp-Sport оцінив виступ команди на чемпіонаті Європи-2023 з регбі-7 дивізіону «Championship», на якому Україна потрапила в десятку, зберігши прописку в еліті європейського регбі. Чемпіонат Європи у найсильнішому дивізіоні відбувся у Маколіні (Швейцарія). 


Дмитре Володимировичу, як прокоментуєте виступ збірної України U-18 у фінальному етапі чемпіонату Європи? Задоволені результатом команди?


Враховуючи нинішній час і те, що відбувається в Україні, то загалом можна вважати виступ збірної вдалим. Основним завданням було збереження прописки в дивізіоні «Championship». Ми його виконали. Минулоріч фінішували на дев’ятому місці, а зараз ми - десяті. Насправді дев’яте й десяте місця жодної різниці не мають – ми все одно залишались у групі з Іспанією, Португалією та Швейцарією. Положення впливає лише на те, з ким відбудеться перша гра наступного року. Тому тренерський штаб вирішив виділити більше ігрового часу запасним гравцям, які мало зіграли впродовж турніру.


Рахунок 10:14 проти Швейцарії у грі за 9 місце вважаю позитивним результатом. Все-таки розуміли, що ця гра великої ролі не відіграє, а ігровий час для хлопців з меншою кількістю хвилин на ігровому полі був для нас важливішим.У попередніх іграх грав лише основний склад?


Так, але склад трохи змінювався. Основна проблема, з якою ми зіштовхнулись впродовж турніру, – відсутність досвіду в гравців на міжнародному рівні. Насамперед це впливає на емоційну готовність та витривалість до важких матчів. Тому й змінювали склад, визначаючи, хто більш готовий до ігор в емоційному плані. У нас були спаринги з польськими командами під час збору в Кракові. Але контрольні матчі мають зовсім інший статус, відповідно багато гравців відчувають не ту відповідальність, що під час офіційних ігор.


Склад суттєво змінився, якщо порівнювати з минулим роком?


Цьогоріч були в складі два гравці з минулорічного чемпіонату – Олександр Кірсанов (син Дмитра Кірсанова – авт.) і Дмитро Бодюл. Олександр грав в основному складі 2022 року і зараз виступає в польському «Ogniwo Sopot». Єдиний гравець, який пройшов весь турнір минулого року і виступав в 2023-му. Дмитро минулоріч грав небагато, виходив на заміну зазвичай. Фактично напередодні чемпіонату Європи мали лише двох гравців з досвідом міжнародних виступів.Як себе проявили нові гравці? Задоволені їхньою грою?

 

Це було не те, на що ми розраховували. Але це не провина хлопців, що вони виявились неготовими до різних емоційних переживань. Це проблема федерації та Міністерства молоді та спорту України, що в нас немає можливостей і фінансування для того, щоб якісно підготуватись до офіційних матчів на чемпіонаті Європи. Потрібно зіграти мінімум у трьох міжнародних турнірах, які дозволять отримати дуже потрібний і корисний досвід і вже з цим їхати на чемпіонат Європи. Ми ж маємо лише збори, на яких відпрацьовуємо деякі моменти та граємо з місцевими суперниками. Це зовсім мало. Без тестових і комерційних турнірів неможливо добре підготувати гравців, тим паче молодь. Їх загартовує лише участь на чемпіонаті Європи, де вони починають розуміти, що таке міжнародний рівень. І вже після цього вони готуються до виступів за національну збірну України з регбі-7.


Збірні, яким Україна програвала з розгромним рахунок, вочевидь, мали зовсім інший рівень підготовки?

 

У дивізіоні «Championship» є чотири команди, які на кілька голів вищі за всі збірні. В чому вони сильніші? У всьому. Це як порівнювати збірні України та Бразилії з футболу. На жаль, дві команди з цієї четвірки, Іспанія та Португалія, виступали в нашій групі. З ними були дуже складно. Фактично немає шансів станом на сьогодні обіграти бодай одну з цих команд.Як оціните рівень проведення чемпіонату Європи?


Чудово. У Швейцарії організували все на високому рівні. Хороші та професійні умови. Локація проведення турніру – олімпійська база Швейцарії. Не можу сказати нічого поганого.


Які подальші плани вашої команди?


Тренерський штаб знає й розуміє, що потрібно робити далі, коли треба починати підготовку. Її потрібно розпочати вже в серпні. Хлопці мають відпочити і далі готуватись до наступного чемпіонату Європи. Зараз потрібно планувати виїзди, шукати комерційні турніри, але бюджету не наступний рік ще немає, грошей наразі теж немає. Тому, думаю, що серйозна підготовка, як завжди, розпочнеться лише з наступної весни.


У жіночої збірної U-18 ситуація фактично ідентична?


Так, у них навіть набагато складніше ситуація. Дівчат ще менше. У нас було щонайменше 25 кандидатів, з яких ми обрали 13 гравців на турнір. А в жіночій збірній було 14 кандидатів, коли потрібно обрати 13. На жаль, вони вилетіли цьогоріч зі свого дивізіону. У цьому році жіноча команда не має рівня дивізіону «Championship».


Якби збірна грала в дивізіоні «Trophy» (другий за рівнем – прим.), то вона була б першою?


Думаю, що так. Але вважаю, що краще грати в сильнішому досвіді й здобувати міжнародних досвід з кращими за рівнем командами.Які турніри відбудуться в Україні цьогоріч?


Відбуватимуться розіграші Кубка з регбі-7 і регбі-9. Зараз федерація займається з визначенням місця проведення турніру й дати. Плануємо реанімувати регбі-15, але, мабуть, вийде зібрати лише 3-4 команди. Необхідно зробити етап підготовки збірної України до чемпіонату Європи. А без ігрового досвіду буде дуже тяжко. Навесні були матчі з Хорватією та Швецією, то хлопцям, які не мали ігрової практики, звичайно було складно.


Kamp-Sport

Others Articles