Articles

14.09.2023

ЧОЛОВІЧА ТА ЖІНОЧА ЗБІРНІ УКРАЇНИ З РЕГБІ-15 ПЕРЕВІРИЛИ СВОЇ СИЛИ ПРОТИ КАТАЛОНІЇ


Національні чоловіча та жіноча команди України з регбі-15 зіграли товариський матч у Барселоні.


Українські команди отримали запрошення від Федерації регбі Каталонії взяти участь у товариській грі, присвяченій Дню Каталонії, який відбувся 9 вересня.


Для чоловічої збірної України товариський матч видався чудовою можливістю для проведення чергового етапу підготовки до чемпіонату Європи-2023 з регбі-15, який розпочнеться на початку листопада. Для жіночої команди України гра із збірною Каталонії - доволі незвична експериментальна подія, оскільки більшість з українських гравчинь виступають у національній збірній з регбі-7.
Першими в Барселоні зіграли жінки. Збірна України хоч і поступилась суперницям з Каталонії з рахунком 7:15, проте довела, що може в майбутньому стати конкурентною командою у міжнародних змаганнях з регбі-15.


Напруженим видався матч між чоловічими збірними. Підопічні Валерія Кочанова у драматичній боротьбі програли господарям поля з рахунком 19:24. Після візиту до Барселони українці продовжать підготовку до континентальної першості.
Нагадаємо, що вже зовсім скоро після річної перерви повернеться чемпіонат України з регбі-15. Національні змагання відбуватимуться в період з 23 вересня до середини жовтня. Детальніше - у матеріалі.


Оцінив гру українських збірних у товариському матчі в Барселоні в ексклюзивному коментарі Kamp-Sport тренер атаки в національній чоловічій команді України Дмитро Кірсанов:


До Барселони нас запросила Федерація регбі Каталонії, - каже Дмитро Кірсанов. - Запрошення було для чоловічої та жіночої збірних України з регбі-15. Щодо жіночої команди, то це для нас був експеримент, оскільки ми не мали національної збірної - для того, аби вона існувала офіційно, потрібно проводити в Україні чемпіонат серед жінок. Щоправда кілька років тому у Львові проводили матч між жіночими командами з регбі-15. Були спроби створити лігу з регбі-15 серед жінок. Умовою іспанської сторони була присутність жіночої та чоловічої команд. Матч був приурочений до дня Каталонії.Як можете загалом оцінити матчі українських збірних? Жіночій команді було грати складніше через те, що це дебютна гра?

Ні, жінки хаосу не відчували. Якщо чоловіки поїхали на матч без тренувань, зборів та підготовки, то жіноча команда впродовж 5-6 днів тренувалась у Франції. Вони готувались до гри під керівництвом французького спеціаліста,. Був, чесно кажучи, здивований грою наших регбісток. Звичайно, поки що хорошої тактики та якісного мислення немає, але виглядали доволі добре. Вони компенсували свою недосвідченість у регбі-15 своїм бажанням та самовіддачею.


Щодо матчу чоловічої збірної, то гра виглядала доволі рівною, але результат не був у нас в приоритеті. Важливо було подивитись на взаємодію гравців на полі, перевірити їхню форму. Оцінювали як пізніше правильно сформувати склад на Євро. Результат не зовсім відображав картину гри. Потужний видався матч. Вдалося побачити, хто з гравців на якому рівні зараз перебуває.Левову частку гравців збірної склали харків'яни?

Зараз немає такого поняття, як "кістяк" команди. На сьогодні в складі збірної України майже рівна кількість регбістів з Одеси, Харкова, Києва та Хмельницького. Був один спортсмен зі Львова (Юрій Колосовський - авт.). Немає такого, що гравці певної команди складають більшу частину команди.


А в складі жіночої збірної України регбісток зі Львова було більше, ніж у чоловічій?

Не набагато, їх було троє - Тетяна Мороз, Єлизавета Гілтайчук та Анастасія Бардика з команди "КІВС-Левиці".Які плани на найближче майбутнє в жіночої та чоловічої збірних України з регбі-15?

Жіночої збірної, знову ж таки, поки в нас немає. Це наразі був експеримент на одну гру. Тренував українок Олександр Мігунов. Наставник чоловіків - Валерій Кочанов. Національна чоловіча команда з 23 жовтня до 2 листопада матиме збір у грузинському Тбілісі. Готуватимемось до матчів чемпіонату Європи. 4 листопада збірна України зіграє проти Литви, а 11-го - проти Хорватії. Всі поєдинки відбудуться в Хорватії.


Фото: Rugby Catalunya (Jordi Elias)

Kamp-SportOthers Articles