Articles

18.12.2021

ЗБІРНА НА ЧЕМПІОНАТІ СВІТУ U-20: ВТРАЧЕНИЙ ШАНС ПІДВИЩИТИСЬ У КЛАСІ?



З 12 по 18 грудня відбувся молодіжний чемпіонат в дивізіоні 1В в Таллінні, Естонія. Переможцем стала збірна Франції, яка тепер матиме можливість перейти до вищого дивізіону (1А). Срібло у словенців, бронзові медалі у японців. Аутсайдером чемпіонату стала збірна Польщі (1 набране очко), вони залишають дивізіон 1В.


Гра між Японією та Естонією, яка нещодавно закінчилась, остаточно розставила збірні у турнірній таблиці. Японія здобуває перемогу, таким чином у них 8 очок. У нашої збірної 7. Лише за умови поразки, якої не сталось, Україна піднялась би на третє місце, яка зараз займає збірна Японії.


Розповідаючи про виступ нашої збірної розпочати, мабуть, вартує зі складу, який Олександр Бобкін обрав для виступу на IIHF U20 WC 2022. До нього увійшли 22 хокеїсти.


Воротарі: Семен Майко («Білий Барс»), Дмитро Кубрицький («Сокіл»)

Захисники: Артур Чолач (А) («Баррі Колтс», Канада), Андрій Євтухов («Спрінгфілд», США), Арсен Палійчук («Твін Сіті», США), Артем Гребеник (С), Олексій Дахновский (всі – «Білий Барс»), Олександр Філімонов («Дніпро»), Артем Пономаренко, Владислав Сушков (всі – «Сокіл»)

Нападники: Данило Трахт («Лукко» U18, Фінляндія), Данило Царковський («Пантер», Естонія), Гліб Ткач («Нака», Швеція), Богдан Панасенко («Анхораж», США), Олександр Шаповалов (ТПС U20, Фінляндія), Денис Бородай (А), Артем Грабовецький (всі – «Білий Барс»), Михайло Сімчук, Данило Коржилецький, Денис Гончаренко (всі – «Сокіл»), Дмитро Кобильник («Краматорськ»), Гліб Варава («Кременчук»)


Україна – Естонія (7:2)

Збірна стартувала з блискучої перемоги над господарями чемпіонату – естонцями. Українці вправно використовували переваги у кількісному складі, реалізувавши більшість 5 разів. Дублі Данила Коржилецького та Дениса Гончаренка принесли команді першу перемогу.


Однак враження від перемоги зіпсувала травма Дмитра Кобильника: захисник суперників Нікіта Філіпенко (дискваліфікований до завершення чемпіонату світу) ліктем вдарив Дмитра. Лід наш хокеїст покинув з допомогою партнерів, а потім на ношах був доправлений до карети швидкої допомоги. Пресслужба ФХУ повідомила, що у нападника струс мозку середньої важкості, він залишився у складі збірної, але у наступних іграх участі не братиме.


Україна – Японія (1:3)

Вболівальники готувались побачити матч, схожий за сценарієм до попереднього, оскільки японців не вважали лідерами й, крім того, всі попередні зустрічі закінчувались на користь українців. Однак були ці зустрічі понад 2 роки тому: відтоді збірна Японії встигла зміцнитись й видала бойовий матч.


Важко не погодитись, що перевага була на боці японців. Їм вдалось відкрити рахунок й реалізовувати більшість. Крапку у матчі теж поставила збірна Японії: українці зняли воротаря й суперники закинули в пусті ворота. Серед нашої збірної голом відзначився Михайло Сімчук.


Франція – Україна (6:7 ОТ)

Найемоційніша гра нашої збірної на турнірі. П’ять закинутих шайб у першому періоді, мабуть, дали хлопцям зрозуміти, що перемога їм гарантована. Однак суперник покарав за розслаблену гру: другий період закінчився з рахунком 4:5. Велика кількість непотрібних вилучень знизила темп гри. На початку третьої двадцятихвилинки французи зрівняли рахунок й у більшості вийшли вперед. За 2,5 хвилини до кінця основного часу Сімчук все ж закинув й перевів гру в овертайм. У ньому захисник Артем Гребеник закинув переможну шайбу.


 

Україна – Словенія (4:8)

Збірна Словенії не програла жодного разу до матчу проти Франції. Їхня гра справді була на високому рівні, тому їхнє срібло – очікуване завершення турніру. Помилки у своїй зоні неодноразово ставали причинами закинутих шайб у ворота збірної України. Використання силових прийомів і, як результат, часта гра у меншості теж були не на користь українців у цій грі. Однак варто віддати належне: кожна бригада більшості відпрацювала на належному рівні, адже три з чотирьох шайб нашої команди було реалізовано під час гри у нерівних складах.


Україна – Польща (4:1)

Цей матч мав бути принциповий для збірної Польщі, бо тільки за умови перемоги над українцями й паралельної перемоги Японії над Естонією поляки залишились б в дивізіоні. Однак українці не дали їм такої можливості. Дублем у матчі відзначився нападник Коржилецький, який і став лідером за кількістю набраних очок. У матчі знову вдалось реалізувати більшість й, крім того, вистояти у грі в подвійній меншості. У порівнянні з попередньою грою проти словенців, наша збірна не використовувала так активно силовий компонент, вдалось переграти майстерністю та індивідуальними навичками гравців.


Через травму Кобильника Бобкіну довелось провести певні зміни у складі: у трійці з нападниками стояв номінальний захисник Владислав Сушков.



Хоч турнір для збірної України закінчився не так, як очікували шанувальники та прогнозували букмекери, та нам здалось залишитись грати у цьому дивізіоні. Залишається лише скористатися шансом наступного року та показати кращий результат. Таким чином суперниками у дивізіоні 1В залишаються Словенія, Японія, Естонія та один з клубів дивізіону 1А (Данія або Угорщина, які зараз займають останні місця у турнірній таблиці).


Варто перейти до командної статистики:

  • на рахунку збірної України 7 очок: 2 перемоги в основний час, 1 в овертаймі, 2 поразки. Ще одне набране очко могло б гарантувати бронзу.
  • як часто можна почути про нашу юніорську збірну: «Вони дають багато закидати й не менше закидають самі». На чемпіонаті команда Бобкіна пропустила 20 шайб й 23 закинула.
  • за п’ять матчів воротарі зловили 37+22+24+17+30 (130) шайб
  • нападники атакували ворота суперників 24+31+32+19+29 (135) разів
  • саме збірна України на цьому чемпіонаті має найкращий показник реалізації більшості (за перші три гри – 46,15%)
  • найцінніші гравці (MVP): Данило Коржилецький (проти Естонії), Дмитро Кубрицький (проти Японії), Михайло Сімчук (проти Франції), Данило Царковський (проти Словенії), Семен Майко (проти Польщі).

  • Щодо індивідуальних досягнень:
  • Артур Чолач – найрезультативніший захисник чемпіонату. На рахунку українця 8 гольових передач
  • у п’ятірку кращих бомбардирів входять одразу три нападники нашої команди. Данило Коржилецький – 5 голів, 7 гольових передач, Михайло Сімчук – 4 голи та 8 передач, Денис Гончаренко – 4 голи, 4 передачі. Очолює гонку бомбардирів французький нападник Тома Сімонсен – 7 голів, 8 передач.


Дякуємо команді за вдалий виступ на чемпіонаті світу «IIHF U20 WC 2022» в дивізіоні 1В. Нових звершень гравцям у регулярних чемпіонатах. Чекаємо на кращий результат вже наступного року.


Лілія Брезгунова, Kamp-Sport

Others Articles