Articles

16.05.2022

СЛІДОМ ЗА РОСІЙСЬКИМ КОРАБЛЕМ: ЯК СЕБЕ ПОЧУВАЄ РОСІЯ ТА БІЛОРУСЬ У СВІТОВОМУ ХОКЕЇ?

Вид спорту № 1 країн-окупантів зазнає краху по всіх фронтах: з чемпіонатів світу виключені, гравців відписують, а молодь не виставлятимуть на драфті.



Отож, які санкції наклали на російський та білоруський хокей?


1) Участь в чемпіонатах світу

З кінця квітня триває хокейний чемпіонат світу, де і росія, і білорусь були представлені в елітному дивізіоні. Проте ще на початку воєнного вторгнення окупанта на територію України, IIHF відсторонила обидві команди від всіх заходів під егідою федерації.


Завдяки цьому в дивізіонах сталися деякі зміни: з дивізіону 1А, де лідером чемпіонату 2022 стала Словенія, до еліти вийшли одразу дві команди. У класі також підвищилась команда, що посіла друге місце – збірна Угорщини.


Крім того, можливі зміни й у юнацькому хокеї. Як ми писали раніше, після відсторонення двох команд, є ймовірність, що українська юнацька збірна, яка зайняла друге місце в дивізіоні 1В, зможе піднятись у класі.


2) Проведення чемпіонатів

Ще до початку повномасштабного вторгнення до IIHF надійшло одразу декілька листів про бажання росії провести дорослий та молодіжний чемпіонати світу у 2023. Втім зрозуміло, що жодного з них окупанти не проведуть.


Раніше дорослий чемпіонат світу-2023 мав пройти у санкт-петербурзі, проте зараз про так й перебіг подій не може бути й мови. Тому про свої наміри прийняти цю боротьбу за першість висловили одразу дві країни. Угорщина та Словенія подали до федерації хокею спільну заявку про проведення. Очікується, що матчі пройдуть у Будапешті (Угорщина) та Любляні (Словенія).


Щодо молодіжного чемпіонату, то міжнародна федерація вже встигла затвердити нове місце проведення міста Галіфакс та Монктон (Канада). «Вдячний Федерації хокею Канади, що вони так швидко знайди два чудові міста-господарі турніру, з нетерпінням на нього чекаю», – висловився Люк Тардіф.



Подобається матеріал?  Підписуйтесь на наші фейсбук, інсту, ютуб та телеграм-канал! 



3) Драфт

Канадська хокейна ліга оголосила, що не допустить росіян та білорусів до імпорт-драфту 2022. Де юніорські ліги Квебеку, Онтаріо, а також Західної хокейної ліги вибирають до свого складу гравців не із США та Канади.


«Російські та білоруські гравці не будуть допущені до участі в імпорт-драфті-2022, який відбудеться 1 липня. Це не стосується гравців, які зараз перебувають у захищеному списку команд CHL.

 

Канадська хокейна ліга віддана безпеці, добробуту та розвитку своїх гравців, незалежно від їх країни-походження», – йдеться у заяві CHL.



Щодо драфту НХЛ, то найімовірніше, що російські хокеїсти, які виступають у російських лігах не будуть запрошені на драфт-комбайн НХЛ. «Думаю, кожен російський хокеїст, який виступає в росії, не буде запрошений на драфт-комбайн НХЛ 2022. Але росіяни, що грають у північній Америці будуть запрошені», – повідомляє журналіст «The Athletic» Корі Пронман у твіттері.


4) Континентальна хокейна ліга

Ще на початку повномасштабного вторгнення фінський «Йокеріт» та ризьке «Динамо» (Латвія) вийшли з Континентальної хокейної ліги.


Крім того, багато легіонерів, які виступали за клуби КХЛ розірвали контракти та повернулись додому. Наприклад, три представники фінського хокею: Олімпійський чемпіон 2022 Вілле Покка та Олівер Каскі (в минулому "авангард"), а також Мікко Лехтонен ("ска").


«Справді відчуття полегшення. У цій глобальній ситуації це було єдине рішення. Мій розум не хотів тут більше залишатися. Недобре грати в країні, яка почала війну. Я хотів піти так само як і багато інших іноземних гравців.

 

З росіянами було досить багато розмов про війну. Кожен, напевно, знав, що має свою позицію з цього приводу. А у нас, легіонерів, своє бачення. Але зі сторони росіян не було жодного тиску в наш бік щодо цього. Ні від гравців, ні від суперників, ні від керівництва клубу.

 

Що Росія робить в Україні – шокує. Таке пробачити неможливо. Такого ніколи не повинно було статися. Я міг би висловитися більш жорстко, але вважаю, моя позиція і так зрозуміла», – розповів про своє рішення Лехтонен.


Крім яскравої позиції фінів, свій коментар щодо виходу із лав «цска» дав чемпіон світу-2017 шведський нападник Юакім Нордстрьом: «Того дня, коли все почалося, ми мали звичайний огляд після Олімпіади. Ми зустрілися з командою і наступного дня грали без глядачів. Клуб ні про що не говорив, ми не знали, що на матчі зі «спартаком» буде плакат на підтримку путіна. Коли я його побачив, усе перевернулося всередині. Але ми не могли нічого зробити, ми не могли просто піти з льоду під час матчу.

 




Подобається матеріал?  Підписуйтесь на наші фейсбук, інсту, ютуб та телеграм-канал! 



Після того контракт із цска мусив розірвати з моральних причин. Цска підтримує те, що не відповідає моїм цінностям. Я не хотів жодним чином це підтримувати. Я втратив багато грошей, але дуже пошкодував би, якби залишився. Для мене це було легке рішення.

 

...Знаю, що вони [цска] дісталися фіналу і виграли його. Але це все другорядне. У світі є набагато більше значущих речей, тому я не надаю цьому значення. Хочу триматися ближче до сім'ї та друзів. Вони щасливі, що я вдома. Хочу допомогти досягти успіху збірної Швеції на чемпіонаті світу і таким чином допомогти собі теж. Але про повернення до КХЛ не може бути мови»


Це не поодинокий випадок, коли іноземні гравці залишають лави клубів континентальної ліги як і перед плей-оф, так і зараз по закінченню сезону. У когось це індивідуальне рішення, у когось – колективне. Проте результат один і це підтримка України навіть на льодовому майданчику.


5) Легіонери

Доки багато країн досі не висловили чіткої позиції щодо перебування їх гравців в російських та білоруських клубах, деякі федерації проявили свою однозначно.


Фінські хокеїсти, які наступного сезону гратимуть у КХЛ, ВХЛ, МХЛ не будуть відібрані до національної збірної. «Позиція Фінської хокейної асоціації полягає в тому, що гравці, які будуть грати в росії наступного сезону, не зможуть виступати за національну збірну», – йдеться в повідомленні Фінської хокейної асоціації.


Схожу позицію висловила й Федерація хокею Швеції. Вони заборонили виступати за збірну гравцям, які грали у плей-оф КХЛ. І також федерація схиляється до рішення, що гравці, які будуть у складі клубів КХЛ у наступному сезоні також не будуть викликатись до збірної.


Латвійський сейм, своєю чергою, ухвалив поправки до Закону про спорт, який тепер забороняє спортивним командам брати участь у змаганнях, які проводяться на території росії та білорусі. Також латвійцям заборонено брати участь у міжнародних турнірах з командних видів спорту, якщо більша частина всіх команд у лізі з росії чи білорусі. Особи, які порушують це положення, більше не можуть бути включені до складу збірних команд. Співпрацю зі спортивними агентами з Росії чи Білорусі заборонено латвійським спортсменам, спортивним експертам та спортивним організаціям, зареєстрованим у Латвії.


6) російські та білоруські гравці

Польська "Енергія" відмовилась від послуг 7 росіян та 3 білорусів, які відігравали важливу роль у формуванні ігрового процесу.


«У нинішній ситуації ми не маємо вибору. Це було б проявом свого роду егоїзму. Ми маємо дивитися ширше на реалії, в яких функціонує клуб. Крім морального аспекту, є і елемент сприйняття клубу спонсорами та вболівальниками. Тому на сьогодні таке рішення.

 

Ми набираємо гравців, присутність яких у команді не викликає жодних сумнівів, а також не викликає додаткових проблем», – прокоментував президент «Енергії» Богдан Розвадовскі.


Подібну позицію висловили й інші іноземні команди, проте більшість продовжує підписувати контракти з російськими та білоруськими гравцями.


Щодо НХЛ, то контракти з чинними гравцями зберігаються й щобільше, продовжують переходити до ліги гравці із МХЛ, про що свідчить один з останніх трансферів на сайті «Elite prospects» й забезпечені трансфери із КХЛ (воротар Федотов з «цска» продовжить кар'єру в «Філадедьфії»).




Подобається матеріал?  Підписуйтесь на наші фейсбук, інсту, ютуб та телеграм-канал! 



Загалом, IIHF зробило багато для того, аби відрізати державу-терориста зі світового хокею. Тепер справа лише за конкретними лігами та федераціями. А для країн-агресорок нехай єдиним міжнародним чемпіонатом, як і є зараз, залишається зустріч їх двох збірних.


Лілія Брезгунова, Kamp-Sport

Others Articles