Articles

19.12.2021

ЕКСПЕРИМЕНТИ ЗІ СКЛАДОМ ТА ЛИШЕ ОДНЕ ОЧКО: ЗБІРНА УКРАЇНИ НА РІЗДВЯНОМУ КУБКУ В ПОЛЬЩІ

На турнір Вадим Шахрайчук відібрав 22 хокеїстів. На відміну від юніорської, у складі національної збірної лише 2 легіонери: асистент капітана Віталій Лялька та Михайло Чіканцев, для якого це був перший виклик до національної збірної. Крім нього, на найвищому рівні вперше виступили Горлушко, Логач, Андрущенко, Фадєєв.

Воротарі: Сергій Писаренко («Дніпро»), Олег Петров («Рулав Одд»)

Захисники: Олександр Александров («Рулав Одд»), Денис Матусевич, Олександр Горлушко, Всеволод Толстушко (всі – «Кременчук»), Владислав Герцик, Іван Сисак, Сергій Логач (усі – «Сокіл»), Євген Ратушний («Дніпро»)

Нападники: Віктор Андрущенко, Андрій Міхнов (С), Ярослав Панченко, Євген Фадєєв (усі – «Сокіл»), Олексій Ворона, Тимур Гриценко, Іван Савченко, Андрій Денискін (усі – «Кременчук»), Віталій Лялька (А) («Пряшів», Словаччина), Михайло Чіканцев («Калікс», Швеція), Владислав Луговий («Рулав Одд»), Роман Благий (А).

Вболівальники після оприлюднення складу збірної могли помітити, що не вистачає одного постійного члена збірної – Дмитра Німенка. Нападник отримав травму ще у регулярному чемпіонаті й пропустив три останні гри «Соколу». Тренерський штаб розраховував, що Німенко відновиться, однак довелось скористатися резервним варіантом й викликати до лав збірної його одноклубника – Ярослава Панченка.

Більшість могла здивувати поява іншого відомого в українському хокеї прізвища – Андрія Денискіна. Після достатньо тривалої дискваліфікації в українському чемпіонаті форму збірної вдягнув Андрій Денискін. На початку зборів, 12 грудня, в інтерв’ю пресслужбі ФХУ Вадим Шахрайчук зазначив: «Андрієві зараз важко. Ті матчі за його участю, які я бачив уже після відбуття дискваліфікації, не вразили. Денискін може і повинен грати на набагато вищому рівні. Пауза вибила Андрія з колії. Він поки перебуває в неоптимальній формі, хоча й на тренуваннях виглядає доволі непогано».

В рамках турніру українці зустрілись зі збірними Польщі, Франції та Угорщини.

Україна-Угорщина (1:2 ОТ)

Початок гри пройшов достатньо рівно. Команди закріплялись в зоні суперників, однак не реалізовували. На 10 хвилині рахунок відкрили угорці (в більшості). Навіть за гри у нерівних складах на користь нашої збірної, суперники атакували більше, однак не реалізовували. Другий період нагадував початок першого: команди обмінювалися атаками, але гольових моментів не було. Після 40 хвилин гри гол угорців у більшості залишився єдиною закинутою шайбою. На початку третього періоду українці зрівняли рахунок: Благий відправив шайбу у ворота над плечем Арані. Гра з перевагою у два гравці не завершилась для збірної України ще одним голом. Після трьох періодів рахунок на табло був 1:1.

Овертайм почався не на користь українців, але Петров врятував команду. За 8 секунд до закінчення додаткового часу вихід сам на сам угорського нападника закінчився взяттям воріт (1:2).

Франція-Україна (2:1)

Гра розпочалась більшістю українців, яку так і не реалізували. До середини періоду гра українців була більш активна, створювалось більше небезпечних моментів. Перший період завершився, а команди так і не відкрили рахунок. Друга двадцятихвилинка пройшла на високих швидкостях, але в результаті багатьох помилок, закинути шайбу довго не могла жодна з команд. Однак варто відзначити Писаренка – голкіпер зробив багато яскравих сейвів. Вилучення наших гравців дало свій результат: на 17 хвилині другого періоду у більшості рахунок відкрила збірна Франції. За хвилину українці зрівняли рахунок: Фадєєв поцілив у лівий кут воріт, який воротар не встиг закрити. У третьому періоді на 7 хвилині французи вийшли вперед (2:1). Кидок практично з синьої лінії і шайба рикошетом від нашого захисника влучила в ворота. Після голу українці намагались атакувати, але гра залишалась під контролем французів. За хвилину до кінця 3 періоду Україна знімає голкіпера, виходить шостий польовий. На останніх секундах у Ляльки була можливість закинути, але не вдалось.

Польща-Україна (4:1)

Матч відкрили поляки вже на 8 хвилині. Вигране вкидання в нашій зоні й кидок захисника від синьої лінії дали змогу повести у рахунку. Менше ніж за хвилину збірна Польщі подвоїла перевагу: шайба від поляка та ключки Толстушка влетіла в ворота (2:0). Шахрайчук змінив воротаря. У гру вступає Писаренко. Період почався невдало для нашої збірної, не вийшло завдати небезпечних кидків. На 16 хвилині ще один гол збірної Польщі, суперники швидко покарали українців за помилки у своїй зоні (3:0).

Другий період почався ігровою перевагою поляків, але Писаренко рятував. Українці почали краще відчувати гру й створювати загрозу для польського голкіпера, але безрезультатно. На останній хвилині українці реалізували більшість: Міхнов повторним кидком переграв воротаря збірної Польщі (3:1). У середині третьої двадцятихвилинки поляки знову покарали нашу збірну за помилки у власній зоні – 4:1. До закінчення гри активність команд впала, вони просто догравали матч. Так і сталось. Жодного реалізованого кидка.

Отже, виступ України на «Christmas Cup» завершився одним набраним очком, завдяки нічиїй в основному часі проти Угорщини..

Однозначно відкриттям збірної України на Різдвяному кубку став воротар «Дніпра» Сергій Писаренко. Він неодноразово рятував команду й видав багато яскравих сейвів. Як Писаренко, так і Петров видали ту необхідну нашій збірній якісну воротарську гру. Про це пресслужбі ФХУ розповів тренер збірної Костянтин Сімчук: «Для нашого з Вадимом Шахрайчуком тренерського штабу гра голкіперів зараз просто як спасіння. Будь-яка команда розпочинається з голкіпера, тому ми дуже задоволені, що в Польщі обидва наших воротарі грають дуже надійно».

Найкращими нападниками можемо назвати тих, кому вдалось закинути: Романа Благого (проти Угорщини), Євгена Фадєєва (проти Франції) та Андрія Міхнова (проти Польщі). Якщо порівняти з чемпіонатом юніорської збірної, то гру національної можна назвати незручною: мало дають закидати й мало закидають самі. Чи така тактика краща, ніж в юніорів? Недарма кажуть, що хокей в U-18, U-20 відрізняється і там можна очікувати будь-чого, тому, мабуть, така кількість закинутих й пропущених шайб у наших збірних не повинна дивувати.

Варто взяти до уваги, що у своєму інтерв’ю пресслужбі ФХУ головний тренер Вадим Шахрайчук зазначав, що склад збірної експериментальний. Гра команди показала, що є ще над чим працювати, особливо над реалізацією гри у нерівних складах. «Реалізація підвела. В сучасному хокеї перевагу має той, у кого ліпше поставлена гра в нерівних складах. Загалом ми відрізками демонстрували в більшості непогану взаємодію, створювали моменти» (Вадим Шахрайчук, сайт ФХУ).

Однак до чемпіонату світу ще є час напрацювати ланки і зробити реалізацію більшості таким же вдалим за відсотком компонентом, як показала збірна U-20. Бажаємо удачі у підготовці гравцям та тренерському складу національної збірної України.