Articles

Football

07.06.2022

ЯК СПРАВИ У ЯРОСЛАВСЬКОГО: ВТРАТИВ $160 МЛН ЧЕРЕЗ ВІЙНУ, ПІДОЗРЮЮТЬ У ФІНАНСУВАННІ ВОРОГА


До останнього часу з табору «Металіста» новини або не надходили взагалі, або тільки такі, що викликали сумніви щодо його долі. Ні на офіційному сайті харків’ян, ні в клубних соцмережах півтора місяця не публікували інформації про команду. Що не могло не насторожувати її вболівальників.


Зловіще мовчання в кінці травня перервав віцепрезидент «Металіста» Євген Красніков. Головний меседж функціонера – життю клубу нічого не загрожує, бо власник Олександр Ярославський продовжує його фінансувати. Одноосібно і повністю.


Такою була реакція Краснікова на озвучені перед тим журналістом Ігорем Циганком інсайди – начебто Ярославський охолов до «Металіста», йому зараз не до цього. Красніков спробував заперечити цю інформацію, натомість підтвердив, що клубом сьогодні дійсно керує виключно він сам.


Так підстав сумніватись у довоєнній зацікавленості Ярославського своїм футбольним дітищем стало ще більше. Бо проблем у бізнесмена чимало.


Ярославський у топтрійці за втратами капіталу через війну. Постраждав один з найбільших його активів


Український Forbes опублікував список заможних українців, чий бізнес зазнав найбільше збитків за три місяці повномасштабної війни. Олександр Ярославський опинився в чільній трійці, втім, суттєво поступившись двом лідерам.


Втрати найбагатших українців

  1. Рінат Ахметов – мінус $4.6 млрд
  2. Вадим Новинський – мінус $1.4 млрд
  3. Олександр Ярославський – мінус $160 млн

Для оцінки масштабів слід розуміти, що за торішніми даними того ж Forbes статки харківського бізнесмена сягали понад $800 млн, що дозволяло йому входити в десятку найбагатших людей країни. Виходить, що внаслідок нападу росіян на Україну і руйнувань, які вони принесли, Ярославський втратив п’яту частину капіталу.


Торік Tribuna.com робила ґайд по бізнесу власника «Металіста», перелічуючи найбільші його активи. Внаслідок війни три з них суттєво постраждали. Через бомбардування Харкова, наприклад, зазнали пошкоджень харківський аеропорт та Харківський тракторний завод, щодо якого в Олександра були грандіозні плани.


Однак, найбільше війна вдарила по Кременчуцькому нафтопереробному заводу, який не раз став об’єктом ракетних атак ворога. Ярославський володіє 28% акцій компанії «Укртатнафта», до складу якої входить НПЗ.


Але на цьому бізнес-проблеми у Ярославського не закінчились.

Ярославського підозрюють у фінансуванні спроб захопити Україну. Підприємство, яке він купив у Абрамовича, досі вивозить руду в Росію


Видання «Українська правда» опублікувало розслідування, чим займаються найбільші українські бізнесмени та олігархи під час великої війни. Серед героїв серії матеріалів – Олександр Ярославський та його зв’язки з Росією.


Видання пояснює, що власник «Металіста» зберіг хороші стосунки з російським олігархом Романом Абрамовичем після анексії Криму та окупації Росією частини Луганської та Донецької областей у 2014 році. Настільки хороші, що у 2017 році викупив у ексвласника «Челсі» одне з найбільших гірничодобувних підприємств країни – «Суху балку».


Тепер, за даними «УП», українські правоохоронці підозрюють, що Ярославський купив «Суху балку» для захисту власності Абрамовича в Україні, який побоювався санкцій.


Зокрема, менеджмент підприємства, який працював ще за російського олігарха, зберігся після продажу. Та найважливіше – видобуту руду, на момент виходу матеріалу «УП», транзитом через Білорусь транспортували в Росію, а обладнання для видобутку закуповували теж у країни-агресора. В сумі це схоже не на покупку, а на передачу Абрамовичем на зберігання свого активу у руки доброго товариша Ярославського, який, за даними «Української правди», має в діловому середовищі репутацію захисника інтересів російського бізнесу в Україні.



Підозри у проросійських зв’язках Олександра посилює те, що після 24 лютого він досі публічно не засудив дії Росії і взагалі нічого не сказав про війну. Також в березні журналісти «Економічної правди» звертались до нього зі запитанням, чи готовий він фінансово допомогти українській армії, на що в його пресслужбі відповіли:


«Ми вирішили не реагувати на запити медіа. Усе, чим Олександр хоче поділитися з громадськістю, є на його особистій Facebook-сторінці»


В результаті журналісти повідомляють, що українські правоохоронці у квітні розпочали розслідування можливих злочинів з боку власника «Металіста». Мова про:


- фінансування дій, вчинених з метою зміни меж території або державного кордону України;

- умисне ухилення від сплати податків і зборів;

- вчинення махінацій з коштами або майном.


Тим часом Ярославський досі перебуває за кордоном, але невідомо, де саме. Ймовірно в Лондоні, куди він полетів на початку лютого – одразу після трагедії під Харковом, коли автомобіль з його кортежу збив на смерть людину. Є підозра, що за кермом був саме Олександр.


Розслідування триває, хоча йому вже не раз перешкоджали – наприклад, зникали речові докази, а автівку  бізнесмена намагались почистити від слідів аварії. За даними «УП», спроби завадити слідству тривають.


Ярославський виставив на продаж яхту вартістю майже €50 млн. Обіцяв направити кошти на відновлення Харкова, в бюджет якого перерахував ще ₴25 млн


Проблеми з бізнесом та законом, а також перебування за кордоном, не заважають Ярославському фінансово допомагати його рідному Харкову. Принаймні, за даними Forbes, Олександр увійшов у перелік українських топбізнесменів за витратами коштів на підтримку країни в стані війни.


Правда, у випадку власника «Металіста», мова йде виключно про столицю Слобожанщини. Його холдинг DCH на початку березня перерахував у бюджет Харкова ₴25 млн. Також бізнесмен придбав для міста два десятки автомобілів швидкої допомоги.


За словами мера Харкова Ігоря Терехова, крім цього Ярославський «поставив кілька «Газелей» для комунальних служб міста». Сам Олександр повідомляв, що його банк «Кредит Дніпро» надав кредит «Укрзалізниці» для евакуації українців з небезпечних для життя територій.


В результаті Forbes оцінив допомогу власника «Металіста» Харкову у суму від $3,3 млн. Втім, повний обсяг виданню встановити не вдалось, адже пресслужба бізнесмена і він сам не відповіли на уточнювальні запити.


Зрештою сума може збільшитись у десяток разів, якщо Олександр дотримається даної ще на початку березня обіцянки. Тоді він заявив, що його холдинг DCH розпочне гуманітарну програму для допомоги Харкову, а першим внеском в неї стануть кошти від продажу яхти Kaiser, що належить Ярославському.



Її він і виставив на продаж нещодавно, повісивши цінник у €49,5 млн. Це 60-метрове судно німецького виробництва 2011 року випуску. Воно має шість кабін, в яких можна розмістити 15 гостей. Наразі яхта перебуває в італійській Вентімільї.


Tribuna.com

Others Articles