Articles

Football

08.05.2024

ТИМОФІЙ КАЛИНЧУК: У ЧЕМПІОНАТІ УКРАЇНИ СЕРЕД АМАТОРІВ «КУЛИКІВ-БІЛКА» МАЄ НАЙВИЩУ ЦІЛЬ


Захисник «Куликова-Білки», який приєднався до команди перед стартом весняної частини сезону, дав ексклюзивне інтерв’ю Kamp-Sport. Тимофій Калинчук оцінив останні результати колективу, поділився враженнями від футболу Богдана Костика, а також пригадав період виступів у «Карпатах» і «Діназі».


Тимофію, оціни результати «Куликова-Білки» у весняній частині сезону в чемпіонаті України серед аматорів.

Вважаю, що команда провела дуже хороші та корисні тренувальні збори і в усіх матчах чемпіонату демонструє якісний футбол. Про це говорять наші результати. Всі гравці задоволені грою командою та результатами в чемпіонаті серед аматорів.


Які матчі найбільше запам’ятались? Хто з суперників зумів створити найбільше складнощів?

Можу відзначити, певна річ, ФАТ «Подоляни» – проти цього суперника зіграли дуже нелегкий матч. Крайня гра з «Агроном» також видалась складною і водночас цікавою. Суперник показував гарний футбол і нав’язував боротьбу.


Ти приєднався до команди на початку цього року. Чи можна вважати, що ти вже повністю адаптувався в колективі?

Гадаю, що вже адаптувався. Більша частина адаптації проходила на тренувальних зборах, де багато часу проводив із командою. До того ж за той час я встиг більш менш зрозуміти вимоги тренерського штабу, тому думаю, що адаптація вже позаду.Пригадай, як у тебе з’явилась можливість виступати за «Куликів-Білку» і чому, зрештою, прийняв пропозицію від клубу?

Пропозицію отримав взимку від спортивного директора Михайла Савки. Ми зустрілися на одному з турнірів з мініфутболу. Він сказав, що є можливість приїхати до «Куликова-Білки» на перегляд. На той момент момент у мене було неясність з командою, тож одразу не міг погодитись. Але скоро я став вільним агентом, тож ми знову поговорили, після чого приїхав на перегляд. Поспілкувався з тренерським штабом і керівництвом клубу, з президентами Мироном Остапчаком та Олександроль Рольком, і враження були хороші. «Куликів-Білка» – амбітний клуб із серйозними планами. Прийняв рішення, що буде найбільш правильно для мене продовжити кар’єрі в цій команді.До об’єднання футбольний клуб «Юність» (Верхня/Нижня Білка) п’ять разів поспіль ставав чемпіоном Львівщини. Об’єднана команда «Куликів-Білка» у сезоні-2023 також здобула чемпіонство. Чи стежив за успіхами колективу Богдана Костика і що загалом тобі було відомо про команду?

Звичайно, знав і про «Юність», і про «Куликів». Починав свою кар’єру в «Карпатах», ми часто перетиналися з командами з Львівської області. «Юність» завжди була хорошим суперником, який мав чітко поставлений стиль гри. Я знав, що команда має високі амбіції.Оціни тренувальні збори команди на Закарпатті, під час яких ви готувалися до поновлення сезону.

У березні ми провели досить хороші збори, які особисто мені дуже допомогли зрозуміти, в який футбол грає команда. На Закарпатті ми мали один непоганий спаринг, а в основному працювали більше над фізичною підготовкою. Ми також паралельно в той час грали на Меморіалі Ернеста Юста. Добре та якісно попрацювали за ті два тижні і зараз показуємо це на футбольному полі.


Що можеш сказати про виступи команди на Меморіали Ернеста Юста-2024, де ФК «Куликів-Юність» став переможцем турніру?

Команда мала завдання перемогти на турнірі. На щастя, ми успішно впорались із цим. Дуже задоволені були від тріумфу, адже завжди приємно перемагати. У фіналі обіграли «Рух-2» – досить іменитого суперника, який грає в професіональному чемпіонаті з дуже сильними та перспективними гравцями в складі. Перемогти команду хорошого рівня й до того ж на їхній академії – це було щось особливе для нас.До «Куликова-Білки» ти виступав у Першій лізі України за вишгородський «Діназ», також у тебе є досвід виступів за львівські «Карпати». Наскільки, на твою думку, нова команда відповідає рівню професіонального футболу?

За грою, чесно кажучи, не відчувається, що наша команда виступає в чемпіонаті серед аматорів. Ми могли б гідно показувати себе в професійних змаганнях. Є деякі моменти стосовно швидкості гри, але це все можна покращити. У нас вистачає гравців з хорошою майстерністю. У команди точно є перспективне майбутнє.


У "Діназі" ти тренувався під керівництвом Олександра Головка. Які у тебе враження від співпраці з цим тренером?

Залишились дуже приємні враження від гри під його керівництвом. Звісно, взяв від співпраці з Олександром Борисовичем багато корисного. Чесно кажучи, він показав мені футбол з іншого боку. На тренуваннях ми багато уваги приділяли обороні, адже Олександр Головко був захисником. Мені це було дуже важливо, бо я також граю в захисті. Він – якісний спеціаліст, постійно підказував і доповнював мою гру.Як загалом можеш оцінити свій період кар'єри в клубі Першої ліги?

Це був плавучий і водночас цікавий період. Десь були невдалі моменти, а десь непогані. Для свого досвіду, вважаю, провів цей етап кар’єри досить добре. Провів у «Діназі» рік часу, це був мій дебют у Першій лізі. Суперники в чемпіонаті були сильними та боєздатними. Мені вдалося зіграти в багатьох матчах, тож це пішло мені тільки на користь.


Знову ж таки, ти виступав за львівські та галицькі "Карпати", які на той час мали досить незрозумілу стратегію розвитку. Якщо говорити відверто, то чи задоволений ти періодом гри в цих командах?

У львівських «Карпатах» був період, коли з команди U-19 усі гравці автоматично перейшли до основної команди, яка грала в Другій лізі. Для нас, молодих футболістів, це було на краще. З юнацького рівня ми одразу отримали шанс показати себе в професіональному футболі. Результати «Карпат» тоді відверто не вражали, а розвиток справді був не зовсім зрозумілим. Але для мене той рік у Другій лізі був дуже корисним. Я зрозумів, що таке професіональний рівень і почав відчувати велику відповідальність.


Період в галицьких «Карпатах» був для мене набагато кращим. У цієї команди вже була певна ціль. Нам поставили завдання й ми намагались його виконати. Тренерський штаб, зокрема, був досить хорошим. Тому «Карпати» Галич був кращим проєктом, якщо дивитись на нашу підготовку та стратегію клубу. Але через початок повномасштабної війни це все припинилось.Повертаючись до твого переходу в новий клуб, розкажи, як проходила твоя адаптація в команді та скільки часу тобі було потрібно, щоб зрозуміти, у який футбол грає «Куликів-Білка»?

Загалом адаптація проходила декілька місяців. Завдяки зборам моє звикання до нової команди минуло швидко. Деякі аспекти з футбол «Куликова-Білки» я проходив у «Карпатах» чи «Діназі». В команди зараз дуже особливий стиль гри, який мені симпатизує. Напевно, на сьогодні я не все до кінця ще зрозумів, але загальну структури встиг засвоїти.


Які сильні сторони тренерського штабу на чолі з Богданом Костиком? На чому найбільше робиться акцент на тренуваннях?

Основна увага зосереджена на тому, як ми граємо з м’ячем. Для нас важливий контроль і різноманітність нашої гри. Також часто відпрацьовуємо дальні удари та флангові передачі. Тренерський штаб хоче, щоб ми грали в якісний атакувальний футбол. Подобається також, що тренери додають нашому футболу варіативності. Це дуже класно.


Чи задоволений власною формою станом на зараз? Як, зокрема, можеш оцінити сезон в чемпіонаті України серед аматорів особисто для себе?

Враховуючи, що я приєднався до команди взимку, то зараз ще не набрав найоптимальніші кондиції. Але я вважаю, що фундамент у мене закладений і до кінця чемпіонату зможу вийти на пік своєї фізичної форми. Є ще багато над чим працювати, але більш менш непогано можу оцінити свою гру та команди.Що можеш сказати про рівень суперників у чемпіонаті?

Тут є різні команди. Якийсь колектив робить ставку на молодь, а хтось – на досвідчених футболістів. Нам цікаво та часто складно грати з такими різними суперниками. У чемпіонаті України серед аматорів матчі точно не бувають простими. Але наша команда показує свій максимум і нам вдається завжди здобувати бажаний результат.Які очікування в колективу та особисто в тебе на плей-оф?

Команда вірить у перемогу в чемпіонаті. «Куликів-Юність» завжди має найвищі цілі й мені це подобається. Якщо ми добре проходимо перший етап чемпіонату, показуючи майже стовідсотковий результат, то зовсім не дивно, що амбіції в нас чемпіонські. Шанси маємо хороші, тож усе залежить від нас самих.


Фото Віктора Горбача


Олег Нападій, Kamp-Sport

Others Articles