15.07.2021
«…нарешті настав час поставити крапку. Весь минулий сезон ми працювали над тим, щоб врятувати від загибелі головний спортивний бренд Західної України – львівські "Карпати". Структура власності існуючої юридичної особи – КПФ "Карпати" Львів – не дозволяла їй повноцінно функціонувати, не кажучи вже про розвиток... На жаль, наш план перезапуску клубу не вдався. Тому КПФ "Карпати" вийшли з професійного футболу і не заявляються в аматори… Єдине справді важливе – щоб бренд продовжував існувати і мав можливості розвиватися, навіть якщо для цього мені потрібно зробити крок в сторону». Саме такі слова вчора з’явилися стосовно долі КПФ «Карпати» - юридичної особи саме того клубу, який всі пам’ятають за виступами в найвищому дивізіоні українського футболу та єврокубках. Сталося те, до чого всі були готові. Однак що означає «непохід» КПФ «Карпати» в аматори для карпатівської історії? Насправді все не так вже й безнадійно.
«Карпати» Смалійчука багато в чому працювали з фінансовою стороною: намагалися віддавати борги, боролися за те, аби молоді футболісти переходили в інші клуби за компенсацію, а не йшли з клубу не приносячи жодної гривні. Урок фінансової грамотності, нехай і не ідеальної, варто засвоїти на майбутнє. Втім, футбольна сторона страждала одразу: трансферний бан, молоді хлопці, яких з юніорської першості, матчів ДЮФЛУ кинули одразу в дорослий футбол не могли серйозно розглядатися як сила, навіть в Другій лізі. Від цього страждав не лише клуб, займаючи останні місця в турнірній таблиці, а й самі виконавці, які втрачали мотивацію, не бачили для себе подальшого розвитку. КПФ «Карпати» в такому вигляді потребували завершення свого існування, втім на евтаназію пацієнт погодився не одразу. Більше того, навіть зараз юридична особа продовжить існування. «Але ми не можемо закрити цю юридичну особу без згоди другого співвласника, тому вона продовжить існування і буде працювати над погашенням старих боргів», - йдеться у заяві Олега Смалійчука. І ці слова заслуговують на повагу. Просто пригадайте як закінчував «Дніпро». Там борги тягнуться вже роками, а СК не бере на себе стару історію, адже з нею перейдуть й старі борги. Тому фінансова сторона питання – точно момент, за який «Карпатам» дорікнути важко.
Цікаво що буде з патронами клубу, які за сезон щомісяця донатили суму в майже три тисячі євро (96698,26 гривень за курсом на 15.07). Кого тепер вони підтримуватимуть та чи означає це, що 500 людей, настільки відданих, що готові віддавати гроші на існування клубу, розчаруються в українському футболі? Втрачати таке ядро вкрай небажано.
Ніхто не приховував, що одним зі шляхів, мабуть, головним, для швидкого повернення «Карпат» в УПЛ, була однойменна команда з Галича. Перевід провідних гравців туди зі скандалами та ледь не шантажем, про які говорили й самі гравці й футбольні люди Львівщини, тренування у Львові. І не вдалося, адже «Карпати» Галич зайняли п’яте місце. Потім з’явилися новини про те, що львівські та галицькі «Карпати» розсварилися та вже не мають нічого спільного. А тепер й інформація про те, що клуб досі не знає коли вийде з відпустки, а більшість виконавців покинули клуб по завершенні їхніх контрактів наприкінці червня. І хоч клуб отримав атестат на участь в новому сезоні Другої ліги, з адміністративного, медичного та тренерського персоналу там зараз залишилися лише головний тренер Роман Гнатів та його помічник Олександр Гринишин.
В новий сезон команда з Івано-Франківщини входить без турнірних завдань та кадрового підсилення. Кістяк формуватимуть місцеві виконавці. Хоча на прес-конференції Карпат під керівництвом Тлумака підтвердили: якщо б Галич виходив у Першу Лігу, оновлений клуб був би саме на його базі.
Тепер проєктом №1 по праву можна вважати «Карпати» з Андрієм Тлумаком на чолі, які після участі в чемпіонаті України серед аматорів продовжать виступи в Другій лізі. Шлях нагору розпочнуть за звичним вже для українського футболу сценарієм: сильні, досвідчені, але вікові виконавці. Перелік трансферів новобранця професійного футболу приємно вражає: Максим Кучинський, Володимир Заставний, Олександр Єрмаченко, Валерій Болдєнков, Олександр Маткобожик, Денис Кожанов, Андрій Ткачук, Євген Будник, Сергій Сімінін, Амбросій Чачуа та інші. Клуб запустив свої соцмережі промороликом, де стверджується: «Леви повертаються». А ще сьогодні о 16:00 відбулася онлайн-трансляція на якій відповіли на питання, що цікавили багатьох.
За інформацією Kamp-Sport, отриманою ще напередодні, фанати мали передати герб «Карпат» цьому клубу вже найближчим часом. І так і сталося: ігрову футболку з прізвищем капітана команди Дениса Кожанова презентували вже зі звичною для Карпат емблемою, яку фанати передали клубу. Тож в професійний футбол клуб увійде зі звичним для ока щитом.
Чи реально перемогти у групі А Другої ліги з першого разу та вже бути за крок від повернення в УПЛ? Адже завдання перед клубом одне – підвищення у класі. Головними конкурентами львів’ян повинні стати «Епіцентр», що ще минулого року мав наміри підійматися вище, але на шляху стали «Поділля» та «Ужгород» та, можливо, дебютанти професійного футболу «Мункач» та «ЛНЗ».
На прес-конференції також зачіпали тему нової клубної бази, яка вже будується та повинна бути повністю готовою до наступного сезону. Серед потенційних трансферів клубу також розповіли про повернення до Львова Юрія Габовди. Однак, як зазначив він сам у коментарях до трансляції на фейбсуці, поки його представляти ще рано. Адже у нього чинний контракт в Білорусі, тож склад зелено-білих він поповнить пізніше.
СПОДОБАЛАСЬ СТАТТЯ? ПІДТРИМАЙ НАС ПІДПИСКОЮ НА FACEBOOK, INSTAGRAM ТА YOUTUBE.
Що маємо в сухому залишку? «Карпати» втратили рік через невихід Галича в Першу лігу та досі далекі від повноцінного повернення. Але Львів, мабуть, таки отримає один клуб, ситуація коли Карпати нагадують триголового змія підходить до логічного завершення. І вже в цьому сезоні можна буде побачити: чи готові львів’яни підтримувати клуб в Другій лізі, якщо він буде один: зі старою емблемою, з гравцями та тренером, що пам’ятають боротьбу за найвищі місця.
Тарас Жеребецький, Kamp-Sport