Articles

Football

02.06.2021

ГРУПА А: ПРИХОВАНИЙ ФАВОРИТ, МІЦНІ СЕРЕДНЯКИ ТА СЕНСАЦІЯ МИНУЛОГО ЧЕМПІОНАТУ

До початку чемпіонату Європи з футболу залишилося лише дев’ять днів. Вже 11 червня о 22:00 пролунає стартовий свисток матчу групи А між Італією та Туреччиною. Тож саме час востаннє пригадати шлях кожної з команд до цього турніру, їхні попередні виступи, визначити лідерів команд та спробувати спрогнозувати шанси на Євро. І розпочнемо ми з групи А.



ІТАЛІЯ


Точкою відліку для цієї збірної можна вважати 14 травня 2018 року. Після того, як Італія не потрапила до фінальної частини ЧС-2018 попередній тренерський штаб пішов у відставку, а новим головним тренером став Роберто Манчіні. На момент його приходу «скварда адзурра» була на 21 місці в рейтингу ФІФА (станом на 27 травня Італія йде на 7 місці).



У відборі на Євро-2020 італійці потрапили у групу з Фінляндією, Грецією, Боснією та Герцеговиною, Вірменією та Ліхтеншейном. Її підопічні Манчіні пройшли без втрат очок, вже після сьомого туру забезпечивши мобі путівку на Євро. Тридцять сім забитих м’ячів у відборі – другий показник серед усіх команд учасниць. Стільки ж і в Англії, а більше забивали лише бельгійці – сорок м’ячів. Попри це, ви не знайдете когось з італійців серед лідера бомбардирської гонки. У відборі за них забивали одразу 19 (!) різних гравців. А це більше, ніж, до прикладу, кількість забитих загалом м’ячів у відборі Україною (17).


На минулому чемпіонаті Європи італійцям трохи не пощастило з сіткою. Адже після виходу з групи з першого місця вже в 1/8 їх чекала Іспанія. Її «скварда адзурра» пройшла, але спіткнулася у чвертьфіналі на Німеччині, поступившись в серії післяматчевих пенальті.


Представлення складу збірної на Євро відбувалося в досить оригінальній манері. Воно відбувалося в прямому ефірі одного з шоу італійського ТБ, а завершилося спільним виконанням гімну всіма збірниками.


Склад збірної Італії:

 

Воротарі: Джанлуїджі Доннарумма (Мілан), Алекс Мерет (Наполі), Сальваторе Сірігу (Торіно).


Захисники: Франческо Ачербі (Лаціо), Алессандро Бастоні (Інтер), Леонардо Бонуччі, Джорджо К'єлліні (обоє Ювентус), Джованні Ді Лоренцо (Наполі), Емерсон Пальмієрі (Челсі, Англія), Алессандро Флоренці (ПСЖ, Франція), Леонардо Спінацола (Рома), Рафаель Толой (Аталанта).


Півзахисники: Ніколо Барелла, (Інтер), Брайан Крістанте, Лоренцо Пеллегріні (обидва - Рома), Жоржиньйо (Челсі, Англія), Мануель Локателлі (Сассуоло), Стефано Сенсі (Інтер), Марко Верратті (ПСЖ, Франція).


Нападники: Андреа Белотті (Торіно), Доменіко Берарді (Сассуоло), Федеріко Бернардескі, Федеріко К'єза (обидва - Ювентус), Чіро Іммобіле (Лаціо), Лоренцо Інсіньє (Наполі), Джакомо Распадорі (Сассуоло).


ТУРЕЧЧИНА


Як і Італія, та дві інші команди групи А, Туреччина була учасником й попереднього чемпіонату Європи. Тоді в трьох матчах групи D проти Хорватії, Іспанії та Чехії турки набрали 3 залікових бали та не змогли потрапити в плей-оф. Найкращим на сьогодні результатом цієї збірної є третє місце на Євро-2008.



У відборі на чемпіонат Європи Туреччина зайняла друге місце в групі, де було одразу чотири учасники попереднього чемпіонату Європи (власне Туреччина, а також Франція, Ісландія та Албанія). Також у цій групі були Андорра та Молдова. Якщо Італія була однією з найбільш забивних команд, то Туреччина запам’яталася однією з найкращих оборон. Лише три пропущених м’ячі (найкращий показник на ряду з бельгійцями) та вісім сухих матчів. Схоже, в цій групі обороною славитиметься не Італія.



Головний тренер збірної Туреччини Шенол Гюнеш сьогодні представив список гравців, викликаних на матчі Євро-2020. Більшість у ньому складають легіонери, а найбільше представництво, окрім турецької Суперліги, має іспанський, французький та англійський чемпіонати (по чотири гравці).


Склад збірної Туреччини:


Воротарі: Алтай Байиндир (Фенербахче), Мерт Гюнок (Башакшехір), Угурджан Чакір (Трабзонспор).


Захисники: Зекі Челік (Лілль, Франція), Чаглар Сьоюнджю (Лестер Сіті, Англія), Каан Айхан (Сассуоло, Італія), Меріх Демірал (Ювентус, Італія), Мерт Мюлдюр (Сассуоло, Італія), Озан Кабак (Ліверпуль, Англія) Ридван Йилмаз (Бешикташ), Умут Мераш (Гавр, Франція).


Півзахисники: Юсуф Язиджи (Лілль, Франція), Дорухан Токез (Бешикташ), Ірфан Кахведжі (Фенербахче), Окай Йокушлу (Вест Бромвіч, Англія), Оркун Кекчю (Фейєнорд, Нідерланди), Озан Туфан (Фенербахче), Тайлан Антальялі (Галатасарай), Хакан Чалханоглу (Мілан, Італія).


Нападники: Бурак Йилмаз (Лілль, Франція), Дженгіз Андерс (Лестер Сіті, Англія), Енес Унал (Хетафе, Іспанія), Абдулкадір Емур (Трабзонспор), Керем Актуркоглу (Галатасарай), Халіл Дервішоглу (Галатасарай), Кенан Караман (Фортуна Дюссельдорф, Німеччина).

 

ШВЕЙЦАРІЯ


Після певних, всім відомих подій, симпатиків цієї збірної в Україні поменшало. Втім, це ніяк не впливає на наше розуміння того, що вони можуть дати бій будь-якому супернику. У Групі D відбору на чемпіонат Європи швейцарці стали першими навіть попри той факт, що у двох іграх з командою Данії набрали лише один бал. Обігнати в підсумковій таблиці скандинавів допомогла велика конкуренція в групі, де одразу чотири команди змагалися за два прохідних місця (Швейцарія, Данія, Ірландія та Грузія).



Цікаво, що з попереднього Євро ця команда вилетіла, фактично не програвши жодного разу. В групі були нічиї з Румунією та Францією, а також перемога над Албанією. В 1/8 – нічия з поляками в основний час. Пройти далі не дозволила поразка в серії пенальті (на тому Євро серія пенальті була доволі частим явищем).


Переглянувши заявку можна помітити, що, на відміну від тієї ж Туреччини, у швейцарців найбільша кількість футболістів представляє не домашній чемпіонат. Одразу одинадцять грають у німецькій Бундеслізі. У кожній з ланок є гравець з менхенгладбаської Боруссії. Ну і як же не звернути увагу на добре знайомого українцям Адміра Мехмеді з Вольфсбурга.


Склад збірної Швейцарії:


Воротарі: Івон Мвого (ПСВ Ейндговен, Нідерланди), Йонас Омлін (Монпельє, Франція), Янн Зоммер (Борусія Менхенгладбах, Німеччина)


Захисники: Мануель Аканьї (Боруссія Дортмунд, Німеччина), Лоріс Беніто (Бордо, Франція), Ерай Кемерт (Базель), Ніко Ельведі (Борусія Меньхенгладбах, Німеччина), Йорданія Лотомба (Ніцца, Франція), Кевін Мбабу (Вольфсбург, Німеччина), Бесір Омерагіч (Цюрих), Рікардо Родрігес (Торіно, Італія), Фабіан Шаер (Ньюкасл, Англія), Сільван Відмер (Базель)


Півзахисники: Крістіан Фаснахт (Янг Бойз), Едімільсон Фернандес (Майнц 05, Німеччина), Ремо Фройлер (Аталанта, Італія), Маріо Гавранович (Динамо Загреб, Хорватія), Адмір Мехмеді (Вольфсбург, Німеччина), Граніт Джака (Арсенал, Англія), Денис Закарія (Борусія Менхенгладбах, Німеччина), Джибріл Соу (Айнтрахт Франкфурт, Німеччина), Рубен Варгас (Аугсбург, Німеччина)


Нападники: Бріл Емболо (Борусія Менхенгладбах, Німеччина), Джердан Шачірі (Ліверпуль, Англія), Харіс Сеферович (Бенфіка, Португалія), Стівен Цубер (Айнтрахт Франкфурт, Німеччина).


УЕЛЬС


Найбільша сенсація попереднього чемпіонату Європи. Дехто не погодиться та назве такими ісландців, але ж скандинави дійшли до ¼, а ці представники британських островів – до півфіналу. Шлях на цей чемпіонат Європи був ще більш непростим ніж у швейцарців. У групі Е у відборі доводилося конкурувати з віцечемпіоном світу Хорватією, завжди непоступливою Словаччиною та Угорщиною, чий футбол зараз переживає піднесення.



Вісім матчів, чотири перемоги, чотирнадцять очок та друге місце в групі. Вище фінішувала лише Хорватія. Цього вдалося досягнути лише в останньому турі, перемігши Угорщину 2:0. «Wales.Golf.Madrid. In that order» - саме з таким написом на прапорі Уельсу кваліфікацію святкував Гарет Бейл – найбільша зірка команди. Та й окрім нього там є за ким поспостерігати: Аарон Ремсі, Ітан Ампаду та Даніель Джеймс можуть у своїй найкращій формі поконкурувати з Гаретом за лідерство на полі.


Склад збірної Уельсу:

 

Воротарі: Уейн Хеннессі (Крістал Пелас, Англія), Адам Девіс (Сток Сіті, Англія), Денні Уорд (Лестер Сіті, Англія).


Захисники: Бен Девіс (Тоттенхем, Англія), Джо Родон (Тоттенхем, Англія), Кріс Мефем (Борнмут, Англія), Ітан Ампаду (Челсі, Англія), Коннор Робертс (Свонсі Сіті), Джеймс Лоуренс, Неко Вільямс (Ліверпуль, Англія), Бен Кабанго (Свонсі Сіті), Ріс Норрінгтон-Девіс (Шеффілд Юнайтед, Англія), Кріс Гантер (Чарльтон Атлетік, Англія).


Півзахисники: Аарон Ремзі (Ювентус, Італія), Метт Сміт (Манчестер Сіті, Англія), Джо Моррелл (Лутон Таун, Англія), Джо Аллен (Сток Сіті, Англія), Джонні Вільямс (Кардіф), Ділан Левітт (Істра 1961, Хорватія), Рубін Колвілл (Кардіф).


Нападники: Кіффер Мур (Кардіф), Девід Брукс (Борнмут, Англія), Гаррі Вілсон (Ліверпуль, Англія), Даніель Джеймс (Манчестер Юнайтед, Англія), Тайлер Робертс (Лідс Юнайтед, Англія), Гарет Бейл (Тоттенхем, Англія).




Прогнози результатів у групі А:

  • Італія
  • Швейцарія
  • Уельс
  • Туреччина


Попри достатньо вікових представників у лінії оборони італійці мають набирати 7-9 очок завдяки гравцям рівня Барели, Жоржиньйо та Вератті в центрі поля, вінгерів Інсіньє та К’єзи, що можуть виконувати достатньо великий об’єм та нападників Белотті/Іммобіле попереду. Найбільш збалансованим склад є у Швейцарії, навіть більше: чимало представляють один сильний чемпіонат, тож мають більше досвіду, який і допоможе пройти далі.


Третє місце Уельсу віддаємо за потужну лінію атаки, яка вкупі з підтримкою Ампаду та Ремзі цілком може здобути перемогу в очному протистоянні з Туреччиною та забезпечити собі місце вище, ніж у них.


ТАРАС ЖЕРЕБЕЦЬКИЙ, KAMP-SPORT

Others Articles