Статті

17.12.2023

ОЛЕНА ГОРОДНА: ЗАРАЗ Я ФІЗИЧНО ТА МОРАЛЬНО ГОТОВА ДО ВИСТУПІВ НА КУБКУ СВІТУ

На етапі Юніорського Кубка IBU в італійському Ріднауні Україна здобула першу перемогу в сезоні - у змішаній естафеті. Напередодні цього етапу одна з тріумфаторок естафети, 19-річна Олена Городна, розповіла про свій емоційний дебют на Кубку світу, зв’язок із сестрою та спортсменів, що є прикладами для неї.Навесні минулого року у тебе відбувся дебют на етапі Кубка світу. Чи пригадуєш ті емоції, коли ви стали одними з перших українських спортсменів, які змагались на міжнародному рівні після початку повномасштабного вторгнення росіян?

Той момент та обставини, за яких це відбулось, я не забуду ніколи. Емоції були двоякими: з одного боку було дуже цікаво вперше подивитись на еліту наживо та виступити разом з ними,а з іншого - було надзвичайно складно морально. Адже думки в ті дні були тільки про одне: про близьких та рідних людей та Україну, яка потерпала від вибухів та ворога.Кожен день ми сиділи та читали новини з України, тому сконцентруватись на змаганнях було дуже складно


Наскільки відрізнялись емоції цього разу, під час гонки на етапі Кубку світу у Хохфільцені? Та чи допоміг той досвід зараз бути більш впевненою у собі?

Емоційно це були дві дуже різні гонки. Зараз я думаю, що вже готова до виступів на цьому рівні як морально, так і фізично. І це справді дуже важливо. Пройшло чимало часу між виступом на етапі Кубка світу в Отепяї навесні 2022 року і змаганнями у Хохфільцені, ми вже, якщо можна так сказати, загартувались та звикли до цих обставин.У цьому сезоні ти вже виступала на змаганнях усіх рівнів: Кубок IBU, Кубок світу, Юніорський Кубок IBU.. Чи важко перелаштовуватись між змаганнями різного рівня?

Ні. Зовсім не складно, тому що змагання залишаються змаганнями всюди. На кожну гонку варто виходити лише з думкою показати свій максимум.


Твоя сестра Юлія змагається на Кубку IBU, теж виступає на міжнародному рівні. Чи є у вас якісь звичаї, до прикладу, разом аналізувати свої гонки чи щось інше?

Якихось звичаїв немає. За собою я в принципі не помічала якихось звичаїв чи забобон, зокрема й перед гонками. Можемо після змагань просто поспілкуватись з сестрою, підтримати один одного.Чи спілкуєшся з кимось зі спортсменів з інших країн? Якщо так, то з ким саме?

Інколи можу поспілкуватись з кимось з дівчат з інших команд після гонки. Але, щоб говорити про те, що з кимось підтримую постійний контакт чи, що маю друзів з інших збірних, то ні - такого немає


Хто є твоїм кумиром, або ж спортсменом/спортсменкою, на яких ти рівняєшся?

Маркета Давидова - це однозначно мій фаворит, вже декілька років. На початку цього сезону у неї, можливо, не такі результати, як в минулому сезоні, але я вірю у неї і пишаюсь нею як спортсменкою. З чоловіків можу відзначити Лукаса Хофер, який, до речі, виступає з синьо-жовтим прапором на своїй гвинтівці та активно підтримує Україну.У чому ще ти хочеш реалізувати себе, окрім біатлону?

Якщо чесно, то маю чимало ідей та хочу спробувати багато чого нового.Маю багато нерозпочатих справ, які хочеться реалізувати.МОК рекомендує допустити росіян і білорусів до Ігор у статусі нейтральних атлетів. Що ти думаєш про таке рішення?

У мене, як і в кожного українця є чітке розуміння: цього не можна допускати ні в якому випадку.В Україні кожен день гинуть люди, не розумію як взагалі можна про таке думати та приймати такі рішення.


Kamp-Sport

Інші Статті