17.12.2023
На етапі Юніорського Кубка IBU в італійському Ріднауні Україна здобула першу перемогу в сезоні - у змішаній естафеті. Напередодні цього етапу одна з тріумфаторок естафети, 19-річна Олена Городна, розповіла про свій емоційний дебют на Кубку світу, зв’язок із сестрою та спортсменів, що є прикладами для неї.
Навесні минулого року у тебе відбувся дебют на етапі Кубка світу. Чи пригадуєш ті емоції, коли ви стали одними з перших українських спортсменів, які змагались на міжнародному рівні після початку повномасштабного вторгнення росіян?
Той момент та обставини, за яких це відбулось, я не забуду ніколи. Емоції були двоякими: з одного боку було дуже цікаво вперше подивитись на еліту наживо та виступити разом з ними,а з іншого - було надзвичайно складно морально. Адже думки в ті дні були тільки про одне: про близьких та рідних людей та Україну, яка потерпала від вибухів та ворога.Кожен день ми сиділи та читали новини з України, тому сконцентруватись на змаганнях було дуже складно
Наскільки відрізнялись емоції цього разу, під час гонки на етапі Кубку світу у Хохфільцені? Та чи допоміг той досвід зараз бути більш впевненою у собі?
Емоційно це були дві дуже різні гонки. Зараз я думаю, що вже готова до виступів на цьому рівні як морально, так і фізично. І це справді дуже важливо. Пройшло чимало часу між виступом на етапі Кубка світу в Отепяї навесні 2022 року і змаганнями у Хохфільцені, ми вже, якщо можна так сказати, загартувались та звикли до цих обставин.
У цьому сезоні ти вже виступала на змаганнях усіх рівнів: Кубок IBU, Кубок світу, Юніорський Кубок IBU.. Чи важко перелаштовуватись між змаганнями різного рівня?
Ні. Зовсім не складно, тому що змагання залишаються змаганнями всюди. На кожну гонку варто виходити лише з думкою показати свій максимум.
Твоя сестра Юлія змагається на Кубку IBU, теж виступає на міжнародному рівні. Чи є у вас якісь звичаї, до прикладу, разом аналізувати свої гонки чи щось інше?
Якихось звичаїв немає. За собою я в принципі не помічала якихось звичаїв чи забобон, зокрема й перед гонками. Можемо після змагань просто поспілкуватись з сестрою, підтримати один одного.
Чи спілкуєшся з кимось зі спортсменів з інших країн? Якщо так, то з ким саме?
Інколи можу поспілкуватись з кимось з дівчат з інших команд після гонки. Але, щоб говорити про те, що з кимось підтримую постійний контакт чи, що маю друзів з інших збірних, то ні - такого немає
Хто є твоїм кумиром, або ж спортсменом/спортсменкою, на яких ти рівняєшся?
Маркета Давидова - це однозначно мій фаворит, вже декілька років. На початку цього сезону у неї, можливо, не такі результати, як в минулому сезоні, але я вірю у неї і пишаюсь нею як спортсменкою. З чоловіків можу відзначити Лукаса Хофер, який, до речі, виступає з синьо-жовтим прапором на своїй гвинтівці та активно підтримує Україну.
У чому ще ти хочеш реалізувати себе, окрім біатлону?
Якщо чесно, то маю чимало ідей та хочу спробувати багато чого нового.Маю багато нерозпочатих справ, які хочеться реалізувати.
МОК рекомендує допустити росіян і білорусів до Ігор у статусі нейтральних атлетів. Що ти думаєш про таке рішення?
У мене, як і в кожного українця є чітке розуміння: цього не можна допускати ні в якому випадку.В Україні кожен день гинуть люди, не розумію як взагалі можна про таке думати та приймати такі рішення.
Kamp-Sport