Статті

Теніс/Настільний теніс

14.06.2021

МАРГАРИТА ПЕСОЦЬКА: НАМАГАЮСЯ ЧЕРЕЗ ЗМАГАННЯ ПІДІЙТИ В ОПТИМАЛЬНІЙ ФОРМІ ДО ОЛІМПІАДИ

Українська настільна тенісистка Маргарита Песоцька розповіла про підтримання форми у період пандемії, проаналізувала виступи у нинішньому сезоні та поділилася очікуваннями від Олімпіади.


 

Наскільки пандемія вплинула на ваші плани? Як вдавалося підтримувати форму?

 

В березні 2020 року брала участь у змаганнях в Катарі. Коли повернулася, то відразу почався жорсткий карантин, все закрилося. Тоді ще не оголошували про перенесення Олімпіади, тому намагалася максимально зберегти форму. Бігала на вулиці, виконувала різні фізичні вправи, тренувалася вдома. Важливо, що мені вдавалося привезти додому стіл, на якому грала. На час карантину до мене приходила мама, яка дуже допомогла мені.


Як сприйняли новину про перенесення Ігор?

 

Коли дізналася про перенесення Олімпіади, намагалася провести цю паузу з користю. Багато відпочивала, відновлювалася, ну і, звісно, тренувалася. З березня по вересень не мали нагоди виступати. Можу сказати, що ця пауза не надто на мене вплинула. Головне, що у вересні вже змагання відновилися. Звісно, коли почалися змагання хвилювалася, адже потрібно було увійти в ігровий тонус. У вересні виступала на українських змаганнях, а в жовтні вирушила в Китай на Кубок світу.


Можу сказати, що пандемія на лідерів не вплинула, всі продовжили виступати на найвищому рівні. Засумувала за змаганнями, тому хотілося якомога скоріше виступити, відчути цю атмосферу. В жовтні також брала участь в Лізі чемпіонів в Австрії, українських змаганнях та інших міжнародних турнірах.


Перенесення Олімпіади на рік вплинуло на вас позитивно чи навпаки?

 

На мене це перенесення жодним чином не вплинуло. Немає різниці коли грати. Головне, в оптимальній формі підійти до змагань. Завжди тримаю себе у тонусі. В цьому році зіграю на Олімпіаді і в серпні матиму два тижні на відпочинок.
СПОДОБАЛАСЬ СТАТТЯ? ПІДТРИМАЙ НАС ПІДПИСКОЮ НА FACEBOOK, INSTAGRAM ТА YOUTUBE.
Де проходитиме ваш тренувальний процес напередодні Олімпіади? У яких змаганнях братимете участь?

 

Перед Олімпіадою проведемо збір у Києві, в залі ШВСМ. Щодо змагань, то вдалося взяти участь в Лізі найкращих, у змаганнях в Іспанії, також виступатиму на чемпіонаті Європи. Постійно перебуваю в змагальному тонусі, ігровому ритмі.На чому робите основний акцент у підготовці? 

 

Беру участь в низці змагань, де маю можливість грати з гравцями різних стилів. Намагаюся через змагання підійти до головного старту. Тренування не можуть замінити змагання. Потрібно і тренуватися, і грати офіційні турніри. Тренуюся чотири-п’ять днів і потім вирушаю на змагання, щоб побачити результати своєї роботи.


Протягом року чотири рази грала Лігу найкращих, австрійську лігу, українську лігу, іспанську лігу. Зараз гратиму чемпіонат Європи у Варшаві. Потім два тижні працюватиму над загальною фізичною підготовкою.


Нинішнім сезоном задоволені? Чи все із запланованого вдалося реалізувати?

 

Сезоном задоволена, адже вдалося виграти українську лігу. В іспанській лізі виграла всі свої матчі. Щодо Ліги чемпіонів, то на цих змаганнях вдалося посісти друге місце. Вважаю, що це дуже хороший результат. Задоволена своїм результатом і виступами команди. Звісно, завжди хочеться перемагати, але в такій конкуренції не завжди це вдається. Також змогла чотири рази виграти в Лізі найкращих. З оптимізмом дивлюся у майбутнє.


Які ваші очікування від Олімпіади? Які висновки зробили з попередніх Олімпіад?

 

Хочу покращити свої результати, показані на попередніх Олімпіадах. В нашому виді спорту лідирують азіати, але боротися з ними можна. Прагну продемонструвати хорошу гру, зіграти на максимум своїх можливостей і пройти якомога далі.Які завдання ставите перед собою на Олімпіаду? Кого вважаєте своїми головними конкурентками?

 

Гратимуть всі найсильніші, тому не можу когось виділити. Треба з усіма боротися, не втрачати концентрацію. Прохідних суперників не буде. Звісно, фаворитами є китайці, японці, корейці. З ними грати дуже складно. Серед європейців немає суперників, з якими гратиметься легко. Потрібно на кожного суперника максимально налаштовуватися.


Влад Пригода, Kamp-Sport

Інші Статті