Статті

Теніс/Настільний теніс

22.10.2021

АНАСТАСІЯ КОЛЯДА: ЧАСТО ДОВОДИТЬСЯ ГРАТИ ЗАКОРДОНОМ ПРОТИ УКРАЇНОК

Нещодавно львів’янка Анастасія Коляда стала фіналісткою престижного міжнародного тенісного турніру у Словаччині – «Alibaba Cup U16 2021». На турнірі третьої вона зуміла дійти до фіналу змагань в одиночному розряді, перемігши на шляху до нього двох представниць Словаччини, росіянку та представницю Чехії.

У фіналі турніру Анастасія зустрілася з українкою Анастасією Фірман (Одеса), однак матч не зуміла дограти через травму – 0:6, 6:2, 2:1. Молода тенісистка розповіла про свій шлях у тенісі, спортсменів на яких рівняється та умови в Україні й за кордоном журналісту Kamp-Sport.

Анастасіє, як, коли і за яких умов починали займатися тенісом? Чому обрали саме цей вид спорту?

Почала займатися в віці 4 років, за порадою лікаря офтальмолога, оскільки маю вроджені вади зору, а теніс це своєрідна гімнастика для очей.

Якими були перші кроки в тенісі? Хто з тренерів найбільше долучився до Вашого розвитку?

Мій перший тренер, з яким працюємо й до сьогодні – Олена Володимирівна Вичегжаніна.

Якими були перші турніри і коли прийшли перші результати?

Перший турнір зіграла у віці 7 років, де зайняла передостаннє місце. А вже в 9 років виграла Чемпіонат України " Joma Cup" , який проходив в Красилівці, в академії сестер Бондаренко. Також вигравала чемпіонат України до 12 років в міксті, разом з львів'янином Олександром Колесниченком і ставала бронзовою призеркою в одиночному розряді.

Нещодавно Ви успішно зіграли на турнірі у Словаччині. Наскільки задоволені своїм виступом?

Надзвичайно задоволена своїм виступом та своїм рівнем гри. Звичайно, дуже шкода, що я не змогла завершити боротьбу через травму, але здоров'я зараз важливіше.

Хто був найбільш незручним суперником на Алібаба Кап?

Кожен суперник по-своєму не зручний, але найбільш не зручною була, на мою думку, співвітчизниця з якою я грала фінал. Недарма вона займає 25 позицію в європейському рейтингу. Рівень українок надзвичайно високий, тому досить часто доводиться грати з співвітчизницями за кордоном.

Окрім змагань в Словаччині, де ще виступали у цьому році? Які плани зараз?

Виступала на декількох турнірах в Польщі, в травні стала фіналісткою на турнірі Tennis Europe до 14 років. На інших турнірах виступи були не такі вдалі. Зараз головне – це реабілітація.

Міжнародні турніри – швидший шлях до прогресу, ніж змагання внутрішні?

Кожен турнір це шлях до прогресу та досвіду, але звичайно важче і цікавіше грати міжнародні турніри, оскільки там є можливість грати з дівчатами з інших країн.

Зараз Ви тренуєтесь у Польщі. Чому саме обрали Польщу і чому вирішили не тренуватися в Україні? Наскільки відрізняються умови?

Тренуюся часом в Україні, часом в Польщі, оскільки там живе мій тато. Умови відрізняються тим, що у Львові державна школа, а в Польщі приватний клуб, тому умови кращі. Взагалі у Львові критично мало державних ґрунтових кортів. На вулиці Мельника відбувається зараз реконструкція, а на Кастелівці також досі триває будівництво. А зимові зали мають просто космічні ціни.

На кого з українських тенісисток рівняєтеся? Чий стиль подобається найбільше?

Рівняюся на Еліну Світоліну, оскільки в неї надзвичайно великі досягнення. Також дуже подобається стиль гри Марти Костюк та Даяни Ястремської.