Статті

Художня гімнастика

20.07.2021

АНАСТАСІЯ ВОЗНЯК: РІШЕННЯ ПРО ЗАВЕРШЕННЯ КАР'ЄРИ ПРИЙМАЛА НА ЕМОЦІЯХ. ЗНАЛА, ЩО ПОВЕРНУСЯ

Українська представниця художньої гімнастики Анастасія Возняк розповіла про повернення до спорту, оцінила нинішній сезон, а також поділилася очікуваннями від змагань у Токіо. 
Через скасування Олімпійських Ігор ви вирішили завершити карєру, але потім повернулися. Наскільки непросто вам далося це рішення? Олімпійські ігри вас мотивували?


Дійсно, під час карантину на емоціях ухвалила рішення про завершення кар’єри. Не було бажання тренуватися, протягом трьох місяців не ходила до залу. Проте, знала що повернуся до спорту. Ще в 2016 році на Олімпіаді в Ріо зрозуміла, що прагну виступити в Токіо. Скучила за тренуваннями та за командою, тому рішення про відновлення кар’єри ухвалила досить швидко та легко.


Наскільки складно було у психологічному плані пережити відсутність змагань у період карантину? Як швидко змогли увійти до змагального ритму?


Минулий рік став складним для всіх, відсутність змагань пережили досить непросто. Складно було тренуватися, не розуміючи чи проводитимуться якісь змагання. Ми прагнемо виступати, адже саме для цього щодня тренуємося. Важливо, що все ж відбулися Кубок Дерюгіних та Чемпіонат Європи у Києві. Ці змагання мотивували продовжувати працювати над собою та рухатися до Олімпіади.


Від змагань Кубку світу у Пезаро очікували кращих результатів чи це просто черговий етап підготовки до головного старту?


Кожні змагання – це черговий етап підготовки до головного старту. Якщо відверто, на кращий результат навіть не сподівалася. У нас цього року дуже складна ситуація зі складом команди. Можу запевнити, що роботи максимум з того що можемо сьогодні.Загалом, нинішнім сезоном задоволені чи сподівалися на краще?


Відчуваю, що з кожним днем прогресую. Викладаюся на максимум на кожному тренуванні. Зараз абсолютно кожна команда може розраховувати за найвищі місця. Дуже важливо впоратися зі своїм психологічним станом.


Де пройде заключний етап підготовки на Олімпіади?


Заключний етап підготовки пройде у Києві. Перед вильотом до Токіо матимемо змогу потренуватися у Палаці спорту.


Які завдання ставитимете перед собою на Олімпійських іграх? Яким результатом будете задоволені?


Прагну насолодитися виступами і продемонструвати все, над цим працювала всі ці роки. Головне завдання – достойно представити Україну на іграх в Токіо. Зробимо усе що у наших силах, щоби показати себе якнайкраще.


Влад Пригода, Kamp-Sport

Інші Статті