Статті

Інші види спорту

17.02.2022

ВІРА ПЕРЕДЕРІЙ: «СПОРТ У ДІЇ» – ПЕРША УНІКАЛЬНА ПЛАТФОРМА ДЛЯ РОЗВИТКУ СПОРТИВНОЇ ГАЛУЗІ В УКРАЇНІ


4 березня у приміщенні стадіону «Арена Львів» відбудеться перший Всеукраїнський форум «Спорт у дії», метою якого є об’єднання та тімбілдінг стейкхолдерів спортивної галузі.


Напередодні форуму заступниця начальника Управління спорту Львівської міської ради Віра Передерій розповіла як з'явилась ідея провести захід, яка його мета, у чому особливість й унікальність події.


Віро Віталіївно, Як у Вас виникла ідея провести всеукраїнський форум «Спорт у дії»? 

Працюючи в Управлінні спорту Львова три роки, я відчула, що не вистачає комунікації, розуміння і обміну досвідом з іншими Управліннями спорту, які функціонують в нашій країні. І першочергово ми планували зробити форум, який буде спрямований і організований для представників міських управлінь спорту, а потім, в комунікації з Міністерством молоді та спорту, форум отримав більш масштабний і глобальний варіант, який залучив і представників обласних управлінь, і тренерів, і спортсменів. Це буде унікальна платформа.


Яка мета цього заходу?

Обмін досвідом, комунікація, обговорення проблем, знаходження рішень і розвиток спорту в цілому.

 


На фото у центрі: Олімпійський чемпіон Жан Беленюк


Що форум дасть в плані розвитку спорту в Україні?

Загалом, дуже б хотілось, щоб цей захід став щорічним і завдяки спілкуванню з представниками й учасниками цього заходу Міністерство молоді та спорту знайшло для себе відповіді на питання, які існують. Думаю, це б підштовхнуло розвиток спорту в майбутньому.

 

Скільки гостей плануєте побачити на «Арені Львів»?

На сьогодні ми очікуємо близько 300 учасників, тобто по 10 представників кожної області. До складу делегації кожної області повинні обов'язково входити представники міських та обласних управлінь, провідні тренери та спортсмени регіону. Маємо підтвердження щодо участі топових спікерів, зокрема буде брати участь міністр молоді та спорту України Вадим Гутцайт, керівник Всеукраїнського центру фізичного здоров'я населення Андрій Ребрина, заступник міністра молоді та спорту Матвій Бідний, Олена Говорова – бронзова призерка Олімпійських ігор (Сідней 2000) у стрибках в довжину, радниця керівника Офісу Президента з питань спорту. Також Вадим Данильченко, він є ідеологом «активних парків», які на сьогодні розвиваються по всій країні, наш іноземний спікер – Зігурд Майхе, який був керівником спортивного напрямку «Red Bull» та інші.


Окрім того, серед спікерів будуть керівники міських та обласних управлінь, які будуть презентувати свої напрацювання.На фото: Віра Передерій та Людмила Турищева - чотириразова олімпійська чемпіонка та дев'ятиразова призерка Олімпійських Ігор з спортивної гімнастики. 


Можливо, ще хтось з відомих спортсменів дав підтвердження участі?

Чекаємо на наших топових спортсменів, але одразу зазначимо, що підтвердження дали наші призери Олімпійських Ігор та Паралімпійських Ігор у Токіо.


Наразі це всі спортсмени, які вже підтвердили свою участь, на інших ще чекаємо.


Які найактуальніші проблеми українського спорту будуть підійматися на форумі?

Ми плануємо обговорити питання щодо функціонування громадських організацій спортивного профілю, зокрема спортивних федерацій в розрізі їх повноважень і відповідальності. Також підняти проблему законодавства, адже в цьому напрямку воно недосконале і його потрібно доопрацювати. Крім цього, як я казала раніше, ми будемо говорити про «активні парки», про кращі практики обласних та міських Управлінь, залучення інвестицій до будівництва спортивних об'єктів. Гадаю, це буде дуже цікаво. Поговоримо про фармакологію в спортивній підготовці, використання інноваційних технологій в тренерській діяльності, монетизацію спортивних результатів для створення власного бренду і піднімемо питання того як чемпіони повинні користуватися своєю популярністю. В розрізі цього питання у нас буде окрема лекція про фінансову грамотність для атлетів, для яких інформація буде корисною. І це лише перша половина нашого заходу.


У другій половині ми будемо говорити про спортивні магніти – ця тема присвячена обговоренню програми «Велике будівництво» Офісу Президента України, щодо будівництва спортивних споруд, які заплановані в кожному регіоні. Послухаємо доповідь про спортивний туризм і як правильно використовувати спортивні заходи як інструмент розвитку регіону. Також заплановано панельну дискусію про бізнес та спорт. Я думаю, що ми тут почуємо багато пропозицій від представників бізнес-галузі, які вкладають свої кошти в спорт.Окрім цього у нас буде велика дискусія про роботу закладів фізичної культури і спорту. Обговоримо проблеми і будемо шукати варіанти їх вирішення. Це програма для представників обласних та міських управлінь, а для тренерів та спортсменів буде доповідь по психологічній підготовці у спорті вищих досягнень і також буде доповідь про дотримання антидопінгового кодексу.


Цим завершується офіційна програма і розпочнеться святкова, в рамках якої запланований прем'єрний показ фільму Управління спорту ЛМР «Віктор Чукарін. Сторіччя». Віктор Чукарін – легендарний український спортсмен, двічі абсолютний чемпіон Олімпійських Ігор, володар 11-ти олімпійських нагород, спортсмен з нелегкою долею та в’язень німецького концтабору. Хвилююсь перед прем’єрою, але дуже сподіваюсь, що фільм не залишить байдижим жодного глядача та стане гарним прикладом збереження історії для наслідування молодого покоління.


Над фільмом працювала не велика команда, але дуже згуртована: вдалось залучити Дарію Лозовик – письменницю, яка нам допомогала по збору інформації та підготовці тексту про Віктора Івановича, Ореста Ткача – людину, яка стала голосом фільму, Володимира Якімчука – нашого таланта, який загалом і створив фільм, оскільки був оператором, монтажером та звукорежисер і загалом ми між собою його називаємо «Спілбергом»….ну і я так само увійшла до складу цієї команди оскільки з самого початку ідея з фільмом належить мені


Чи буде можливість прийняти всіх охочих відвідати захід на «Арені Львів», або що для цього потрібно не представнику Управління спорту, спортсмену чи тренерові?

На сьогодні у нас є різні шляхи по формуванню учасників на захід. Основним є такий: делегації надсилатимуть нам список представників і, відштовхуючись від цієї кількості, ми будемо розуміти скільки у нас залишається місць для тих людей, які заповнили анкету у наших соціальних мережах. Наразі очікуємо 300 людей.


Перший всеукраїнський форум «Спорт у дії» відбудеться у Львові. Чи думали Ви про зміну локації на наступні роки?

Особисто мені імпонує, щоб форум проводили у Львові, але далі, думаю, що це буде визначати Міністерство молоді та спорту України.


P.S. «Активні парки» - це всеукраїнська програма за ініціативи президента України. Основною метою соціального проєкту «Активні парки» є організація оздоровчої активності та створення умов для поліпшення тривалості життя активного населення. Указ про започаткування проєкту було підписано наприкінці 2020 року, а у травні 2021 року було розроблено та затверджено положення та розпочато реалізацію у всіх регіонах України. Кожний елемент інфраструктури такого парку (тренажери) позначений QR-кодом з можливістю переходу на ресурс з відеоуроками, завдяки яким можна за допомогою смартфона обрати рівень складності вправ (початківець, досвідчений, професіонал).

 

Kamp-Sport

Інші Статті