Статті

Інші види спорту

07.06.2021

ВАГОМИЙ КРОК ДО «ЗОЛОТА» ОДЕСИТОК ТА ЧЕРГОВА ВАЖКА ТРАВМА «ЛЕВИЦЬ»

У Львові, на полі стадіону «Юність» відбувся третій, передостанній тур Відкритого чемпіонату України з регбі-7 сезону 2021 року серед клубів жіночої Суперліги, у якому грають чотири вітчизняні команди (київський «Авіатор», харківський ХТЗ-«Олімп», збірна Одеси і львівський КІВС «Левиці») та молдавський «Concept Ladies» з Кишиніва.

Цьогорічний Відкритий чемпіонат України проводиться у форматі чотирьох турів, у кожному з яких команди грають турнір в одне коло. Переможець та призери визначаються за сумою очок, набраних в усіх іграх. Нагадаємо, що за перемогу в окремо взятому матчі команда отримує чотири очка, за нічию – два, за поразку – нуль. Окрім того, можна заробити й бонусний бал. Його отримує переможець поєдинку, якщо за гру виконав чотири і більше спроб – поклав м’яч у залікове поле суперника; а переможений – якщо програв матч з різницею не більше семи ігрових очок.

Перші два тури відбулися 17-го квітня і 1-го травня – у Одесі та Харкові відповідно. Тож до Львова команди приїхали з різним турнірним доробком. У лідера, збірної Одеси було 35 очок. Київський «Авіатор» відставав від регбісток з Південної Пальміри на 6 пунктів. Далі йшли кишинівський «Concept Ladies» і харківський ХТЗ-«Олімп» – 18 та 15 балів. А замикали турнірну таблицю львівські «Левиці», що мали лише 1 бонусний пункт, який здобули, програвши сім ігрових очок (5:12) харків'янкам у поєдинку другого туру.

На жаль, на третій тур до Львова не приїхали гості з Молдови. Справа у тому, що в складі «Concept Ladies» виступає група гравчинь національної збірної Румунії, яка минулими вихідними проводила матчі кваліфікації чемпіонату континенту. Тож на стадіоні «Юність» було зіграно шість матчів. Одразу скажемо, що більшість з них закінчилася згідно з розташуванням суперників у турнірній таблиці. Втім, був і один виняток. Але про все за порядком.

Розпочнемо зі складів команд, в яких команди грали у третьому турі:

Збірна Одеси – Оксана Арнаут, Марина Бородіна, Тетяна Тарасюк, Олена Джура, Ірина Байкул, Поліна Жулкевська, Анастасія Кацапова, Анастасія Крижановська, Аліна Касим, Анастасія Кузьміна, Ольга Присяжнюк, Тетяна Кулакова; головний тренер – Крістіна Катілова.

«Авіатор» Київ – Наталія Мазур, Марія Ращук, Аліса Ульянкіна, Оксана Нікоряк, Юлія Старч, Наталія Жданова, Анастасія Скіценко, Анастасія Пряха, Катерина Пряха, Ксенія Сила, Оксана Обертій, Олена Бозу, Анастасія Іваненко; головний тренер – В'ячеслав Кузьменко.

ХТЗ-«Олімп» Харків – Ая Хамад, Оля Мороз, Альбіна Войненко, Катерина Сорокіна, Ліза Гаврилова, Юлія Іващенко, Поліна Братчик, Валерія Павлюк, Кароліна Скорик; головний тренер – Сергій Гарькавий.

КІВС «Левиці» Львів – Єлизавета Гільтайчук, Юлія Горошко, Юлія Гивель, Ірина Дерех, Тетяна Мороз, Юлія Медведчук, Леся Ліщинська, Оксана Пасічко, Вікторія Шепель, Мар'яна Музика, Вікторія Корнієнко; головний тренер – Артем Глинка.

Відкривав львівський тур поєдинок господарок поля з одеситками. Як і очікувалося, незважаючи на усі максимальні старання втілити у життя установку свого керманича Артема Глинки, «левиці» уже в першому таймі дозволили суперницям виконати три спроби, дві з яких було реалізовано. Трохи забігаючи наперед, скажемо, що як і в наступних іграх, у складі команди Крістіни Катілової виділялася прудконога Марина Бородіна, яку практично не можливо було піймати, коли вона, отримавши на швидкості передачу, з м'ячом неслася на усіх парах до залікової зони суперниць. Тож цілком логічно, що саме її за підсумками усіх ігор у Львові було визнано MVP (найкращою гравчинею) туру. До речі, Марина нещодавно вийшла заміж, а її обранець вболівав за свою кохану та її партнерок по команді наживо з трибун стадіону «Юність».

Вигравши перший тайм з рахунком 19:0, регбістки з берегів Чорного моря не зупинилися й по перерві, збільшивши свою перевагу по ходу зустрічі до 31:0. Однак треба віддати належне львів'янкам, які не опустили рук і боролися до самого фінального свистка арбітра. І їхні старання таки були винагороджені. На останній хвилині «левиці» провели стрімку контратаку, в фіналі якої Вікторія Конієнко поклала м'яч у «заліковку» одеситок. А Вікторії Шепель вдалося реалізувати спробу. Тож підсумковий рахунок стартової гри туру – 31:7 на користь чинних чемпіонок.

Втім, наставник львів'янок та й самі «левиці» не були надто засмученими таким результатом. Адже і в цій грі, і в інших матчах поточного сезону вони грають одразу без трьох гравців основного складу, які не можуть допомогти команді через травми. Зокрема, ще наприкінці минулого чемпіонату важкий перелом ноги в грі заключного туру отримала Мар'яна Мних. Лише зараз вона завершує реабілітаційний період, але тренуватися розпочне вже ближче до осені. Все ще не може грати й Настя Гипич. А в березні цього року на навчально-тренувальному зборі національної збірної України в Туреччині важку травму коліна (розрив передньої хрестоподібної зв'язки та ушкодження меніску) отримала лідер команди Наталя Козачук. Травма останньої однозначно засмутила й тренерський штаб жіночої збірної України з хокею. Адже Наталка паралельно з регбі грає й у хокей і є головним голкіпером національної «синьо-жовтої» дружини.

За аналогічним сценарієм, тобто за помітної переваги одної з команд, пройшов і другий матч туру, в якому грали «Авіатор» та ХТЗ-«Олімп». Домінували у грі киянки, а різниця між двома першими іграми полягала тільки в тому, що на відміну від львів'янок, харків'янкам не вдалося «розмочити» рахунок. Підопічні В'ячеслава Козьменка, серед яких найактивнішою була Наталя Мазур, виграли, що називається, на сухо – 27:0.

Однак уже в наступній грі, проти КІВС «Левиці», дівчата зі столиці Слобожанщини в першому таймі за рівної боротьби зуміли краще за суперниць реалізувати свої шанси і, оформивши спробу й її реалізацію, пішли на перерву за своєї переваги у сім ігрових очок – 7:0. Та господарки поля й цього разу проявили справжній спортивний характер. З перших миттєвостей другого тайму «левиці» великими силами пішли вперед й оборона харків'янок таки двічі не встояла під їхнім тиском. В обох результативних атаках на вістрі була швидкісна й дуже спритна Тетяна Мороз. Саме 12-й номер галичанок оформила дві спроби і в додачу одну з них реалізувала. Тож вольова і перша в сезоні звитяга львів'янок – 12:7!

Однак для «левиць» в цій грі не обійшлося, як то кажуть, й без ложки дьогтю. Причому «ложка» видалася дуже великою – чергова травма, причому знову перелом ноги. Лазарет львівської команди поповнила Ірина Дерех, якій хочеться побажати лише одного – якнайшвидшого, а головне, повного одужання…

На напружену боротьбу очікували як фахівці, так й глядачі і в наступному матчі, в якому у очному протистоянні зійшлися лідери – збірна Одеси і столичний «Авіатор». Перед грою команди у турнірній таблиці розділяли 6 очок. А значить, в разі перемоги киянки могли скоротити відставання у гіршому випадку до 3 очок, а в найкращому – до 1. І тоді б не лише теоретично, а й практично, долю титулу команди Крістіни Катілової та В'ячеслава Козьменка визначали б у заключному турі. Причому у гравчинь «Авіатора» був би вагомий козир – своє поле і підтримка рідних трибун.

Однак реалії життя видалися, м'яко кажучи, трішки іншими. Одеситки зі стартовим свистком арбітра перейшли на половину поля киянок і влаштували суперницям справжній бліц-криг. За сім хвилин першого тайму вони оформили аж чотири спроби, дві з яких ще й реалізували. Тож на невеличкий перепочинок команди пішли за рахунку 24:0. По перерві «морячки» трохи скинули оберти, але не зупинилися повністю. Це дозволило «авіаторкам» відкрити лік свої ігровим очкам, однак до фінального свистка перевага одеситок все одно зросла до 31 пункту – 36:5.

Відігратися столичним регбісткам вдалося в своїй заключній грі проти «левиць». Уже трохи виснажені важкою грою з харків'янками, підопічні Артема Глинки в цій зустрічі не найкращим чином діяли в обороні, чим сповна скористалися киянки. Щоправда, свою спробу з реалізацією господарки поля оформили. Однак у підсумку програли досить багато – 7:33. Аналогічно в заключній грі туру проти одеситок зіграли й харків'янки. Команда Сергія Гарькавого також виконала одну спробу, яку зуміла реалізувати. А різниця на користь слобожанок, у порівнянні з галичанками, полягає в тому, що суперницям вони дозволили набрати на два ігрових очка менше: «Авіатор» виграв з рахунком 31:7.

Додамо, що четвертий тур відбудеться 11-го вересня. Заключні поєдинки жіночої Суперліги прийматиме Київ.