Статті

Інші види спорту

01.05.2022

УКРАЇНА НА ДЕФЛІМПІЙСЬКИХ ІГРАХ: З НАДІЄЮ НА АБСОЛЮТНИЙ УСПІХ?

У Бразилії 1 травня стартують Дефлімпійські, або ж, як їх ще інколи називають, Сурдлімпійські Ігри. Україна вже має чималий досвід виступів серед спортсменів, що не чують та досвід значних перемог.Вперше синьо-жовті взяли участь у Дефлімпійських Іграх у 1993 році. Тоді літні ігри приймала столиця Болгарії Софія, а українська делегація здобула вісім нагород. Вже куди більш успішними були Ігри 1997 року де українці здобули 20 нагород, з яких 5 – золоті.


Після 2001 року, коли Дефлімпійські Ігри отримали свою сучасну назву, Україна жодного разу не опускалася нижче 4 загальнокомандного місця, здобувши перемогу у заліку в 2005 році, коли ігри приймала Австралія.


Якщо винести за дужки росію… Хоча для початку варто пояснити чому її варто виносити за дужки. А вся річ у тому, що на дефлімпійських Іграх, як і на сотнях, якщо не тисячах інших міжнародних змагань, спортсмени з росії та білорусії участі не братимуть.


Отож, якщо відкинути їх, то Україна після 2005 року є незмінним лідером Дефлімпіад. Найближчий конкурент доволі несподіваний, якщо ви ніколи не слідкували за цими змаганнями. Адже це – збірна Південної Кореї.


«Команда прибула в Кашіас-ду-Сул, в Бразилію, щоб 1 травня представляти нашу рідну неньку на найвищому міжнародному спортивному форумі серед людей з порушеннями слуху - XXIV літні Дефлімпійські ігри - та об’єднати усю світову спільноту у боротьбі за мир в Україні та у всьому світі!», - йдеться в заяві Національного комітету спорту інвалідів України. До речі, хоч офіційне відкриття відбудеться 1 травня, тобто сьогодні. Українці вже стартували у змаганнях.


Ще о 14:00 за місцевим часом (20:00 за Києвом) українська дефлімпійська збірна з футболу зустрічалася з Південною Кореєю. Результат матчу – 2:1 на користь України.


Трохи цифр:

2021 – саме у цей рік мали відбутися Ігри, однак через пандемію коронавірусу були перенесені;

95 – саме стільки учасників, відповідно до інформації на офіційному сайті Ігор, представлятиме Україну: 64 чоловіки та 31 жінка. І це другий за чисельністю склад, після господарів турніру – бразильців;

159 – cтільки днів пройде між церемонією закриття та початком останньої дисципліни. Чому? Через дороговизну бразильська сторона не проводитиме змагання з боулінгу, які відбудуться 20-30 жовтня в Куала-Лумпурі, Індонезія;


Вболіваємо за команду України! Нехай ваш виступ стане ще одним приводом кожному з нас гордо казати: ми – українці!


Kamp-Sport

Інші Статті