Статті

Інші види спорту

30.05.2021

РЕГБІЙНА СУПЕРЛІГА: ДЕНЬ КОЗАКІВ У ЛЬВОВІ

Поєдинок регбістів львівського «Сокола» та київського «Антареса», що відбувся в рамках шостого туру чемпіонату України серед клубів Суперліги, подавався в передматчевих анонсах, як протистояння рівних за силою команд. Однак у реаліях життя підопічні Дмитра Кірсанова не залишили гостям найменших шансів на позитивний результат. Більше того, столичним регбістам не вдалося занести жодної спроби.

«Сокіл» Львів – «Антарес» Київ – 49:6 (17:6)

Спроби: Данило Козак (12, 34, 53), Остап Козак (60), Орест Адамик (67), Павло Чеховський (78) – немає.

Реалізації: Остап Козак (13, 35, 54, 68), Павло Чеховський (61) – немає.

Штрафні: Остап Козак (21, 65, 75) – Олександр Березанський (24, 38).

Вболівальники «Сокола» з побоюванням очікували гри своєї команди проти «Антареса». Воно й не дивно – чотири поразки зі старту сезону аж ніяк не могли їм додати оптимізму. Не розвіяли його й стартові хвилини звітного поєдинку. Кияни зі стартовим свистком арбітра з Хмельницького Олега Квасниці пішли вперед, намагаючись потужним тиском атакувальної ланки якомога швидше відкрити рахунок. Однак команда Дмитра Кірсанова була готова до подібного розвитку подій в дебютній частині гри. «Соколи» зосередилися на обороні, але при цьому при першій-ліпшій нагоді були готові провести контратаку.

І така тактика себе повністю виправдала. На 12-й хвилині, вдало зігравши на перехопленні на своїй половині поля, львів'яни миттєво кинули в прорив прудконогого Данила Козака і 17-річна «ракета» понеслася до залікового поля суперника. Спробу чітко реалізував старший брат Данила (між ними різниця 11 років) Остап. А їхній батько Ігор Козак, який в минулому не один рік з успіхом виступав у складі «Сокола», а нині працює на стадіоні «Юність», із задоволенням встановив на табло цифри поточного рахунку – 7:0.

Як засвідчив подальший хід гри, це був лише початок бенефісу сімейства Козак. Втім, зрозуміло, що успішна гра «Сокола» – заслуга усіх гравців львівської команди, які цього разу, як ніколи, показали себе справжнім колективом однодумців. Забігаючи трохи наперед, скажемо, що саме на цьому наголошував у своєму післяматчевому коментарі ЗМІ головний тренер «соколів» Дмитро Кірсанов.

Повівши перед у рахунку, господарі не зупинилися на досягнутому і за рівної гри в середині першого тайму збільшили рахунок до 10:0. Сталося це завдяки вдалому виконанню штрафного, який пробив Козак-старший. Втім, «Антарес» дуже швидко повернув своє відставання до «–7». Олександр Березанський наочно продемонстрував, що виконувати штрафні він вміє не гірше за Остапа Козака – 10:3.

Наступні десять хвилин пройшли у рівній боротьбі. Однак події головним чином протікали у середині поля – жодній з команд не вдавалося наблизитися до «заліковки» суперника. Та на 34-й хвилині «соколи» розіграли красиву затяжну атаку віялом через центр зі зміною напрямку і продавивши таки щільну оборону «антаресів», підкорили «місто» киян. І знову спробу виконав Козак-молодший, а його старший брат її чітко реалізував – 17:3.

Треба віддати належне підопічним Віталія Роганова, які вдруге провалившись в обороні, не опустили руки та зробили усе можливе, аби ще до свистка на перерву скоротити відставання. Зрештою, на перепочинок суперники пішли за рахунку 17:6 на користь господарів поля. І знову у складі гостей вдало пробив штрафний Олександр Березанський. Причому цього разу «десятка» столичної команди виконував удар зі своєї половини поля та це не завадило йому скерувати м'яч у ціль.

Як і перший, другий тайм розпочався з потужних атак «Антареса». Безперервний штурм залікового поля «соколів» тривав понад десять хвилин. Тричі кияни наближалися до нього на відстань не більше одного метра, однак досягти мети так і не змогли. А далі, як часто це буває у спортивних іграх, спрацювало неписане правило «не забиваєш ти – забивають тобі». На 53-й хвилині «соколи» провели результативну контратаку, в якій ключову роль зіграв Артем Глинка. Капітан господарів з двома суперниками на спині протягнув м'яча не один десяток метрів у глиб поля гостей і у потрібний момент віддав передачу на Валентина Корчака. Останній своєю чергою виконав пас на Данила Козака, який вкотре включив максимальну швидкість і втретє поклав м'яч у «заліковку» суперника. Козак-старший й цього разу чітко пробив реалізацію, збільшивши тим самим поточний рахунок до 24:6.

А за сім хвилин Остап Козак наочно продемонстрував, що він не тільки здатен реалізовувати спроби, а й бути їхнім автором. У черговій швидко розіграній комбінації по центру галичан саме 15-й номер «Сокола» опинився на вістрі атаки і підкорив залікову зону «Антареса». Спроба Козака-старшого була цінна не тільки тим, що практично перекреслила останні надії гостей на позитивний для себе результат, а й з огляду на те, що вона була четвертою для «Сокола», а значить, в разі перемоги, гарантувала львів'янам дуже цінне бонусне турнірне очко.

Заключна чверть гри пройшла за помітної переваги «Сокола». Гравці «Антареса» не лише психологічно зневірилися в тому, що можуть переломити хід подій на полі, а й втомилися фізично. Натомість підопічні Дмитра Кірсанова продовжували тішити своїх вболівальників не лише красивими комбінаціями, а й результативними діями. Окремо хочеться сказати про спробу Ореста Адамика, який вийшов на заміну і тут же, отримавши своєчасну передачу на хід від Богдана Ханькова, на швидкості утік від оборонців і поклав м'яча у залікове поле гостей. Остап Козак й цього разу реалізацію спроби виконав влучно. Не промахнувся Козак-старший за сім хвилин і зі штрафного. А останню крапку у грі поставив Павло Чеховський, який став автором шостої спроби «Сокола» у цьому матчі. Додамо, що львів'яни, завдяки великій бонусній перемозі з рахунком 49:6 (17:6), піднялися на четверте місце в турнірній таблиці.

«Політехнік» Одеса – «Олімп» Харків – 0:38 (0:12)

Спроби: Іван Залізняк (4), Віталій Орлов (40), Сергій Куценко (57), Олег Литвиненко (62), Сергій Гарькавий (72), Сергій Черняченко (75).

Реалізації: Володимир Войтов (40, 48, 53, 66).

В іншому матчі звітного туру одеський «Політехнік» на полі стадіону «Академія спорту» в Південній Пальмірі приймав харківський «Олімп».

Зрозуміло, зустрічалися команди різного класу і за весь матч у одеситів, за великим рахунком, не було реальних моментів, щоб принаймні «розмочити» рахунок. Навіть центр поля господарі переходили не часто, але при цьому продемонстрували добротну гру в захисті. Як наслідок, чемпіону України знадобилася майже година, аби заробити бонус.

У першому таймі «Олімпу» тільки двічі вдалося знайти «проломи» в обороні суперника, при цьому виключно внаслідок силової гри. Слід зазначити, що перевага старших гравців команди зі столиці Слобожанщини у фізичній потужності була помітна неозброєним оком.

У другій половині зустрічі серйозного спротиву підопічні Валерія Кочанова уже не відчували. Після перерви одесити з кожною хвилиною почали втомлюватися і харків'яни організували ще чотири спроби, але в цілому, склалося враження, ніби гості грали в режимі економії. Втім, це не завадило їм виграти з переконливим «сухим» рахунком – 38:0.

Додамо, що у зв'язку з поїздкою збірної України з регбі-7 на міжнародний турнір в Молдову, ще одне протистояння шостого туру Суперліги – київського «Політехніка» і хмельницького «Поділля» – перенесено на осінь. А одеський «КРЕДО-1963» пропустив шостий тур волею календаря. Адже в чемпіонаті грає сім клубів, тож кожен ігровий день одна з команд відпочиває.

Турнірна таблиця після шостого туру: 1. «КРЕДО-1963» Одеса – 23 очки (5 матчів), 2. «Олімп» Харків – 20 (4), 3. «Поділля» Хмельницький – 11 (4), 4. «Сокіл» Львів – 6 (5), 5. «Політехнік» Київ – 5 (4), 6. «Політехнік» Одеса – 4 (4), 7. «Антарес» Київ – 4 (4).