Статті

Інші види спорту

06.02.2022

ПРИЄМНІ СПОГАДИ З ЗИМОВИХ ОЛІМПІАД

Сайт Kamp-Sport згадує всіх переможців та призерів зимових Олімпіад за історію незалежної України. Відзначимо, що на цю мить синьо-жовтий прапор вісім разів підіймався на Білих Олімпіадах. 

 


Дебютна медаль

23 лютого 1994 року назавжди вписано в історію нашої країни. Саме в цей день Україна виборола першу у своїй історії олімпійську медаль. У спринтерській гонці біатлоністка Валентина Цербе здобула бронзу. Взагалі, Валентина не мала бігти цю гонку, але вона замінила Олену Петрову і скористалася своїм шансом на 100%.


Омріяне золото

Вже 26 лютого 1994 року 16-річна фігуристка Оксана Баюл зробила щасливими всіх українців. Оксана здобула першу золоту нагороду для України на зимових Олімпійських іграх. Пропонуємо вам пригадати емоції нашої спортсменки.


Біатлонне срібло

На Олімпіаді в Нагано-98 біатлоністка Олена Петрова стала другою в індивідуальній гонці. Перед гонкою не обійшлося без форс-мажору, адже Олена випадково взяла палки Зубрилової, але це ніяк не позначилося на блискучому виступі українки.

 


Несподівана бронза 

Перед спринтерською гонкою на Олімпіаді в Турині 2006 року ніхто не сподівався, що українка Лілія Єфремова зможе потрапити до трійки призерів. Проте, Лілія змогла здивувати всіх і перевершити саму себе. Вона закрила всі 10 мішеней і фінішувала третьою, тим самим вписавши своє ім’я в історію.

 

Чергова бронза 

На тій самій Олімпіаді в Турині пара Олена Грушина та Руслан Гончаров принесли Україні ще одну бронзову медаль. Наші фігуристи змогли досягнути свого з третього разу, адже на попередніх Олімпіадах їм не вдавалося увійти навіть до топ-6.

 


Тріумф в Сочі 

Олімпіада 2014 року в Сочі стала найбільш вдалою в історії українського біатлону. Наша збірна здобула дві медалі: бронза Віти Семеренко в спринті і феєрична перемога в жіночій естафеті. Юлія Джима, Віта і Валентина Семеренко, а також Олена Підгрушна (тепер - Білосюк) не залишили жодного шансу суперницям і принесли Україні золото.


Тріумф фрістайлу

Олімпіада 2018 року в Пхьончхані принесла Україні третю в історію золоту медаль. Олімпійським чемпіоном став фрістайліст Олександр Абраменко, який перевершив усіх своїх іменитих суперників.Влад Пригода, Kamp-Sport

Інші Статті