Статті

Інші види спорту

10.05.2021

«LVIV LIONESS»: ФЛЕГ-ФУТБОЛ У ЛЬВОВІ


Флег-футбол – безконтактний різновид американського футболу. В Україні вже не перший рік існує чемпіонат серед жінок, а цього року в ньому готується дебютувати львівська команда «Lviv Lioness». Кореспондент Kamp-Sport поспілкувався з гравчинею клубу Христиною Стусік та розпитав про створення команди, її тренувальний процес та найближчі плани.


Коли виникла команда «LvivLioness»? Кому належала ідея її створення?

 

Ідея виникла у групи дівчат, що були дотичні до американського футболу. Американський футбол – контактний вид спорту, той, у який граємо ми, флег-футбол, - безконтактний вид. Ми були дотичні до чоловічої команди «LvivLions» і давно хотіли спробувати, але все відкладали.


Минулого року в серпні хлопці здобули перше місце в чемпіонаті з флег-футболу і це надихнуло нас теж спробувати. В середині серпня вже відбулося перше тренування. Поки, здається, все вдається.
СПОДОБАЛАСЬ СТАТТЯ? ПІДТРИМАЙ НАС ПІДПИСКОЮ НА FACEBOOK, INSTAGRAM ТА YOUTUBE.
Скільки людей залишилося від початку? 

 

На першому тренуванні нас було троє. Потім з кожним разом ставало все більше, просили приводити своїх подруг, сестер. Так десь до листопада ми назбирали повноцінну команду, навіть маємо, в разі чого, заміну. Були ті, хто починав, але не зміг продовжити через стан здоров’я чи той факт, що вони зараз не живуть у Львові. Але обіцяли повернутися до команди якщо буде змога. В більшості же дівчата, що розпочинали, залишилися в команді досі.


Як взагалі команда розвивалася від серпня?


На початку ми вчили правила гри, важливо було розуміти як правильно все робити. Нам дуже допомогла чоловіча команда: показувала і розказувала що і як треба робити. Ми набиралися технічних навичок. І вже з нового року робимо акцент не на технічні чи фізичні елементи, а на якісь ігрові епізоди. У нас три тренування на тиждень: одне з акцентом на фізичну підготовку, одне ігрове і ще одне з моделюванням різних ігрових ситуацій.У якому форматі відбуваються ігри у флег-футболі?


Американський футбол це – 8х8. Флег-футбол теж буває в такому форматі, але це тоді трохи інші правила, ми ж граємо 5х5. Маємо два прапорці на поясі, правила майже ідентичні до американського футболу, за винятком того, що розіграш закінчується не тим, що хтось падає на землю, а коли гравець захисту знімає ці прапорці з гравця команди нападу. Форматів флег-футболу насправді є багато: 8х8, 7х7, 5х5, є, якщо не помиляюся пляжний флег-футбол.


Де зазвичай у вас відбуваються тренування? Місце їх проведення відрізняється в холодну пору року?

 

Ми переважно тренуємося на стадіоні «Сокіл». Коли стало прохолодніше, десь з грудня, ми почали шукати закритий майданчик. Нам було важливим покриття, адже ігри відбуваються на штучних полях, граємо в шипованому взутті, тому було важливим звикати до цього. Ми знайшли закритий зал на «Соколі», де й тренувалися всю зиму. В інші пори років тренуємося на одному полі, разом з хлопцями, вони віддають частину поля нам. Зараз в пошуку ще одного поля, але цей процес ще триває.


Як відбувається набір у команду? Що повинні зробити охочі?

 

Ми завжди відкриті. Будь-хто може прийти на тренування. Кілька тижнів тому до нас прийшла нова учасниця, якій все сподобалося. Можете приходити та спробувати себе, думаю вам сподобається. Це цікаво, весело, потрібно працювати і фізично, і головою.


Учасниці команди займалися раніше спортом?


У нас команда зібрала дівчат абсолютно різних професій: від медиків до працівників ІТ-сфери. Є професійні спортсмени. Так і з підготовкою: є ті, хто в спорті з дитинства, є ті – що не дуже раніше займалися спортом. Якось підвести всіх під одну риску точно не вийде.Ви готуєтеся до старту в чемпіонаті України. У якому форматі він відбувається та скільки команд братимуть в ньому участь?

 

Раніше був трохи інший формат. Команди з’їжджалися на один-два дні та визначали учасників фіналу, ну або ж чотирьох півфіналістів, що далі розігрували між собою місця. Цього року точно ще сказати не можу стосовно формату. Можливо, буде регулярний чемпіонат, як це відбувається в американському футболі в Україні.


Коли він стартуватиме теж сказати важко. У хлопців його перенесли на осінь, наш мав стартувати у квітні, але був перенесений через хвилю пандемії. Йшли розмови про літо, червень-липень, але точно не знаємо. Участь в чемпіонаті братимуть 5 команд: ми, полтавські «Пантери», вінницькі «Вовчиці», «Титаніди» з Кам’янця-Подільського та «Кепіталс» з Києва.


Хто в команді відповідає за тренувальний процес?

 

Розпочинали разом з хлопцями, нам допомагали кілька гравців, які на той момент не тренувалися через травми. Вони з радістю нам допомогли і допомагають досі. Михайло Москальов, один з «Львівських Левів» є нашим тренером, минулого літа він не міг займатися американським футболом через травму, тож вирішив допомогти нам в ролі тренера.


Згодом у вересні попросили допомоги в турецького спеціаліста, який кілька років тому працював тренером захисту в чоловіків. Він ще раніше, в себе на батьківщині створював та тренував жіночу команду з флег-футболу, тому знає як правильно розпочинати. Адже допомагати та виправляти помилки в команді, що вже існує – одне, розпочинати з нуля – геть інше.


Як зараз відбувається підготовка до старту в чемпіонаті України?


Дали трохи акцент на загальнофізичну підготовку. Кілька тижнів тому їздили на триденні збори в Хирів. Готувалися фізично та морально, було багато теорії. В один з днів до нас приїхали гравці «Львівських левів», провели з ними гру в такому виді, як це буде під час чемпіонату. Це був хороший досвід. Хоча ми грали чимало разів та тренуваннях командою захисту проти команди нападу, та виходити командою на матч разом проти суперників – інакший досвід.
СПОДОБАЛАСЬ СТАТТЯ? ПІДТРИМАЙ НАС ПІДПИСКОЮ НА FACEBOOK, INSTAGRAM ТА YOUTUBE.
Зараз хочемо частіше проводити такі спаринги, а також зіграти з кимось з суперниць по чемпіонату. Поки не володіємо календарем, якщо його старт буде у липні-серпні, ми хотіли б організувати гру з іншою командою. Полтавські «Пантери», до прикладу, команда, як і ми, з не надто великим досвідом, натомість інші три учасники мають більше досвіду. Ми ж за цим досвідом лише йдемо, тому хочемо зіграти з кимось з них. Можливо, і з «Пантерами», але великою є відстань між містами. Якщо буде можливість, що влаштує обидві команди – ми з радістю погодимося.


ТАРАС ЖЕРЕБЕЦЬКИЙ

Поділитися

313

Тут може бути ваша Реклама

Інші Статті