Статті

Інші види спорту

15.07.2021

КАТЕРИНА РЕЗНІК: ПРАГНЕМО НА ІГРАХ В ТОКІО ДОСТОЙНО ПРЕДСТАВИТИ СВОЮ КРАЇНУ


 

Учасниця збірної України з синхронного плавання Катерина Резнік розповіла про тренувальний процес у період карантину, оцінила нинішній сезон, а також поділилася очікування від Олімпіади в Токіо. 

 

Наскільки пандемія вплинула на ваш тренувальний процес? Як підтримували форму у період жорстких обмежень?

 

Звісно, коронавірус не міг не вплинути на наші плани та тренувальний процес. Протягом двох місяців не могли тренуватися в басейні, займалися вдома через Zoom. Чудово, що мали змогу приділити увагу фізичній підготовці. Це позитивно на нас вплинуло, адже раніше не мали скільки часу для тренувань у залі. Працювали також над хореографією, танцювали. Загалом, проводили по два тренування в день (сім годин в день).

 

Наскільки непросто дотримуватися всіх карантинних правил у період стартів? У психологічному плані це на вас тисне чи вже звикли?

 

Насправді, дуже складно дотримуватися карантинних норм, адже наш вид спорту пов’язаний з диханням. Перед виходом на старт необхідно якомога більше надихатися повітрям, а такої змоги зараз не маємо через носіння маски. Проте, вже поступово до цього звикли. Також складно тренерам, які звикли вказувати нам на помилки, а через маску дуже тихо чути їхні підказки.

 

Під час карантину проходили психологічні тренінги, тому готові долати будь-які труднощі.

 

У вас була пауза у виступах більше, ніж рік. На чому акцентували основну увагу у цей період?

 

У нашому виді спорту змагання проводяться раз на рік, тому ця пауза на нас не сильно вплинула. Звісно, хотілося виступати, відчувати емоції від присутності глядачів. Проте, маємо що маємо. Повернулися на змагання ще більш мотивовані.

 

У період паузи між стартами поставили дві абсолютно нові програми. З цими програмами виступатимемо на Олімпіаді в Токіо. Даремно часу не гаяли, розвивалися і прогресували.

 

Можна сказати, що цей сезон найкращий у вашій кар’єрі, адже завоювали три золоті медалі на чемпіонаті Європи у Будапешті? За рахунок чого вдалося досягнути таких результатів?

 

Вважаю, що це один із кращих сезонів, але не найкращий. У 2019 році здобули золото на чемпіонаті світі і це також чудовий результат. Коли здобули три золоті медалі чемпіонату Європи, то можна сказати що наша мрія здійснилася. Переконана, що наш найкращий сезон ще попереду.

 

На цьому чемпіонаті взяли своє завдяки командній роботі. Працювали як один механізм, досконало виконували тренерські настанови. Тренери для нас наче Боги і їх праця взагалі неоціненна. Прагнули порадувати емоції радості всій країні і щаслива, що нам це вдалося.

 

Перенесення Олімпіади пішло нашій команді на користь? Відчуваєте, що стали сильнішими?

 

Звісно, це пішло нам на користь, адже змогли поставити та презентувати нові програми. У нас з’явився ще рік часу, тому змогли розробити нові програми. Наша нова довільна програма – цікава, яскрава та насичена.

 

Поділіться своїми очікування від майбутніх Олімпійських ігор? Які завдання ставите перед собою на головний старт?

 

Прагнемо на іграх в Токіо достойно представити свою країну. Хочемо, щоб Україна нами пишалася і кожна людина не була байдужою до спорту. Зробимо усе, що в наших силах.

 

В України ще ніколи не було олімпійських медалей у синхронному плаванні. Це вас додатково мотивує?

 

Звісно, прагнемо вписати своє ім’я в історію синхронного плавання України. Продовжуватимемо плідно працювати, щоб досягти найкращого результату на головному старті.

 

Де пройде заключний етап підготовки до Олімпіади?

 

Зараз займаємося в спортивному комплексі «Локомотив». Потім 22-го липня вирушаємо до Токіо, де пройде наш заключний збір. Протягом тижня тренуватимемося і тоді вирушимо до олімпійського селища.

 

Кого вважаєте своїми основними суперниками на іграх в Токіо?

 

Жодного суперника не можна недооцінювати. Відзначу збірні Японії, Китаю, Росії, Італії, Іспанії. Це дуже сильні колективи, які створять нам гідну конкуренцію. Боротьба буде цікавою, але сподіваюся, що наша збірна всіх перевершить.

 

Влад Пригода, Kamp-Sport

Інші Статті