Статті

21.06.2022

ЯК ТАВРІЯ ЗДОБУВАЛА ЗОЛОТІ НАГОРОДИ ЧЕМПІОНАТУ УКРАЇНИ

 21 червня 1992 року у Львові, на стадіоні «Україна», першим чемпіоном незалежної України стала сімферопольська «Таврія», яка у вирішальному поєдинку за присутності 36 000 глядачів з рахунком 1:0 зуміла сенсаційно здолати титуловане київське «Динамо».

 


Нагадаємо, що у 1-му чемпіонаті України брало участь 20 команд, які були розбиті на дві групи. І саме переможці цих груп саме у Львові провели вирішальний фінальний матч за звання 1-го чемпіона України. В тому, що саме у Львові вирішилася доля «золотих» медалей першого чемпіона України посприяли тодішній президент львівських «Карпат» Богдан Кобрин та міський голова Львова Василь Шпіцер, які підтримали ідею тодішнього голови Федерації футболу України Віктор Банников. На той час автор цих рядків працював у прес-службі ФК «Карпати» і разом з Юрієм Михалюком готували цікаву програмку до матчу за звання 1-го (!) чемпіона України.


Щодо самого матчу, то героєм поєдинку став капітан «Таврії» Сергій Шевченко, який на 75-й хвилині матчу головою зумів замкнути передачу партнера після розіграшу кутового удару. Переможний гол зафіксував арбітр Володимир П’яних з Донецька. Потім було коло пошани, яке підопічні головного тренера кримського клубу Анатолія Заяєва зробили на фартовому для них львівському стадіоні «Україна».


Анатолій Заяєв - перший тренер-чемпіон в історії незалежної України


Саме Анатолій Заяєв після переможної гри зазначив: «Я знав, що ми виграємо. Гравці виконали на сто відсотків те, що я їм наказав напередодні. Взагалі ж програвати я не люблю. Навіть коли у основному складі немає чотирьох основних гравців, як у цьому матчі. Та й у армії я служив у Мукачевому, що зовсім недалеко звідси, — тому вважаю до певної міри себе «західняком», програвати ж удома тим паче не хочеться».Склад сімферопольської «Таврії» у переможному сезоні-1992

 

Гравець


Ігри

Голи

Гладишев

Сергій

19

6

Опарін

Андрій

19

1

Колесов

Олег

19

-9

Турчиненко

Микола

19


Гудименко

Юрій

18

12

Шевченко

Сергій

18

8

Новиков

Владислав

18

1

Головко

Олександр

18


Волков

Ігор

17

1

Андрєєв

Сергій

15

2

Вишняускас

Відмантас

15


Гетиков

Юрій

14


Алібаєв

Сефер

9


Воронезький

Сергій

7


Шейхаметов

Толят

7


Смирнов

Дмитро

5


Кунденок

Олександр

2


Михайлусь

Юрій

2


Мулашев

Марат

2


Гуленков

Дмитро

1

-0

Єсін

Сергій

1Юрій Назаркевич, Kamp-Sport 

Інші Статті