Статті

19.07.2022

ВІТАЛІЙ КВАРЦЯНИЙ – У КВАРТЕТІ ТРЕНЕРІВ-ГВАРДІЙЦІВ УПЛ

Сьогодні, 19 липня, одному з тренерів-гвардійців за всю історію Чемпіонатів України Віталію Кварцяному виповнюється 69 років, з чим ми його і вітаємо! Починаючи з 1992 року, в УПЛ (Вищій лізі) біля керма різних клубів перебувало вже 278 головних тренерів і на почесному 4-му місці в списку тренерів перебуває саме Віталій Кварцяний, в активі якого 340 (!) ігор біля керма різних клубів елітного дивізіону.

Дебютна гра Віталія Кварцяного у тоді ще Вищій лізі України відбулася 23 вересня 1994 року, коли він змінив Романа Покору на тренерському містку луцької «Волині». І підопічні Кварцяного на виїзді зазнали несподіваної великої поразки від сімферопольської «Таврії» з рахунком 0:6. Після цього волиняни повернулися додому і зуміли відібрати очки в «Шахтаря» - нічия 1:1.

Загалом біля керма «Волині» Віталій Кварцяний провів в УПЛ 330 ігор і ще 10 разів він робив передматчеві установки на гру футболістам запорізького «Металурга», де він працював з 6 вересня по грудень 2012 року. Заключна гра Заслуженого тренера України в УПЛ відбулася 31 травня 2017 року, коли його підопічні з «Волині» грали на виїзді з «Дніпром». Ця гра завершилася скандалом. При рахунку 1:0 на користь дніпрян вболівальники на початку другого тайму запустили масові фаєри на трибунах. Для «Дніпра» це був останній матч в українських Чемпіонатах, який був перерваний і в підсумку «Волині» була зарахована технічна перемога.

Баланс усіх 340 матчів команд Кварцяного в УПЛ: 97 перемог, 71 нічия, 172 поразки, різниця м’ячів 326-542. До речі, Віталій Кварцяний ще керував діями хмельницького «Поділля» та «Волині» у Першій лізі – у 211-ти іграх і за цим показником займає 11-те місце в списку тренерів-гвардійців другого за рангом футбольного дивізіону України.

Тренери з найбільшою кількістю ігор в Чемпіонатах України (1992 – 19.07.2022)