Статті

27.05.2023

ВИСТУПУ «ДНІПРА» У ФІНАЛІ ЛІГИ ЄВРОПИ ВИПОВНИЛОСЯ 8 РОКІВ

27 травня 2015 року у Варшаві, на стадіоні «Народови», «Дніпро» під керівництвом Мирона Маркевича в присутності 57 860 глядачів у фіналі Ліги Європи з рахунком 2:3 поступилося іспанському клубу «Севілья». Для «Дніпра» це був перший і, як потім з’ясувалося, єдиний виступ у фіналі єврокубкових турнірів.

Єврокубковий сезон-2014/2015 «Дніпро» розпочало виступами у Лізі чемпіонів, де в 3-му кваліфікаційному раунді поступилося «Копенгагену». Потім дніпряни на етапі плей-оф Ліги Європи здолали «Хайдук» і здобули право змагатися у груповому турнірі, де суперниками «Дніпра» стали італійський «Інтер», французький «Сент-Етьєн» та азербайджанський «Карабах». У підсумку дніпряни посіли у групі друге місце і  в лютому 2015 року переключилися на виступи у Лізі Європи знову по системі плей-оф.

На шляху до фіналу підопічні Мирона Маркевича здолали в 1/16 фіналу грецький «Олімпіакос», в 1/8 фіналу – нідерландський «Аякс», в 1/4 фіналу – бельгійський «Брюгге» та в 1/2 фіналу – італійське «Наполі».

У фіналі відкрив рахунок Калініч, який на 7-й  хвилині матчу головою замкнув флангову передачу Матеуса. Після цього «Севілья» зуміла переламати хід поєдинку і забила два голи. Спочатку Криховяк пробив під руками Бойка , а згодом Бакка реалізував свій рейд до воріт «Дніпра». Проте ще під кінець першого тайму дніпряни зрівняли рахунок – капітан команди Ротань забив красень-гол зі штрафного. І все ж у другому таймі «Севілья» зуміла забити переможний гол – дубль оформив колумбієць Бакка.

Після гри Мирон Маркевич зазначив: «Ми сьогодні програли хорошій команді, і при цьому показали, сподіваюся, непоганий футбол. Трохи забракло нам досвіду. Ми вперше грали у фіналі – мабуть, тому «Севілья» вдруге у фіналі. Команда досвідченіша. Але водночас ми намагалися показати хорошу гру».

Ліга Європи-2014/2015. Фінал

«Дніпро» (Дніпропетровськ) – «Севілья» (Севілья) – 2:3

27 травня 2015 року. Варшава, стадіон «Народови». 57 860 глядачів.

Арбітр: Аткінсон (Англія).

«Дніпро»: Д. Бойко, Д. Канкава (Є. Шахов, 85), Н. Калініч (Є. Селезньов, 78), Є. Коноплянка, Матос, Є.Чеберячко, Дуглас Сілва, В. Федорчук (Р. Безус, 68), Р. Ротань, А. Федецький, Матеус.

«Севілья»: С. Ріко, Б. Тремулінас, Г. Криховяк, Д. Каррісу, К. Бакка (К. Гамейро, 82), Х. Рейєс (Коке, 58), Т. Колодзейчак, Е. Банега (В. Іборра, 89), Вітоло, А. Відаль, С. Мбіа.

Голи: Калініч (7), Криховяк (28), Бакка (31, 73), Ротань (44).

В єврокубковому сезоні-2014/2015 «Дніпро» провів 19 матчів, в ході яких тренерський штаб дніпропетровського клубу задіяв 25 футболістів, а саме: